Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 09:43, 31 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Kordina napisał(a)

No, tak, to się nazywa nieuleczalna piwonioza która dopadła Asię ale za to podkręca endorfiny


No tak. Muszę poprosić Mojego, żeby mi strony ze słowem kluczowym „piwonia” zablokował
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 11:30, 31 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
58 piwoni. Ależ to zapachu w ogrodzie. No chyba że kupiłaś niepachnące. Będzie pięknie na pewno i będzie co pokazywać. Nie mogę się doczekać zdjęć.
Ja potrzebuję 3 sztuk bordowych. W koszyku mam Big Ben ale co do koloru nie jestem pewna bo jedni piszą że jest czerwona a inne że różowa
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 12:19, 31 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Makao napisał(a)
58 piwoni. Ależ to zapachu w ogrodzie. No chyba że kupiłaś niepachnące. Będzie pięknie na pewno i będzie co pokazywać. Nie mogę się doczekać zdjęć.
Ja potrzebuję 3 sztuk bordowych. W koszyku mam Big Ben ale co do koloru nie jestem pewna bo jedni piszą że jest czerwona a inne że różowa


Obejrzyj wszystkie fotki na FB i grafice Google
Czasami kolor jest ciężki do uchwycenia. Może tak być w przypadku Big Bena.

Najciemniejsze które mam to Black Beauty, Peter Brand, Highlight przynajmniej tak wychodzi z mojego śledztwa, bo kwitnąć dopiero będą)
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 16:47, 31 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Rojodziejowa napisał(a)


Obejrzyj wszystkie fotki na FB i grafice Google
Czasami kolor jest ciężki do uchwycenia. Może tak być w przypadku Big Bena.

Najciemniejsze które mam to Black Beauty, Peter Brand, Highlight przynajmniej tak wychodzi z mojego śledztwa, bo kwitnąć dopiero będą)

To są te które kupiłaś czy pokazujesz mi ciemnoróżowe żeby ułatwić szukanie?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 17:00, 31 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
To jest część tych, które mam. Ta część mojego pliku piwoniowego zawiera akurat te najciemniejsze. Mniej więcej są umieszczone w kolejności zamawiania, więc widać, że tu złapałam fazę na te w mocniejszych kolorach
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 17:04, 31 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Rojodziejowa napisał(a)
To jest część tych, które mam. Ta część mojego pliku piwoniowego zawiera akurat te najciemniejsze. Mniej więcej są umieszczone w kolejności zamawiania, więc widać, że tu złapałam fazę na te w mocniejszych kolorach

Przejrzałam
Niektóre są ciemno bordowe. Niesamowicie ciemne. Robią niesamowite wrażenia.
Kupowałaś z różnych stron?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 17:09, 31 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
W tabeli widać źródło zakupu
Na jesień jeszcze będę mieć Lord Kitchener, ale tp piwonia pojedyncza, nie wiem, czy takie Ci się podobają
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 17:13, 31 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Rojodziejowa napisał(a)
W tabeli widać źródło zakupu
Na jesień jeszcze będę mieć Lord Kitchener

Tak mi się wydawało że to nazwy sklepów. Po Bliskich poznałam. Polecasz każdą z tych stron czy pierwszy raz brałaś z tych sklepów
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 17:19, 31 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Makao napisał(a)

Tak mi się wydawało że to nazwy sklepów. Po Bliskich poznałam. Polecasz każdą z tych stron czy pierwszy raz brałaś z tych sklepów


Na pierwszym miejscu dałabym Wajgert. Ona kopie piwonie w sierpniu. Od razu wysyła. Karpy są trochę droższe, ale zdecydowanie większe niż z innych źródeł. Potem na równi PeonyMax i PaeonyWorld. Wielkość sadzonek od Bilskich nie poraża. Sadzonki fuksem mieszczą się w tych kategoriach ilości oczek, które podają. Jednak tylko tam np. dostałam piwonię Ewelina i kilka innych polskich odmian, dlatego kilka kupiłam tam, ale im daję więcej czasu na kwitnienie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 00:37, 03 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
Rojodziejowa napisał(a)

Nie mam tam nic poza tulipanami i rozplenicą. Podejrzewam jakiegoś zjadliwego chwasta.

Asia, skubałam ostatnio u siebie siewki brzozy, może u Ciebie to też one?
Listek podobnie wygląda
Jak szarpniesz i jest niteczka (taka jak przy siewce sałaty) to chwast albo bylina.
Jak czujesz "moc" to coś większego - np. brzózka młoda
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies