Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

bacowa 08:05, 02 mar 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
No wiesz...., Iwona nie mówie o pieleniu, ty to byś mogła coś zaplanować u mnie.
Iwk4 08:05, 02 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tereniu, to nie jest pocieszenie. Bo je bardzo lubiłam. Były pierwszą oznaką mojej wiosny. W dawnym miejscu kwitnie jeden samotnik. Więcej mie widzę.
Dziś wieczorem ciag dalszy opowiadania.

Z wiesci parapetowych - stipa się zieleni, hameln pokazała kilka zielonych i chyba moundry wyłazi. Ale to jeszcze nic pewnego
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:10, 02 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
No wiesz...., Iwona nie mówie o pieleniu, ty to byś mogła coś zaplanować u mnie.

A co cię korci w tym roku prócz lasku brzozowego?
Bo lasek chyba już wiesz, jak ma wyglądać?
____________________
Ogródek Iwony II
Nett 08:35, 02 mar 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Iwonko super podsumowanie i czekam na ciąg dalszy. Ale mam tez pytanko- czy moge już przesadzać róże, czy jeszcze poczekać?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Rosa 08:46, 02 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)

W kole rośnie Buk Dawyck Purple, jednak po sezonie przemyśleń i opinii innych, w tym roku go przesadzę, bo tutaj w przejściu może mieć zbyt mało miejsca.


Słuszna decyzja co do buczka. Ten buk rośnie do 12-15 m a średnicę ma ok. 3 m. Im szybciej to zrobicie, tym będzie łatwiej i drzewko nie ucierpi . Chyba gdzieś w rogu było by mu najlepiej albo przy ogrodzeniu.
Napisz mi proszę, czy te tuje przy betonowym ogrodzeniu nie ogołacają Ci się w miejscach, gdzie jest mało światła (od str. płotu)?
I czy masz jakiś plan co do tego placyku po wysadzeniu buczka? Pozostanie czy wyprostujesz ścieżkę? A jeśli pozostanie to jaką będzie pełnił funkcję?
A co do ławeczki przyszedł mi do głowy taki pomysł. Pod drzewkami z przodu turzyce albo rozplenice a za nimi jarzmianki albo jeżówki - długo kwitną i długo będą zdobić. Hortensje za ławeczką oczywiście bym pozostawiła .
edit:
wcale nie masz takiego małego ogrodu.
Rosa 09:00, 02 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)



Super ujęcie, świetnie wyglądają koryta z cegły. Impregnowałaś ją czymś?
Basilikum 09:20, 02 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
wow ale sie u Ciebie dzialo ogrod jest juz piekny mozna by nic nie robieniem sie zajac, no ale my ogrodnicy....
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Makao_J 09:47, 02 mar 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwonko nawet nie wiedziałam że Ty w tym roku dopiero zrobiłaś ten kawałek z warzywnymi skrzyniami. Wyglądał jakby był tam od daawna.

Piękne podsumowanie części sezonu zrobiłaś. Wielu rzeczy jak widać się dopiero dowiedziałam.

Nie przejmuj się tym że wiele osób już tnie hortki i sprząta swoich ogrodach. Ja też jeszcze nic nie robiłam. Myślę że u mnie jeszcze za wcześnie bo mam chłodniejszy klimat i nie wszystko się wybudziło. Ja hortki tnę jak zaczynają pąki pęcznieć i zawsze było ok więc w tym roku nie będę się spieszyć.

Tylko owocówki musimy już ciąć i miedzianem chcę w tym roku po raz pierwszy prysnąć. To wszystko. Traw jeszcze nie ruszam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Malgosik 10:04, 02 mar 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Witam się w nowym sezonie.
Mnie już korci by ściąć trawy.
Tulipany powychodziły, krokusy pędzą jak szalone. Musze uprzątnąć w nich liście.
Fajne podsumowanie. Widać co zostało zrobione. To motywuje do działania w nowym sezonie.
Pozdrawiam
____________________
Ogród na glinie
Ewa777 17:17, 02 mar 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Mi Gosia odradzała cięcie trawek. Dopóki są minusowe temperatury, lepiej poczekać. A u nas zapowiadają 10-11 marca w nocy przymrozki. Hortensje też możemy ciąć, jak u nas zakwitną krokusy. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie są tylko listki Na kwiaty muszę poczekać.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies