Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na łące z tujkami i...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na łące z tujkami i...

bulionka 08:01, 03 kwi 2016

Dołączył: 03 lis 2015
Posty: 12
brzydkim murem, który tak mnie drażni że juz nie mam do niego siły

Witam wszystkich forumowiczów.
Przyglądałam sie Wam sporadycznie ale też postanowiłam dołaczyc do Waszego grona.
Na wstępie napiszę Wam że macie wspaniałe pomysły i ogromnie motywacje by je realizowac, mam nadzieję że i ja złapie tego bakcyla
Pochodzę z małego miasteczka, nigdy działka kwiaty i grzebanie w ziemi mnie nie ciągnęly, jednak z wiekiem się to zmieniło. Teraz prace ogrodowe działają na mnie kojąco
Zakupiliśmy działke na wsi, wśrod łąk i teraz próbujemy ją zagospodarować roślinkami. Działka ma 21 arów więc samo koszenie wymaga wiele pracy, co przypadło mi w obowiązku bo mąż często pracuje w delegacji.
Na roślinki już mam malo czasu, bo dzieci, praca i inne obowiązki.
I tak sobie ułatwiłam że na posadzone tujki nałożyłam matę przeciw chwastom, która to pewnie zrobiła mi takie spustoszenie wsród tujek
Zbrązowiały, kilka uschło aż musiałam je wyrzucić, już wiem że pod matą nornice lub krety miały schronienie zimą( pełno korytarzy)
Moim największym zmartwieniem jest ten mur

migdałki
który postawił sąsiad zagradzając działkę. Nie pozwala go rozebrać ale on się o niego nie martwi bo zaszadził przed nim świerki.
Ja zostałam z tym fantem i kompletnie nie wiem co z nim zrobić, problem jest o tyle skomplikowany, że między domem a ogrodzeniem mam dosyć mało miejsca>
Planuję wsadzić tu tuje szmaragy takie juz wieksze metrowe, by szybciej zaslonic ten mur, a najwyżej na przodzie tu gdzie jest skrzynka gazowa jakie kolorowe krzewy lyb rabaty kwiatowe
Zdjęcia moich nasadzeń(miniaturowych) robione kilka dni temu wiec jeszcze natura sie nie obudziła,nasadzenia zrobione ubiegłej wiosny więc rośliny małe.
Przed domem



poza murem mam problemy z tujkami, z trawą, trzmielinią na pniu która chyba zmarzła, ale o tym wszystkim w póżniejszych postach bo dzieciaki powstawały i już atakują o śniadanie.
Młej niedzieli i pozdrawiam, Joanna
____________________
Joasia zaczynam ogród pomożecie?
Gardenarium 08:15, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo chwalę twoje przemiany duchowe Wielki szacunek, że kobieta porywa się na takie areały to wyzwanie.

Matę usuń, ale wiem, że sama nie podołasz bo się zamordujesz. Koniecznie męża wciągaj w ogród
Matę usuń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 08:21, 03 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Makao_J 15:32, 03 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witaj serdecznie. Podpatruj wszystkich i pytaj na wątkach a na pewno każdy odpowie. Aby można było łatwo trafić do Ciebie musisz popracować nad podpisem. Tu masz

Obrazkową ściągę do podpisu

Pozdrawiam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
bulionka 21:38, 03 kwi 2016

Dołączył: 03 lis 2015
Posty: 12
dziekuję za cenną uwagę,Pozdrawiam.
____________________
Joasia zaczynam ogród pomożecie?
Dominika11 09:07, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj serdecznie
widzę, że areał mamy praktycznie taki sam więc pole do popisu jest
cos już sie u Ciebie dzieje ogrodowego Będę zaglądać z wielką ciekawością
Zostawiam pozytywne fluidki, a z murem spokojnie dasz sobie radę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Milka 20:19, 07 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj samej na duzym ogrodzie nie jest lekko, wciagaj w to meza, mam ciut wiecej ogrodu i wiem, ze sama niewiele bym zrobiła.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
GosiaGosia 20:37, 07 kwi 2016

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 13
Witam Joasiu,

Dziękuje za odwiedzinki. Widzę, że faktycznie jesteśmy na podobnym poziomie. I tak jak ja zostałaś z ogrodem sama.
Widzę, że będziemy się tu wspierać nawzajem i mobilizować

Pozdrawiam serdecznie,
____________________
GosiaGosia Widok na niebo i las
bulionka 22:03, 07 kwi 2016

Dołączył: 03 lis 2015
Posty: 12
Zapraszam więc do wspólnego motywowania
Jutro pokażę Wam jaki mi piekny kompostownik mąż zrobił na trawę po wertykulacji
____________________
Joasia zaczynam ogród pomożecie?
GosiaGosia 20:37, 08 kwi 2016

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 13
bulionka napisał(a)
Zapraszam więc do wspólnego motywowania
Jutro pokażę Wam jaki mi piekny kompostownik mąż zrobił na trawę po wertykulacji


Joasiu,

Z tego co wiem to trawy po wertykulacji nie kompostujemy - bo mogą być zarodniki grzybów.
Tak wyczytałam. Stosuję się do tej zasady i wywożę jako odpad biodegradowalny.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika


Ale kompostownikiem możesz się pochwalić. Czekam na zdjęcia

Pozdrawiam,
____________________
GosiaGosia Widok na niebo i las
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies