Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

LIDKA 20:45, 26 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7142
Asia spalinowy lub akumulatorowy żebyś z kablem nie latała.
My mamy spalinowy i dobrze daje radę.
Odkurzamy i dmuchamy bo ma te 2 funkcje.
Ja mam firmy NAC.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 21:04, 26 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Niezła kolekcja piwonii Ciekawa jestem, która będzie Twoją ulubioną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 21:13, 26 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Asia bajzel wcale nie jakiś straszny powoli ogarniesz masz małe dzieci ,więc i czasu na ogród nie za dużo -i tak masz już cały przód wycacany -reszta powoli trzeba sobie dawkować robotę

Lubię takie fotki robocze ,do porównań później będą super
pseudo-obrzyganą ścianę pomalujesz ,albo czymś zasłonisz i nie będzie Cię wnerwiać bo sama rabata jest fajna i ta lamelkowa też fajna -fajny też ten podest z palet

Tej ilości piwonii to Ci zazdroszczę -mam 3 sztuki i chyba zaczynam chcieć mieć więcej

odkurzacz najlepiej akumulatorowy ,albo zamiatarka do bruku -co do firmy ,to ciężko polecić ,ja zbieram z ryobi ,bo mam 3 akumulatory i już nie chcę zmieniać ,one zresztą wszystkie podobne

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Makao 08:13, 27 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4128
Bajzel nie taki straszny (popieram Madzię). Jak jest plan to już z górki. Tarasik wydaje się pasować jak ulał. Będzie gdzie posiedzieć. Która to strona świata?

Piwoniowy szlak świetny. Będzie się przewieszał i kwiaty kłaniać żeby je wąchać. Obłęd kolorystyczny i aromatyczny.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agatorek 15:09, 27 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
MagdaLenka napisał(a)
Asia, Ty to nazywasz bajzlem? Ty sobie zajrzyj do mnie za garaż, to będziesz wiedziała co znaczy bajzel...


Albo zajrzyj do mnie za garaż, a najlepiej za tylną bramę (oczywiście tamten burdel jest na naszej działce jeszcze ). Do garażu też możesz zajrzeć. Ja nie wiem, jak mój eM znajduje potrzebne rzeczy

Trawnik ładny, mam identiko (tzn przed koszeniem taki był). A w grabach jestem zakochana ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Darecka 06:35, 28 kwi 2024


Dołączył: 05 lis 2023
Posty: 1043
Asiu w końcu dotarłam do Ciebie, mieszkasz w na prawdę urokliwym miejscu, bardzo moje klimaty .

Jak tam grow lighty? Sprawdziły się u Ciebie?
Podziwiam skrupulatność w katalogowaniu roślin, Twoje listy są mega, wcale się nie dziwię, czemu je robisz przy takiej ilości i obfitości gatunków np. piwoniowych
Bardzo spodobał mi się u Ciebie irys Gerald Darby w jeszcze bezkwietnej formie (widzę, że nie jestem w tym zachwycie osamotniona ) - cudne fioletowe kłącza, a jak zakwitnie to już w ogóle będzie szał . Zostawiam również zachwyty nad tulipcami w liczbie mnogiej oraz profesjonalnie zagospodarowaną przestrzenią szklarniową (chyba przyjdę do Ciebie na korepetycje ). U Ciebie ilość idzie ręka w rękę z jakością. Btw poczyniłaś już imponujące zakupy roślinne w tym sezonie, czuję się dzięki Tobie "natchnięta" do popełnienia kolejnej zbrodni na domowym budżecie .

I znowu będzie tak jak tutaj .

Od dawna rozkminiałam, jak zabezpieczyć pomidory w tunelu przed mrozem i z odsieczą przyszedł mi Twój wątek- zamierzam za chwilę zakupić polecaną przez Ciebie nagrzewnicę . Dostawa we wtorek, czyli idealnie- jednak mogę dzisiaj posadzić pomidorki juhuu! A tak się wahałam, bo prognozy niestabilne, po zapowiadanym tygodniu gorąca możliwe są znowu spadki temperatur do ok zera lub trochę poniżej, wrr! Czy możesz jeszcze napisać proszę, jaki czujnik temperatury masz u siebie? Umknęło mi to gdzieś.

W ogóle to chwała Ci za to, że dzielisz się swoimi genialnymi patentami (np. pomysł z wypalaniem dziur w agro) i opisujesz dla potomnych spostrzeżenia z testowanych rozwiązań/ sprzętów- bardzo przydatna i pouczająca lektura .

Czytam, że jesteś wszechstronnie utalentowana: a to wyczarujesz własnoręcznie donice, wspinasz się niczym cyrkowiec po drabinach na skarpy ( a potem się dziwić, że dzieci też mają zamiłowania do sportów ekstremalnych typu na szybko zaimprowizowana zjeżdżalnia), żeby potem zaskoczyć dorodnością sadzonek pomidorów ze sprinterującymi (czyt. pojawiającymi się niezwykle szybko- właśnie wymyśliłam słowo ) owocami- SZOK!

Nie dziwota, że zwą Cię Asią Zielonoręką .
____________________
Zielony Chram
Rojodziejowa 10:33, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8545
LIDKA napisał(a)
Asia spalinowy lub akumulatorowy żebyś z kablem nie latała.
My mamy spalinowy i dobrze daje radę.
Odkurzamy i dmuchamy bo ma te 2 funkcje.
Ja mam firmy NAC.


No właśnie, na pewno bez kabla. Spalinowe na pewno mocniejsze, ale czy przy takim sprzęcie to jest istotne?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:34, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8545
Anda napisał(a)
Niezła kolekcja piwonii Ciekawa jestem, która będzie Twoją ulubioną.


Też jestem ciekawa Ale jeszcze parę lat mi może zejść z odpowiedzią
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:38, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8545
Magleska napisał(a)
Asia bajzel wcale nie jakiś straszny powoli ogarniesz masz małe dzieci ,więc i czasu na ogród nie za dużo -i tak masz już cały przód wycacany -reszta powoli trzeba sobie dawkować robotę

Lubię takie fotki robocze ,do porównań później będą super
pseudo-obrzyganą ścianę pomalujesz ,albo czymś zasłonisz i nie będzie Cię wnerwiać bo sama rabata jest fajna i ta lamelkowa też fajna -fajny też ten podest z palet

Tej ilości piwonii to Ci zazdroszczę -mam 3 sztuki i chyba zaczynam chcieć mieć więcej

odkurzacz najlepiej akumulatorowy ,albo zamiatarka do bruku -co do firmy ,to ciężko polecić ,ja zbieram z ryobi ,bo mam 3 akumulatory i już nie chcę zmieniać ,one zresztą wszystkie podobne



Tak, te ściany to koniecznie muszę jakoś obrobić.
Mam właśnie nadzieję, że kiedyś te fotki to będzie to „przed” skoro akumulatorowy wystarczy, to też będę celować w te firmy, których akumulatory już mam.

U Ciebie by się na pewno kilka piwonii zmieściło
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:16, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8545
Makao napisał(a)
Bajzel nie taki straszny (popieram Madzię). Jak jest plan to już z górki. Tarasik wydaje się pasować jak ulał. Będzie gdzie posiedzieć. Która to strona świata?

Piwoniowy szlak świetny. Będzie się przewieszał i kwiaty kłaniać żeby je wąchać. Obłęd kolorystyczny i aromatyczny.


To tarasiątko jest od południowo zachodniej strony. Często mój się tam wygrzewa niczym stary kot


Czekam na te piwonie również z ciekawością W tamtym roku kwitnienie było skromne bardzo, ale nie spodziewałam się niczego innego po takich świeżynkach.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies