Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 09:41, 12 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dominika, właśnie udalo mi się kupić super tanio, dlatego zaryzykowałam w lipcu. Za duży stożek dałam 150 zl, mały za 110. Kule po 30. Tak że transakcja życia, jak z bukszpanami obie znalezione na znanym portalu ogłoszeniowym. Martwię się tylko o jeden stożek, trochę przywiędły jest.

Marta, to jak masz 3m to taki żywopłocik z grabu na 60 cm szerokości wejdzie nie musi być wysoki... Aż się prosi o coś tam. Myślę jeszcze co
____________________
W basiowie
LyraBea 10:09, 12 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dorodne te Twoje nowe nabytki. Tfu tfu, niech Ci się ładnie przyjmą.
No właśnie, żywopłocik z grabu. Dobrze radzisz Marcie. Grab można formować na cieniutką ścianę i wtedy w każdym miejscu się zmieści. Mnie Gosia (Margo) przekonała, że jak żywopłot pomiędzy częścią reprezentacyjną a warzywnikiem, to tylko grab. Posłucham się jej i jesienią jadę do leśnictwa brać hurtem kopanego z ziemi i alleluja.
____________________
Beata
JoannaDe 11:56, 12 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Basiula napisał(a)
Asiu, Marto ale macie jakieś odmianowe czy zwykłe? U mnie doorenbosy, liczę że nie wyrosną na 20 metrów

Cisy fajna, choć ma razie wydają się "za dorosłe" dla reszty ogrodu te stożki. Ale za mini wyrośnie żywopłot z grabu kiedyś, z tyłu są też miskanty variegatusy, ale teraz kiepsko je widać


Oby tylko nie padły, bo wariatka jestem, kupiłam kopane z gruntu w lipcu...Kule i dwa stożki wyglądają ok, ale ten środkowy nieco przywiędłe ma te nowe przyrosty. Ale dałam dobrej ziemi, leję codziennie, oby dały radę!


Basiu, ja mam dwie zwykle najzwyklejsze brzozy. Wieeelkie. Wyższe od domu są.

Takie malutkie rzeczywiście mają swój urok ale te duże? Czy ja wiem. Pewnie kwestia gustu.

Fajnie że napisałaś o cenach cisów. Ja właśnie jestem na etapie zbierania kolekcji i ostatnio nawet kupiłam dwie po, wydawało mi się, super cenie. Jak zobaczyłam po ile płaciłaś kule to padłam Tez bym się nie zastanawiała nad kupnem.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Dominika11 11:58, 12 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no to faktycznie - niech teraz pieknie rosną
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
lindsay80 12:30, 12 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
piękne cisy dorwałaś Basiu, od razu zrobią efekt na rabacie.
____________________
Tu ma być ogród :)
Basiula 13:44, 12 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Beatko, faktycznie żywopłot z grabu to świetny pomysł na oddzielenie warzywnika ja na jesień będę też sadzić kolejną partię, z drugiej strony domu. Musi już rosnąc na wypadek gdyby się tam zaczął ktoś budować.

Asiu, ja na wiosnę kupiłam kulę, jedną z cisa, mniejszą sporo niż te teraz za 80 zł. I się cieszyłam, że tanio
Mnie w ogóle w projekcie najbardziej martwiły ceny formowanych cisów i bukszpanu. Ale widać miałam trochę szczęścia

Dominika, Edyta dzięki! No oby dały radę!

____________________
W basiowie
JoannaDe 13:48, 12 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Basiula napisał(a)

Asiu, ja na wiosnę kupiłam kulę, jedną z cisa, mniejszą sporo niż te teraz za 80 zł. I się cieszyłam, że tanio
Mnie w ogóle w projekcie najbardziej martwiły ceny formowanych cisów i bukszpanu. Ale widać miałam trochę szczęścia



Po tyle i ja płaciłam w piątek. I tez się cieszyłam ze tanio

To trzymam kciukasy żeby się przyjęły. Lejesz im wody?

____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Basiula 13:50, 12 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Leję codziennie
Czyli wychodzi na to, że 80 zł to po prostu normalna cena.
____________________
W basiowie
Basiula 09:17, 14 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dobra, odkryłam w końcu siewnik do nawozu idealny nie byłam specjalnie zaskoczona kiedy okazało się, że to dokładnie ten, który polecała Danusia.
Jego niewątpliwym plusem jest też cena.
Mam nadzieję od tej pory mieć regularnie i równo nawieziony trawnik

Wczoraj nawiozłam, dziś leje. Idealnie!
____________________
W basiowie
Basiula 09:20, 14 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Chopin

____________________
W basiowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies