Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Ewik 15:06, 26 paź 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dawno u Ciebie nie byłam. Ogród pięknieje w oczach
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Margo 18:23, 26 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Iwonko, piękny jesienny ogród pokazujesz. Ja też muszę się zmobilizować i porobić ostatnie jesienne porządki.
A przy okazji zapomniałam Ci napisać, że w poniedziałek wysłałam stipę
____________________
Gosia
lindsay80 18:39, 26 paź 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwonka, pięknie masz, jesiennymi ujęciami jestem oczarowana.
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwk4 00:35, 27 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rano mroziło. Ta noc też nie zapowiada się przyjemna. Brrr.
Drzewa gubiá liście w ekspresowym tempie.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:25, 27 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Czy można zaspać na 9.00 do pracy?
Mi się udało
____________________
Ogródek Iwony II
Dominika11 11:34, 27 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
czyli mozna
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
LyraBea 11:47, 27 paź 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
mirkaka napisał(a)
Iwonko, niektórych rabat w ogóle nie mogę poznać, tak jakbym nigdy nie była u Ciebie. Chyba sporo poprzerabiałaś latem ? Pięknie masz
Pod Rh ja bym posadziła coś co łatwo da się potem przesadzić. Bo Rh za chwilę się rozrosną i wszystko zagłuszą. Natomiast miskanty mogą się same zbyt rozrosnąć i zagłuszyć Rh.
To prawda. Iwka taką rewolucję u siebie zrobiła, że sama ma pewnie problemy do siebie trafić Wiosną będzie zaskoczona czyj to ogrod
ren133 napisał(a)


Zamyśliłam się nad swoim życiem)))
Gdy czytam tego typu wypowiedzi, jak u Iwki, to również zamyślam się nad swoim życiem. Coś kurcze nie tak i zgrzyta, ale za cholerę nie mogę wyłapać co...Na szczęście przyjdzie wiosna i zapomnę o tego typu zmartwieniach.
Iwk4 napisał(a)
Kochani, dziękuję, ze zaglądacie.
Dziś nie bardzo mam czas na forum, odszukałam tylko rady Toszki dotyczące sadzenia czosnków ozdobnych:
wg tych rad:

Toszka:
"Wykorzystujemy doniczki co najmniej 15cm średnicy. Kompost i w to jedna cebula. Dołujesz. W doniczki wkładam tylko Globmastery, Gladiatory i Giganteum. Gdybym miała Mont Blanc też bym dała w donicę. Ważne aby doniczkę dać poniżej poziomu ziemi. Wyściółkować grubo kompostem.
Małymi się nie przejmuję, bo tanie."

"Ważne by nie była to mała doniczka."

"Na dno doniczki daję ok 5-6cm kompostu. Na to cebulka (wrzesień/październik) i obsypuję kompostem. Lekko przygniatam lub stukam doniczką by się wypełniły wszystkie przestrzenie. Doniczkę wsadzam tak by cebula była ok 20-25cm pod ziemią. "

"...sadzisz w doniczkach min. 15cm średnicy po jednej cebuli.
Primo - one żarłoczne i nie potrzebna im konkurencja (korzonki mają spore i duzo);
secundo - jak dasz gęsto to liście będą się kisić na sobie, bo przecież mają duże liście. A jak mało liści to i kwitnienie słabe."

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=326#post_0

Ja czosnki posadziłam rok temu do małych doniczek. Nie doczytałam, jakie mają być duże... Korzenie się rozrosły, miały za sucho i 3 padły, zanim wypuściły kwiat. Szybko je wykopałam i wsadziłam bez doniczek do ziemi.
W tych małych doniczkach miały za sucho...
We wrześniu je odszukałam. Dwie cebulki podzieliły się, jedna nie...

Z tymi doniczkami można czosnki zostawić ze dwa sezony... Potem wykopuje się we wrześniu, wymienia kompost, oddziela się cebule i sadzi na nowo w październiku...




Mam to zapisane i co? I tak zrobiłam po swojemu. Tyle, że dbałam, żeby w miarę głęboko cebulki umiejscowić żeby się nie pokładały, ale w praktyce sie okaze. W przyszlym roku, gdy będę miała już własną przekompostowaną ziemię, obiecałam sobie, że duzę cebulę posadzę jak Toszka przykazała.
____________________
Beata
Iwk4 22:59, 27 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bdan napisał(a)
Iwonko u Ciebie wszytko jeszcze w bujnym rozkwicie, pięknie kolorowo, aż nie chce się wierzyć, że za chwile może to być przykryte białą kołderką. Ale oczywiście żyjemy nadzieją, że dopiero na święta śnieg się pojawi

Danusiu, aura wczoraj rano mnie zaskoczyła ...
Musiało być nocą poniżej zera. Kiedy wyjrzałam przez okno, wszędzie bielił mróz, o ósmej rano było 0 stopni. Jednego dnia forsycja i klon Odessanum straciły liście.
Za to klon przy tarasie "Princeton Gold" cudnie się teraz przebarwił:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:22, 27 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


cóż to za kąt i dlaczego jak go nie znam????
Iwonko u Ciebie to zawsze można fotki pooglądać
jak mocujesz linki bonzaja do gruntu?
muszę swojego poodginać


Małgoś, co do linek, z drutu wygięte są haczyki, mogą być śledzie od namiotu wbite w ziemię. Do nich przymocowane druciki. Sama tego nie robiłam, poprosiłam w czerwcu Krzysia - męża Ewy 777, aby poprowadził mi bonzaja z bukszpanu. Podobno bukszpan jest trudnym tworzywem, jest sztywny, łatwo go złamać ...
Krzysiu robi piękne niwaki, ja myślałam, że to chwila, a zajęło mu ukształtowanie sporo czasu... sama bym nie dała rady ...
Ale mam już start.

Co do rabaty - trudne chwilowo miejsce do fotografowania. Rabaty zrobione, ale nie ma trawnika, leżą deski i czekają na swoją kolej, aż będą na dachu ...
Z dalszej perspektywy: Wywaliłam zmarznięte begonie, dosadziłam krokusy ...

A taki był plan:

ID tam jednak będzie miał za mało miejsca. Sporo rozrósł się w sezonie. Jeszcze nie wiem, czym go zastąpię, bo mi się podoba. Na ten czas będę go kontrolować i zabierać młode przyrosty na inne rabaty
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:51, 27 paź 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


moim zdaniem ML tą niższą kulkę zasłoni
a może i będzie wchodził na tą większą
dałabym Carex Bbchananii lub Carex elata "Aurea"

Nie wiem, czy zmieszczą się dwie kulki, trawka jakaś w nogach musi być. Pomyślę nad buchanani W plecach kulki ...
Tylko tam latem są jeszcze floksy. Teraz przycięte...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies