Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Viki 08:03, 18 maj 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Kochani, czy ktoś stosował już BOFIX na te paskudne "chwaściory"?
Chcę dzisiaj to kupić, ale wyczytałam, że jest on toksyczny dla zwierząt, a u mnie biegają psy po ogrodzie i bardzo lubią zajadać trawę Nie wiem, czy im to zaszkodzi... Poradźcie, proszę
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
tyna 09:26, 18 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Ja dopiero będę, czekam na lepsza pogodę, wymienimy się doświadczeniami...
....a nie da się tych psów czasowo odizolować?
____________________
pozdrawiam :)
Viki 09:31, 18 maj 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Z tego co przeczytałam wynika, że trzeba by zwierzęta odizolować na 21dni... to jest w moim przypadku niemożliwe, psy nie mają kojca, biegają po ogrodzie...
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
tyna 09:37, 18 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Viki napisał(a)
Z tego co przeczytałam wynika, że trzeba by zwierzęta odizolować na 21dni... to jest w moim przypadku niemożliwe, psy nie mają kojca, biegają po ogrodzie...


a stosowanie fragmentami....tzn, postawić ograniczenie dla nich, żeby nie przeszły i potem zrobić tak pozostałą część...
Bo jeśli one normalnie biegają po ogrodzie, to w kojcu pewnie by zwariowały.....przez trzy tygodnie, nie czytałam jeszcze instrukcji, psów i kotów nie mam....więc to mnie nie interesowało wcześniej..........
____________________
pozdrawiam :)
myszorek 11:03, 18 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
a kagańce mogą nosić na czas spaceru?Zresztą psy to nie krowy, może nie pojedzą sobie tej trawy az tyle, żeby sie pozatruwać
tu wszystko pisze:
http://www.sklepogrodnik.pl/bofix-260-ec-1000ml.html
dla ludzi prewencja 12 godzin
jeden dzień psy bez nieograniczonego wybiegu wytrzymają, a później przypilnować, zeby trawy nie skubały, albo fragmentami pryskać jak mówi Tyna
____________________
ogród zmyślony
myszorek 17:08, 18 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
zrobiłam mały obchodzik po ugorku
patrzcie jakie mi ostróżki rosną. Jak będzie czas i sila to narobię rozsad, pewnie chętni się znajdą


jedna z moich ulubionych traw miscant morning light-rzeczywiście lajtowy jest i eteryczny-na wiosnę szybko odbija, nie guzdra się

jeszcze jedna trawa praktycznie zimozielona do wyczesania tylko po śniegu (chyba jakaś turzyca, ale mysiej łapki ne daję)


jeszcze wspomnienie wiosenki


____________________
ogród zmyślony
myszorek 17:13, 18 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
pinus parviflora Tempelhof, czyli jedna z odmian sosny drobnokwiatowej. Wystawiła brzydko palec- muszę powiedzieć, ze szybko rośne, jak na wolnorosnącą sosnę. Moja czarna ma mniejsze przyrosty, choć jest większa. Uwielbiam tą Jej Pogiętość. Kiedyś zrobię z niej parasol

a tu juz zapowiedz lata i szał szałwiiiiiii się szykuje
____________________
ogród zmyślony
greglis 17:55, 18 maj 2011


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
O kochana , po ostrożki ta ja z miłą chęcią, coś nie mogę moich namówić do wspólpracy i marniutkie sa oj marniutkie
____________________
To będzie zaczarowany ogród
tyna 18:08, 18 maj 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Widziałam, że byłaś Myszorku u mnie

O, ja też po ostróżki bym przyjechała A w ogóle mam tez szałwie - dwa rodzaje na nowej rabatce pod oknem porównamy je sobie już niedługo
____________________
pozdrawiam :)
myszorek 19:15, 18 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
mam na razie kilka dużych-ale nie oddam i takie maleństwa, które wykiełkowały zeszłej jesieni. Możliwe, ze tej jesieni będą kwitły. Są w kolorach blueeeee
____________________
ogród zmyślony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies