Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

pestka56 21:50, 19 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Brawa Ci się należą. Odpracowałaś dzielnie: plan, chciejstwa. Dużo konkretów

Muszę to rozgryźć i może coś podpowiem, ale raczej we fragmentach nie całościowo.

Awatarek śliczny, ale wakacje życie jeszcze Cię spotkają
____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 10:48, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Kasiu obyś miała rację z tymi wakacjami
Dzięki za wszelkie wskazówki, kochana jesteś
Wczoraj wysiałam na parapet jeżówki, werbenę i Stipę Tenuissima, zobaczymy jakie będą efekty
Póki co za oknem marznąca mżawka, brrr
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
pestka56 11:36, 20 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
już niedługo i będzie cieplutko
____________________
Kasia
anabuko1 12:11, 20 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Poczytalam,Posledzilam twoje plany ogrodowe .Niech się pięknie realizują; ) Pomimo,że zima ładna jest.Ja też już tęsknię za ciepelkiem,kolorami,działaniem w ogrodzie i grzebaniem w ziemi.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Maly_Bialy_D... 17:29, 20 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Witaj Aniu, zapraszam serdecznie i pędzę oglądać Twoje włości
Mieszkasz w pięknym zakątku kraju jeszcze dla mnie nieodkrytym.
Planuję w najbliższych latach zorganizować sobie wycieczkę wzdłuż wschodniej granicy Polski. Mieszkam prawie po drugiej stronie i u nas niestety już niestety nie pozostało dzikich, zielonych terenów zbyt wiele.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Wendy79 19:41, 20 sty 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wcześnie z tymi jeżówkami wystartowałaś. Ja swoje siałam w czerwcu (jak większość bylin), a i tak kilka zdążyło zakwitnąć przed zimą. Nie wiem jak utrzymasz je w domu do wiosny. Stipę słyszałam, że sieje się wcześnie, ale ja ze swoją ruszę za miesiąc. Werbenę będę siała pierwszy raz, jeszcze nie wiem jak i kiedy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AGDULA 21:43, 20 sty 2017


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
No widzę, ze plan masz ściśle opracowany Ciekawe ile z tego zmienisz
Ja do dzis jedno wsadzam drugie przesadzam i tak w kółko
Jak będziesz robić oczko to z ziemi z wykupu możesz z tyłu ułozyć górkę i już będzie nierówno I ogród nabierze dynamiki.
Najbardziej mi się spodobał ten plan ze zdjeciem i komentarzem, że z tyłu musisz się załońić ze to priorytet. Super. Też lubię się zasłaniać
Duży plus bo wymieniłas wsród roślin TAWUŁe van HOUTE'A . Uwielbiam ją. Piękny krzak Jestem w nim zakochana od wielu lat. Piękne kwiaty wiosną a na jesieni cudne kolory
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Maly_Bialy_D... 11:38, 21 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Agnieszko mówisz, że się zmarnują jeżówki? nie mogłam znaleźć informacji, czy można w domu wcześniej, więc stwierdziłam, że zaryzykuję. W ubiegłym roku siałam do gruntu i chyba się ich pozbyłam z chwastami, bo nie oznaczyłam. Jesienią kupiłam jedną w doniczce i wkopałam, zobaczymy, czy przeżyje. Teraz dokupiłam nasiona i część wysiałam, część zostawiłam na późniejszy siew. Stipę czytałam na O, że wysiewają już w styczniu niektórzy. Z werbeną też zrobiłam jak z jeżówką - część do wielodoniczki, część zostawiłam. Poeksperymentuję trochę
Agdulko wczorajszy wieczór spędziłam w Twoim ogrodzie głównie właśnie tworzenie oczka mnie zainteresowało, ale nie tylko. Masz już piękny, dojrzały ogród, widać w nim Twoją rękę. Co dawałaś na dno oczka? Tzn chodzi mi o materiał.
Co do planów ogrodowych jak znam siebie na pewno nie jedno zmienię. Już przenoszę np. warzywnik. Oczka kiedyś nie chciałam, teraz jestem pewna, że będę je kiedyś mieć. I tak dalej
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 11:48, 21 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Zastanawiam się, czy póki co nie zrobić w przedogródku jako płot żywopłotu. Planuję drewniany, sztachetowy płot w wiejskim stylu. Niestety nie wiem, kiedy pozwolą nam na to fundusze. Pies ucieka na pobliskie pola, niedaleko jest droga, którą jeżdżą samochody i martwię się o niego.Jakiekolwiek ogrodzenie jest niezbędne. Ze wszystkich stron mam siatkę, tylko ten przód... Myślę, żeby kupić furtkę i bramę drewniane, a resztę obsadzić. Za jakiś czas będę mogła zostawić żywopłot, jeśli mi się spodoba lub wymienić go na przęsła. Być może zrobię też to i to.
Teraz prośba o radę: czy to będzie pasować do wiejskiego stylu? jakie rośliny będą odpowiednie? nisko prowadzony grab? czy coś innego? może właśni tawuły? Dodam, że jest tam glina, mogę ją wymieszać z piaskiem, który mi pozostał. Wiem, że zimozielony byłby odpowiedniejszy, ale co to by mogło być? na pewno odpadają żywotniki. Lubię je tylko jako pojedyncze egzemplarze.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Milka 12:29, 21 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Znam ból wykopywania śmieci i innego dziadostwa, moi sąsiedzi na tony tego zakopali. Nadal coś wyciągam, mozna się zdziwić co!
Ale 2 śliczne srebrne łyżeczki tez wykopałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies