Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:33, 29 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ten wiatraczek idealnie kolorystycznie się wpasował.

Rośliny (winobluszcz) bardzo różnorodnie się wybarwiają, w sumie trudno przewidzieć ostateczny efekt.
A z podlewaniem drzew, to wychodzi, że tylko ciurkadełkiem przez kilka godzin. Przy jednym drzewie się sprawdzi, ale przy dużym zalesieniu już nie bardzo.


Wiatraczki już zostały schowane na zimę, eM tak się zapędził, że ledwo zdążyłam fotki cyknąć.

Tutaj podokienna już bez wiatraczka, ale za to hakone jaka jeszcze zielona. I nawet rodgersje ku mojemu zaskoczeniu zieloniutkie.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 21:38, 29 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Niezwykła ta zieleń u Ciebie....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zana 21:43, 29 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Z mniej miłych widoków, ale dla mnie fantastyczny: dół wypełniony prawie po brzegi. Wszystko teraz ląduje w tym dole, zdjęta darń, zielone odpady, odpadki kuchenne skrzętnie zbierane, liście brzozowe, chwaściory, pościnane byliny, trzy spore worki obornika, kora przekompostowana, wiórki rogowe. No misz masz po całości. Jeszcze jest tego wszystkiego za mało.
Dodatkowo jakiś czas temu ulokowałam tam darmową, najemną siłę roboczą w postaci dżdżownic.
Bardzo mnie kusi to wszystko porządnie przemieszać widłami.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:45, 29 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Niezwykła ta zieleń u Ciebie....


No właśnie.
U mnie zielonolistna hakonka już od dawna robi za suche sianko, rodgersja to już w sierpniu straciła kontakt z rzeczywistością.
Edit- do dołu wrzuć jeszcze kartonowe strzępki, wytłoczki do jajek (ale bez naklejek)- dżdżownice je uwielbiają i przemieszaj jak najszybciej. Na zimę dżdżownice zejdą w dół. Przy późniejszym mieszaniu zakłócisz im święty spokój.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 21:46, 29 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pszczelarnia napisał(a)
Niezwykła ta zieleń u Ciebie....


Całkiem prawie zielono, jak na tę porę roku oczywiście, to mam przy tarasie. A sporo tej zielonej roboty robią tu różane baty Herzogin Christiana, o kwiatach nie ma mowy, skupiła się na wzroście.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:51, 29 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


No właśnie.
U mnie zielonolistna hakonka już od dawna robi za suche sianko, rodgersja to już w sierpniu straciła kontakt z rzeczywistością.


Ba, ja też jestem zaskoczona tą zielonością.
Odmiana All Gold na jordanowej zaczyna zasychać, ale taka sama All Gold na zdjęciu wyżej przy tarasie ma się doskonale, wygląda jak w środku lata. Ta zielona i ta przy tarasie miały z pewnością więcej wody i mają lepiej przygotowane warunki glebowe.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:53, 29 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Edit- do dołu wrzuć jeszcze kartonowe strzępki, wytłoczki do jajek (ale bez naklejek)- dżdżownice je uwielbiają i przemieszaj jak najszybciej. Na zimę dżdżownice zejdą w dół. Przy późniejszym mieszaniu zakłócisz im święty spokój.


Nie napisałam, bo mi umknęło, ale kartonowe odpady też tam wylądowały, oczywiście bez naklejek. Kolejną porcję jeszcze przygotuję.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 22:17, 29 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Zana napisał(a)


Aga, cuudnie to jest u Ciebie. Ja mam jeszcze długą ogrodową drogę przed sobą. Dziękuję



Co to takie ładne ?
Fotki mistrzowskie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
bacowa 06:30, 30 paź 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Zana napisał(a)



2. Martwi mnie świerk. Strasznie dużo rudego mu się w tym roku pojawiło, nigdy nie miał tak dużo suchych igieł.


Kurcze , moje dwa świerki Hoopsii też w tym roku strasznie dużo igieł zrzucają jak żadnego roku. Aż się przestraszyłam i zaczęłam je podlewać . Być może to wina gorącego lata i tej straszliwej suszy.

Jak widzę jak musisz przygotować ziemię pod nasadzenia to doceniam moją dobrą ziemię w ogrodzie.

pozdrawiam
malgol 07:46, 30 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)


Potwór jednak się przebarwił



Ale za rogiem, na ścianie rabaty hostowej jest żółty




Anula, ależ piekna jesień u Ciebie! Co to za potwór taki piękny? U mnie winobluszcz najpierw zżółkł a gdzies tydzień temu zgubił wszystkie liście.

Nawet fotek mi się robic już nie chce bo anabelki brązowe i jakby do zimy się szykowały.Twoje takie piękne jeszcze
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies