Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

antracyt 12:44, 28 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11682
Lubię takie zaciszne, słoneczne miejsca w ogrodzie. Do przesiadywania wczesną wiosną i jesienią
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 12:52, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
Agatorek napisał(a)


Albo zajrzyj do mnie za garaż, a najlepiej za tylną bramę (oczywiście tamten burdel jest na naszej działce jeszcze ). Do garażu też możesz zajrzeć. Ja nie wiem, jak mój eM znajduje potrzebne rzeczy

Trawnik ładny, mam identiko (tzn przed koszeniem taki był). A w grabach jestem zakochana ❤️


No gdzieś brzydkie rzeczy trzeba dawać. Byle by nie były rozsiane po całości

Ty widzisz u eMa nieporządek, ale on na pewo doskonale wie, gdzie co ma
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:32, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
Darecka, Złotousta Kobieto. Niesamowicie sie czyta to, co piszesz. Czy w swojej pracy zawodowej to wykorzystujesz? Co do grow lightów to musiałabym prowadzić inne sadzonki dla porównania bez tego oświetlenia, żeby porównać. Chyba było ok, ale największy skok jakościowy pokroju sadzonek zanotowałam po przeniesieniu do szklarni.

Ja wczoraz posadziłam właśnie resztę pomidorów. Jak się okazało, że mi zostało miejsca, to się zorientowałam, że chyba sobie odmierzałam patyczkiem za małe odległości… no cóż… przesadzać już ich nie będę. Muszę mocno pilnować, żeby wszystkie szły na jeden pęd.

Co to czujnika, to teraz napiszę słowami Mojego, bo ja tego nie ogarniam :
„Mamy kilka czujników podłączonych do Arduino ESP33. W szklarni jest czujnik temperatury i wilgotności DHT 22. Uruchomiony jest skrypt, który co 5 minut zapisuje dane w bazie Influx DB. Dane wizualizujemy Grafaną. Zarówno Influx jak i grafana uruchomione jako kontery dockera, który działa na Synology”


____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:33, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
antracyt napisał(a)
Lubię takie zaciszne, słoneczne miejsca w ogrodzie. Do przesiadywania wczesną wiosną i jesienią


No właśnie to miejsce ma potencjał, trzeba go dobrze wykorzystać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 14:06, 28 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4134
Południowo zachodnia wystawa to faktycznie idealne miejsce na taras do wylegiwania się. Teraz sama zaczniesz tam przesiadywać
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Juzia 19:46, 28 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
Rojodziejowa napisał(a)


Marzy mi się po całości ze ścieżką przez środek. Coś jak ma Adam Woodruff.


Widziałam fotki.
Jeśli to ma być tam gdzie ten taras/podest.... to rób
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:18, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
antracyt napisał(a)
Aż się poszłam moim przyjrzeć
Anda pokazywała kiedyś ogród, w którym były leciwe graby "kolumnowe". Średnica mnie powaliła, ale liczyłam (i nadal liczę), że moje mają gorsze warunki i będą się wolniej rozrastać.


Swoich grabów Fastigiata na froncie nigdy nie cięłam. Mają ok. 10 lat. Wydaje mi się, że warto kontrolować tylko wysokość nóżki od poziomu ziemi. Zbyt krótka, jak u sąsiadki Justyny, powoduje, że wizualnie graby robią się bardzo przysadziste. Przy wyższej nóżce tego wrażenia nie ma.
Asi graby mają idealne proporcje. Świetnie wyglądają. Nie widzę potrzeby przycinania ich.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 21:26, 28 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7153
Skoro wszystko przeze mnie to coś powiem.
Daj M na O lub do mojego M na przeszkolenie w kwesti trawnika.
Mój mówi że albo Trawa jak wimbledon albo byle jaka i mało a rabat dużo.
Twoje rabaty wąskie i nikt nikt nic nie gada. A mnie Tu dobrze radziły kumpelko ogrodniczki ale nie słuchałam. W między czasie chlop poszedł po rozum do głowy. I jednak trawa nie będzie dominować.



Asia bajzlu nie masz. Masz obszary robocze.
Przez te góry i skarpy masz dużo większe koszty zrobienia czegokoleiek na działce ode mnie i tak uważam że super to wszystko poplanowałaś i robicie.

Rabaty prosze pokazywać często i olac brzydkie murki. To forum ogrodnicze jest a nie budowlane.

Bardzo Cię podziwiam . Jesteś kreatywna i pracowita. Pracujesz zawodowo, masz dom i dzieci na głowie a ogród coraz piękniejszy.
Twoja doba to nie może mieć tylko 24 h. No niemoźliwe.

Jak kiedyś zawitam w Twoje rejony to się normalnie wproszę.
Lubię Tu być u Ciebie
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Rojodziejowa 22:11, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
Makao napisał(a)
Południowo zachodnia wystawa to faktycznie idealne miejsce na taras do wylegiwania się. Teraz sama zaczniesz tam przesiadywać


Ja raczej człowiek cieniolubny jestem, na słońce wychodzę popołudniem, ale gdyby się udało to obsadzić tak, jak mi się marzy, to mogłabym tam przesiadywać częściej
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:16, 28 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
Juzia napisał(a)


Widziałam fotki.
Jeśli to ma być tam gdzie ten taras/podest.... to rób


Tak, chodzi o to miejsce
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies