Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 15:07, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Jesteś już sporo lat na O. Cofnęłam się do pierwszych stron wątku. Cóż się okazało? Pergola była na Twoich pierwotnych rysunkach:

Przeszłaś długą drogę zaczynając od niemal tego poziomu:

Wielkie gratulacje! Co do tyłu i boku ogrodu to wierzę, że dasz radę to ładnie zagospodarować. Lata upłyną tak jak to miało miejsce z przodu i rośliny podrosną w mig. Tyle się oczytałaś o piwoniach, daliach i pomidorach i innych, że jak będę wybierać odmiany do swojego ogrodu to zdam się na Twoją poradę/wiedzę.


Sporo lat, a ja ciągle zielona w temacie

Tak. Zaczynaliśmy od kopca kreta Pergola, owszem planowana już długo, ale chciałam ją zrobić w innej formie. Niestety już wtedy, gdy to planowałam wycena nas powaliła

Tył pewnie tak jak piszesz jakoś ogarniemy, ale muszę w końcu sobie to wbić, żeby nie liczyć na sprinterskie tempo, bo plany zazwyczaj się rozjeżdżają
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 17:07, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Orliki sieją się u mnie dość mocno. Nic niby niezwykłego, ale u mnie rzadko która roślina się do tej pory rozsiewała. Z jednego takiego orlika:

mam takie siewki



Od wczoraj obsadzam donice. W tamtym roku nie kombinowałam i donice były jednorodne. W sumie takie mi się najbardziej podobają, ale jak coś wypada, to od razu cała donica wygląda kiepsko. Teraz próbuję inaczej. Zobaczymy, czy mnie to nie będzie denerwować.
Pelargonia Rosebud Astrid, ciemny wilec i rdest główkowy

Bodziszek Rozanne, hakonechloa i smagliczka

Niska werbena z floksami i w drugiej donicy z szałwią purpurową

A tu mnie poniosło
Supertunia Mini Vista Blue, „Skrzydła anioła” (Starzec), jeszcze raz ciemny wilec, dichondra srebrzysta i miejsce na jakieś milionbellsy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kasya 17:21, 01 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
O dichondra
Zawsze na nią poluję
Też powsadzałam różności
Stokrotki miały już przekwitnąć i miałam wsadzić coś innego svte ciągle kwitną jak głupie
I co robić ? Podosadzalam tylko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Rojodziejowa 17:23, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Kasya napisał(a)
O dichondra
Zawsze na nią poluję
Też powsadzałam różności
Stokrotki miały już przekwitnąć i miałam wsadzić coś innego svte ciągle kwitną jak głupie
I co robić ? Podosadzalam tylko

Dokupić donic

Kupiłam ebooka Dawida Słowinskiego o trawach ozdobnych do donic. Całkiem fajne kompozycje tam złożył, ale to wypróbuję za rok
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 18:03, 01 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
A u mnie orliki wyginęły. Nic się nie wysiało
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kasya 18:30, 01 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
Rojodziejowa napisał(a)

Dokupić donic

Kupiłam ebooka Dawida Słowinskiego o trawach ozdobnych do donic. Całkiem fajne kompozycje tam złożył, ale to wypróbuję za rok

Pokaż jakie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Rojodziejowa 18:39, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Makao napisał(a)
A u mnie orliki wyginęły. Nic się nie wysiało

Policzę, ile mam tych kwitnących już siewek i jak chcesz, to Ci prześlę.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:42, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Kasya napisał(a)

Pokaż jakie


Nie chcę naruszyć praw autorskich, więc wrzucam print screeny tego, co udostępnili na Insta. To przykładowa kompozycja.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 19:20, 01 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Rojodziejowa napisał(a)

Policzę, ile mam tych kwitnących już siewek i jak chcesz, to Ci prześlę.

Nie kochana. Próbowałam już kilka razy i one nie chcą u mnie rosnąć. Kupiłam ostatnio znajomej kilka kolorów do ogrodu i zobaczymy czy jej będą się wysiewać.
Ale dzięki za chęci. Kochana jesteś.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 20:10, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Fajny patent na podpory piwoniowe - tu z gałęzi leszczynowych od @domiogrodadrian z Insta
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies