Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 22:12, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mirkaka napisał(a)


Właśnie to chciałam Ci zaproponować, masz naturalną kwaśną ziemię i przepuszczalną, idealna dla rododendronów, tylko ją wzbogać w korę i torf kwaśny. Rh stworzą wspaniały żywopłot , naturalny, dobrze będzie się komponował z lasem, a sosny jak podrosną będą idealnym towarzystwem dla Rh, nie zasłonią bo gałęzie będą wyżej a dadzą delikatny cień, nie zabiorą wody bo mają głęboki, palowy system korzeniowy. Swierki i brzozy nie są dobrym sąsiedztwem dla Rh bo one mają płytki i szeroki system korzeniowy i wysuszą każdą okolicę .


Masz rację. Muszę tylko dobrać dla nich coś jeszcze. Rysunki mnie nie miną. haha.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:17, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
BasiaLT napisał(a)
Widzę Jolu że u ciebie prace ruszyły pełną parą Super


Para dzisiaj poszła na sprzątanie zalegających wszędzie dębowych i brzozowych liści. Dookoła mam tego w nadmiarze - ręce mnie bolą od wyjmowanie ich ze środka drzew i krzewów, spomiędzy kamieni. Brrr. Jesienią chyba jakąś siatkę założę albo co.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:20, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kindzia napisał(a)
Na wrzosach nie stawiaj jeszcze definitywnego krzyżyka. Niektóre później budzą się do życia. Moje nigdy nie przemarzły, mimo ich pierwszej mroźnej zimy w 2010 roku. Nieraz po ogoleniu wydawały się zupełnie suche badylki (a cięłam krótko, na jeża), a potem jednak się zazieleniły.

W tym przedogródku przybramowym chcesz coś niewysokiego zamiast hakuro? Może trzmielinę na nóżce, albo z droższych bukszpan na pniu, albo cis?


OK, zaczekam w takim razie na to wrzosowe przebudzenie.
W przedogródku chciałabym jednak coś wyższego.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:24, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Milka napisał(a)
Nie wiem, co doradzić, co lubisz, bo juz jak bukszpan jest, to mi się podoba ale coś też kwitnącego może, ciut koloru czy nie chcesz?? Może w środek hortensja Vanilka?


Hortensje będą w inny miejscu. Tu jest za mała powierzchnia: 2,4 szerokości i 3,5 długości. Obwódka zajmuje trochę, zostaje niewiele. Ale, masz rację, koloru trzeba będzie jakiegoś dać. Była tu wcześniej lawenda i nie chciała rosnąć. Wymieniłam ziemię i może coś innego da radę.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:36, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Problemem jest zgranie tego miejsca z rabatową "sąsiadką". Rośnie tam tulipanowiec kolumnowy i jest na tyle dominujący, że nie wiem co mu dodać. Zobaczcie zdjęcie - nie patrzymy na bałagan (plizzzz), bo brzydki.


Te długie patyki po prawej to tulipanowiec-liście ma piękne, złociste. Przy furtce są na razie kolumnowe jałowce ale chcę to właśnie zmienić. Po lewej ta mała rabatka, którą próbuję wypocić. Po prawej stronie obok tujek jest puste miejsce, no bo też nie wiem. Od strony domu do ogrodzenia jest niewielki spadek, tam, gdzie kora przy bukszpanie jest wyżej, kamyki i tuje niżej.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:38, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Myślę i myślę a kwiatuszki kwitną:


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:41, 31 mar 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jeśli są bazie, to Pani Wiosna w pełni:


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
evik0 23:08, 31 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
No to klops... To pomysł z drzewem trochę cięższy do zrealizowania. Nie znam się na tyle by doradzić.Alete obwódki ładne, i takie duże sadzonki ze aż żal je ciachac
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
MAD 06:54, 01 kwi 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Witam się i ja. Fajnie wyszedł Ci ten żywopłocik. Solidne sadzonki dorwałaś.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Kindzia 09:45, 01 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Drzewo...może wiąz Wredei?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies