Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 23:13, 06 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)

A ja bym wierzyła jednak zachodnim informacjom... tam są sprawdzone bo już rosły u nich, a Benex dopiero je kupił.. i komuś mogła sie źle wpisać liczba lub źle przeliczył cale na centymetry

Zaglądałam na kilkanaście stron anglojęzycznych i nie przekracza 40 cali.. czyli 2,54cn x 40.. koło metra
no też tak sobie pomyślałam, ale jak zobaczyłam foty w benexie to zmiękłam... tak czy siak biorę pod uwagę, że ma być mer i tej opcji będę się trzymać
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:19, 06 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)
Ana co się migasz? Gdzie fotki? Sam ogień to za mało

Mówisz że sadzić? Za wcześnie, za cieplo....

wydaje mi się, że za wcześnie... ale i tak z benexa mi paka przyjdzie w poniedziałek. Mam póki co tylko dwie reklamówki z janiny, te mogłabym wsadzić jutro, ale poczekam bo za ciepło według mnie...
mam tam jakieś foty ale ileż można to samo pokazywać , jutro cykne fotkę nowych traw które dzisiaj posadziłam... zapowiadają się ciekawie
aaa i dzisiaj obmyślałam plan co by tu wiosną przesadzić. Mam też plan na zwiększenie rabaty różanej przy pergoli. Nawet M nie protestował, że trzeba zraszacze przesunąć
Piękna pogoda dziś była...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 23:22, 06 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)
A ja myślałam, że już można sadzić. W takim razie poczekam na ciebie i na Madźen
Jedne tulipany z Janiny już posadziłam, mam nadzieję, że nie wzejdą za szybko
A krokusy mi zwariowały i wyszły. Co mam z nimi zrobić ? To były takie pędzone, co na Wielkanoc kupiłam do domu, a potem do ogrodu wsadziłam i zapomniałam o nich. Sąsiadka się pochwaliła, że jej jabłoń zwariowała i zakwitła

niby mówią że od końca sierpnia, ale przy pogodzie jaką teraz zapowiadają to raczej ryzykowne... Pamiętam dwa lata temu w grudniu wyszły mi narcyzy i miały pąki i przyszedł mróz i było po narcyzach..
Nie wiem co Ci doradzić w sprawie krokusów...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
lawendulla 17:17, 07 wrz 2014

Dołączył: 27 kwi 2012
Posty: 20
Witaj Ana
No po prostu muszę się wypowiedzieć - zmieniona rabata świetna i cudna! Muszę przyznać, że od początku ten "zawijas" mi nie pasował, coś mi w nim nie grało, a potem patrząc na resztę wspaniałego ogrodu nijak mi do niego nie pasował. Teraz jest rewelacja!!! Wspaniałe linie i rośliny

A jeszcze tak a'propos Red Brona - bardzo ekspansywna, ale nie ma korzeni zbyt głęboko. Przeprowadzałam eksperyment u siebie i zapora głębokości kilkunastu cm wystarczy (sprawdza się np. taki falisty plastikowy border, oczywiście wkopany tak żeby go nie było widać )

Bardzo podoba mi się Twój ogród ( nie jestem oryginalna ) - kolory, faktury, linie... Będę zaglądać dalej
Milka 17:41, 08 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ana_art napisał(a)
limki jakieś dziwne jedne już przekwitają inne pędy dopiero puszczają pąki...



Ania u mnie jednolicie się wybarwiają, ale stale nowe pędy z pąkami idą, wkleję u siebie foto
nasiona cynii mogę ci podesłać, mam mnóstwo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Marysia 20:27, 08 wrz 2014


Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 152
Aniu dlaczego moje hortensje bukietowe Limelight przybrały taki brudny róż są brzydkie nawet wstydzę się ich pokazywać, bo takie brzydkie. A może KTOŚ mi odpowie. Może przez to bo ich na wiosnę nie podcięłam tyle co należało. Mam ich od poprzedniego lata są młode.Czy może to być taka odmiana?
____________________
Mój skromny ogródek
ana_art 20:34, 08 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marysia napisał(a)
Aniu dlaczego moje hortensje bukietowe Limelight przybrały taki brudny róż są brzydkie nawet wstydzę się ich pokazywać, bo takie brzydkie. A może KTOŚ mi odpowie. Może przez to bo ich na wiosnę nie podcięłam tyle co należało. Mam ich od poprzedniego lata są młode.Czy może to być taka odmiana?

moje w pierwszym roku też nie zachwycały kolorem... właśnie u Irenki mówiłam, ze moje Limki strasznie różowieją a u niej jeszcze białe... podejrzewam, że w przypadku limek to sprawka zimnych nocy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:38, 08 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
lawendulla napisał(a)
Witaj Ana
No po prostu muszę się wypowiedzieć - zmieniona rabata świetna i cudna! Muszę przyznać, że od początku ten "zawijas" mi nie pasował, coś mi w nim nie grało, a potem patrząc na resztę wspaniałego ogrodu nijak mi do niego nie pasował. Teraz jest rewelacja!!! Wspaniałe linie i rośliny

A jeszcze tak a'propos Red Brona - bardzo ekspansywna, ale nie ma korzeni zbyt głęboko. Przeprowadzałam eksperyment u siebie i zapora głębokości kilkunastu cm wystarczy (sprawdza się np. taki falisty plastikowy border, oczywiście wkopany tak żeby go nie było widać )

Bardzo podoba mi się Twój ogród ( nie jestem oryginalna ) - kolory, faktury, linie... Będę zaglądać dalej

dzięęęęękuję!

Red Barona przycinałam zwyczajnie, wykopywałam i rozdawałam sadzonki, a w ty roku wydawało mi się że jakoś się nie rozrósł, a on mi psikusa zrobił no nic w przyszłym roku zrobię mu zaporę tak jak mówisz
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:40, 08 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Milka napisał(a)

Irenko z przyjemnością bym poprosiła o nasiona cynii, jest jednak jedno małe ale... nie mam miejsca i cierpię z tego powodu bo bym chciała i to i tamto a tu dooopa
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:43, 08 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dzisiaj dostałam paczkę i stwierdziłam że koniecznie muszę się leczyć ....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies