Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 12:08, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
nicol21 napisał(a)
Imponujaca lista odmian!! Oby wszystkie dobrze owocowały i nie chorowały.


Tulipany też świetne. Z tego co widzę to botaniczne - muszę kiedyś sproóbować i oby powtarzały kwitnienie w kolejnych latach. a namnażanie się to już tylko ogromny plus.


Tak właśnie u mnie się dzieje z botanicznymi. A gleba ciężka, więc polecam!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:10, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Ewa777 napisał(a)
Pracy masz bardzo dużo przy sadzeniu pomidorów i truskawek, ale gdy będziesz je zajadać z apetytem, to zobaczysz, że ta praca się opłacała. Bardzo fajną masz szklarnię.
Tulipanki botaniczne przecudne


No wyobraź sobie, że truskawki jeszcze wszystkie nie są posadzone. Pogoda i mój wolny czas zupełnie się nie pokrywają.
Szklarnia i tulipanki wraz ze mną dziękują za pochwały
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:12, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
anabuko1 napisał(a)

Piękne tulipany.
Podziwiam i kolor i ilość.
Fajnie , że ci się namnożyły.
U mnie tak nie chcą.



To mnie mocno zaskoczyłaś! Moje warunki uważam za ekstremalnie kiepskie dla cebulowych - wręcz poligon. A że sprawdzają się u mnie to nie spodziewałam się, że gdzieś może być im gorzej.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:23, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Próbuję nadrobić ten tydzień na wątkach, ale coś mi nie idzie.
Wrzucę moje pierworodne pomidorzątko i lecę w ogród a wieczorem wrócę do nadrabiania

Reszta sobie siedzi też w szklarni. Grzeję ją nagrzewnicą, więc wyniosłam wszystkie pomidory i przez te zimniejsze noce dalie (część dalii jeszcze w domu).

Lilak Krasavitsa Moskvy zakwitł mi tylko dwoma kwiatami, ale i tak mnie powaliły swoją urodą


Tutaj pytanie mam jak traktować szczepionego na pniu lilaka. Ciąć? Nawozić jakoś specjalnie? Bo jest taki dość luźny no i te raptem dwa kwiaty…


Tamtego roczne limki z patyczków przetrwały zimę bez specjalnych zabiegów - szok! Ciekawa jestem tegorocznych. Wśród tych z wody jeden chyba ma korzonki


Rdest mnie zaskoczył, że już puszcza kwiatuszki, czekam aż się ładnie rozrośnie


Przyszedł też narożnik, ale wpierw muszę posprzątać zanim Wam go pokażę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 13:09, 20 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Rojodziejowa napisał(a)


Jak się ogarnę, to tak zrobię, chociaż preferencje smakowe to mocno indywidualna sprawa. Mnie smakowały zupełnie inne niż np. mojej mamie
Ja wolę takie intensywne w smaku i jak mają trochę tej „galaretki” ona natomiast woli łagodniejsze i te z tych bardziej mięsistych.


To ja podobnie jak Twoja mama. Lubię te mięsiste, słodsze, o miękkiej skórce. Pierwszego zielonego pomidorka gratuluję, a lilakiem się zachwycam mimo tylko 2 kwiatostanów. Czy to nie jest tak, że jak za mocno się nawozi lilaki to idą w liście, a nie kwiaty?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kasya 13:46, 20 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41922
Ło matko co to za rdest z kwiatami ??
Piękna ta szklarnia i jakie pomidory

Nie spada tam za bardzo temp jak są przymrozki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Rojodziejowa 14:04, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

To ja podobnie jak Twoja mama. Lubię te mięsiste, słodsze, o miękkiej skórce. Pierwszego zielonego pomidorka gratuluję, a lilakiem się zachwycam mimo tylko 2 kwiatostanów. Czy to nie jest tak, że jak za mocno się nawozi lilaki to idą w liście, a nie kwiaty?


Tego nie wiem. W kwestii lilaków jestem zielona. Ja go nie nawoziłam, więc raczej nie jest przenawożony, chyba że miał czegoś za dużo w korzeniach.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 14:04, 20 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Moja Krasawica Moskwy na pniu dopiero po 2-3 latach zakwitła tak ładnie jak w momencie zakupu. Może musiała się dobrze ukorzenić? Dokarmiam ją wiosną przekompostowanym obornikiem, a jesienią podsypuję popiołem. Daj swojej czas
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 14:08, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
Kasya napisał(a)
Ło matko co to za rdest z kwiatami ??
Piękna ta szklarnia i jakie pomidory

Nie spada tam za bardzo temp jak są przymrozki ?


To Rdest wężownik ‘Superbum’ zakupiony u Madżenki W tamtym roku coś mi go zjadało po posadzeniu. Profilaktycznie podleję tę część wrotyczem, mam nadzieję, że dopiero da popis


Co do szklarni, to najniżej spadło na chwilę w okolice 6 stopni jednej nocy , ale teraz doszczelniliśmy drzwi i tej nocy było 11.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:08, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
antracyt napisał(a)
Moja Krasawica Moskwy na pniu dopiero po 2-3 latach zakwitła tak ładnie jak w momencie zakupu. Może musiała się dobrze ukorzenić? Dokarmiam ją wiosną przekompostowanym obornikiem, a jesienią podsypuję popiołem. Daj swojej czas


To teraz dam jej też obornika. Dzięki Zuza!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies