Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Mysza 11:14, 16 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Iwonko zawsze podziwiam jak pięknie z mężem Wspólnie działacieCzapki z głów.
Piękna jest ta rabata z wisienkami i Red Baronem.U mnie pod Pisardi też fajnie ta trawa się komponuje, a miałam obawy, że będzie za dużo czerwieni a jest ok.
Rozplenice Moundry mam 3 szt.pod kulami tujowymi.To potwory, które najbardziej lubi mój mąż.One późno mają kotki więc pewnie jeszcze się doczekasz w tym sezonieMoje też jeszcze nie mają.
Buziaczki.
____________________
Gosia
Iwk4 11:15, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Iwonko, widzę zmiany w ogrodzie Działasz, masz głowę pełną pomysłów. Pozdrawiam

Doniu, pomysłów więcej niż możliwości. Może i dobrze, bo zanim dojdzie do realizacji, człowiek ma możliwość przespać się z inspiracją. Czasami zmieniam pomysł przed realizacją, ale zdarza się, że czasem zmiany spowodowane są jak roślinki rosną. Hortensje mi nierówno rosną, iglaki wypijają im wodę, dlatego pójdą na rabatę frontową. Zrobię tam szpaler, chociaż nie za długi. Tam się maksymalnie 5-6 hortensji zmieści... Bo potem już rosną rh. Ale będzie cała rabata kwaśna
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:18, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mysza napisał(a)
Iwonko zawsze podziwiam jak pięknie z mężem Wspólnie działacieCzapki z głów.
Piękna jest ta rabata z wisienkami i Red Baronem.U mnie pod Pisardi też fajnie ta trawa się komponuje, a miałam obawy, że będzie za dużo czerwieni a jest ok.
Rozplenice Moundry mam 3 szt.pod kulami tujowymi.To potwory, które najbardziej lubi mój mąż.One późno mają kotki więc pewnie jeszcze się doczekasz w tym sezonieMoje też jeszcze nie mają.
Buziaczki.

Gosia, ja nie mam miejsca na taką rabatę rozplenicową, dlatego mam wsadzone pojedynczo, ale i tak efekt jest.
Pocieszyłaś mnie, że jeszcze mają czas na kotki. Będę wyglądać zatem
Trochę też późno startują wiosną i to jest ich mankament ...
Koniecznie tulipany muszą zapełnić te miejsca wiosną. łatwiej się bedzie doczekać rozplenic
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:22, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mala_Mi napisał(a)
Czytam przemyślenia..... i jakbym siebie słyszała.. jak widać takich jest więcej Czyli jestem normalna

Jednak wszytko prostujesz ... i dobrze...... a kółeczko z bukiem.. dla mnie może być

Aniu, bardzo liczę się z twoim zdaniem. Dzięki
Jak roślinki rosną, zaczynają nam się rozłazić i wymykać spod kontroli. To czasami denerwuje
Wtedy byśmy chciały taki uporządkowany ogród ...
Mi nawet śliwy nierówno rosną, choć równe sadziłam... jedna jest mniejsza w szpalerze. Kiedyś rosła tam wierzba i myślę, że ziemia tam bardziej jałowa ... Innego wytłumaczenia nie mam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:26, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)

...
ciężko komuś tak pragmatycznemu jak ja zrozumieć ze ogród to ciągłe zmiany..ale z drugiej strony ja niby lubię zmiany

Aniu, czasami w ogrodzie łatwiej zmieniać, niż w domu
Ja to lubię.
W końcu przestałam jeździć z meblami ku uciesze Zbyszka. Kiedyś powiedział mi, ze w każdym pokoju zleci zrobienie zabudowanej szafy, bo jej nie mogę przestawić
W ogrodzie wystarczy odpowiednia pogoda i szpadel
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:36, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)

uhh znalazłam do obejrzenia wieczorem bo wkońcu tych okien nie umyję...
cytat fajny tylko dlaczego w nowoczenych nie moze byc kolorowo? nie da się poprostu wprowadzic koloru w duzej masie i w geomerycznym kształcie i będzie nowoczesnie?

Aniu, ja mam proste linie, wielość gatunków i kolorowo...
Mój ogród chyba do nowoczesnych jednak nie należy Ale lubię go
Chociaż, gdyby spojrzeć na CHFS?
https://pl.pinterest.com/pin/529876712390291424/
https://pl.pinterest.com/pin/529876712390104713/
https://pl.pinterest.com/pin/529876712388321263/


Ale zauważyłam, że zaczynasz wyzwalać w sobie chęć posiadania kolorowego ogrodu
Lubisz to.
I dobrze.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:48, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Mądre rzeczy czytam, a przemyślenia bardzo trafne chociaż co do stwierdzenia o nowoczesnych ogrodach w ogóle się nie zgodzę, bo może być ogród nowoczesny w formie i bogatą roślinnością i nowoczesny z przewagą minimalizmu roślinnego chociaż można by tutaj książki pisać na ten temat.

Łuki, masz rację
Kiedyś chciałam kopiować CHFS. Doszłam jednak do słusznego wniosku, ze sie nie da. To są ogrody tworzone na daną chwilę. A my zostajemy z ogrodem cały sezon i cały czas chcielibyśmy, by był atrakcyjny.
Za to twoja bylinowa jest wzorowa. Przez ciebie moja ognista przechodzi metamorfozę na rabatę różowo - burgundową Niestety, nie mam perspektywy, bo tam teraz leżą na przyszłym trawniku deski, łaty, blacha na dach gospodarczego


Luki napisał(a)
Doczytałem też o nawadnianiu robionym przez firmy i fakt takie są tego koszty, ale samemu można zrobić to wiele wiele razy taniej, a coś o tym wiem, kompletny system na mały ogród i tak wychodzi sporo jak na moje możliwości i realia, ale nie są to tak kosmiczne kwoty, ale trzeba do tego podejść mimo wszystko profesjonalnie by było na lata

Łuki, wiem, ze jesteś specjalistą w tej dziedzinie. Na razie nawadnianie w sferze marzeń. Linia kroplująca troszkę bliżej
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:49, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
Pooglądałam piekne zdjęcia i poczytałam przemyślenia Cieszę się że nie jestem sama, bo też czasem łapię doła patrząc na mój ogródek. Ja też lubię kolory i cieszę się tym, co mam.

Powtórzę bez komentarza, bo dotyczy chyba nas wszystkich
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 11:53, 16 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)

Rok temu siałam rozplenice Hameln, ale zimy nie przeżyły. teraz ma kilka sadzonek z siewu Moundry. Zobaczę, czy przeżyją, bo ładne są i chciałabym je mieć. Tylko kotków nie mają. Może dlatego, ze to młodziaki?

A może u mnie będą później? Będę kopczykować. U mnie piaski są,to nie obawiam się o gnicie...
Takiej wielkości i ja mam sadzonki tegoroczne Rozplenicy Black rowniez mi nie kwitną.W zeszłym roku też je miałam z siewu nie kwitły i wiosną nie odbiły.Okopczykuje jak radzisz i wiosną zobaczymy czy ruszą jak nie to się z sianiem traw pożegnam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 11:59, 16 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Brązowe trawy i żółte iglaki
.. Dałaś mi do myślenia Fajne połączenie

Sebku, przecież Madżenka pierwsza zrobiła takie połączenie i wszyscy kopiowali
https://pl.pinterest.com/pin/548946642055889341/
I u Marty Zielonej było:
https://pl.pinterest.com/pin/529876712388721044/
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies