Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 22:07, 08 gru 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iwk4 napisał(a)
Wszystkie wersje są fajne.
Decyduj


Ha, a znasz taką bajkę: osolkowi w żłoby dano...

Problemem jest prawa strona poniewaz tam będzie zejście -ścieżka do smietnika i jednoczesnie jest tam spadek terenu więc trzeba będzie cos tam wymyslić.
Chcialabym aby ściana domu byla troche oslonieta ale nie zaslonieta. Latem jest tam patelnia bo to poludnie, zimą niechby sloneczko dochodzilo Chcialabym choć raz nie przesadzać potem
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:08, 08 gru 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Zajrzałam. Bardziej mi się podobają opcje z okrągłymi koronami drzew po obu stronach. Choć ten ostatni pomysł z 3 kolumnami po lewej jest też całkiem całkiem


Ale coś musze postanowić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kacha123 22:35, 08 gru 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Nie potrafię sama u siebie podejmować decyzji, a co dopiero doradzać, ale wydaje mi się, że fajnie byłoby za oknami wiosną mieć coś kwitnącego
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
JoannA 22:45, 08 gru 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Pomysł z 3 kolumnami po lewej chyba najbardziej mi się widzi.
A jakbyś przesadziła magnolię i dała 3 kulkę na pniu. To cyprysik?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ElzbietaFranka 22:58, 08 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Witam Jelonka jestem na str 337 i ogladam twoje pomysly.
Przede wszystkim jest to strona poludniowa musisz wziac podmuwage, ze nie wszystkie rosliny, krzaki sie tam nadaja.
Nie wie co to jest amonogawa, jak opuszcze strone to sprawdze. Zamiast amo... posadziabym wisnie ktoramwiosnampieknie kwitnie i ma przepiekne przebarwienia jesienia - podam nazwe moze jutro - dosyc szybko rosnie.
Tez bym tamwisnie posadzila zamiast magnolii. Magnolie przesadzic w inne miejsce ale trzeba uwazac bo ma bardzo kruchy system korzeniowy, ale to juz twoja decyzja.
Bralaby pod rozwage trawy, lawende, i berberysy czerwone. Dla kontrastu z lawenda dodac jakas byline kwitnaca na zolto.
Czy na twojej dzialce hula wiatr?

Juz przeczytalam - to wisnia kolumnowa. Ja bym dala wisnie "kanzan", mam ja u siebie i widzialam ja w szpalerach przepiekne. Nie samowita ilosc kwiatow rozowych intensywnych. Jak opadaja rozowo pod drzewem.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anbu 07:39, 09 gru 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
JoannA napisał(a)
Pomysł z 3 kolumnami po lewej chyba najbardziej mi się widzi.

Też jestem za tym pomysłem

Jakoś symetria mi tu nie gra...po obu stronach domu drzewa a w środku okno...no jakoś mi nie gra Joluś ale Ty decydujesz. A jaki ma być kształt rabaty? Narysuj z góry

Te jabłonki (Jabłoń Van Eseltine i Jabłoń Adirondack) są super. Też szukam drzewa na prawy cycek, muszę o nich poczytać
Ostatnio intensywnie myślę nad jarząb AUTUMN SPIRE Flanrock - też bardzo ładny, obejrzyj sobie
A buk chociaż cudny (uwielbiam buki, to wiadomo) to on gigant i bałabym się go dawać tak blisko domu.... ale że on piękny to jest bezdyskusyjne
____________________
Ania Ogród Ani :)
Iwk4 07:52, 09 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Widziałaś buka kolumnowego u Danusi. Nie jest ogromny mimo swoich lat. Ja mam blisko właśnie dlatego, że Danusia ma w swoim ogrodzie i nie jest taki ogromny. Zwykłe buki natomias są.
____________________
Ogródek Iwony II
anbu 08:57, 09 gru 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Iwonko widziałam buka u Danusi
Sama mam buka z tego typu buków i ma 4 metry.
To wielkie, piękne drzewa.


Jak daleko Twój od domu rośnie?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makao_J 09:35, 09 gru 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zajrzałam bo widziałam jak piszesz u dziewczyn by wpadły do Ciebie. I widzę poważne plany. Powiem szczerze że nie wiem którą opcję wybrać. Każda wydaje się mieć jakiś sens.
Jednak jak tak ruszę wyobraźnią to wydaje mi się że katalpa fajnie będzie wyglądała z bukami czerwonymi. One są kolumnowe. Niby 3 m szerokości mają osiągnąć. Ciąć można bo to lubią. Też mam takiego.

Katalpa ma jasne wielkie liście a buk czerwone drobne i wydaje mi się że one fajnie będą grały. Jednak nie wiem czy nie zostawiłabym tam tylko jednego buka przy katalpie a po drugiej stronie wsadziłabym już coś niższego żeby nie robić kolejnego wysokiego piętra bo za blisko. Raczej jedno wysokie piętro po lewej przy katalpie a po prawej może niską magnolię.

Chodzi mi o uzyskanie takiej linii
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
malkul 10:11, 09 gru 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
widze że planujesz
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies