Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Malgosik 12:08, 08 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kuba napisał(a)


kłącze to ja nazwałam właśnie mając na myśli gruby korzeń
a myślisz że mogą sprzedawać nieżywy korzeń?
trochę mnie Reniu pocieszyłaś


ja myślę, że jest ryzyko że wyschnął
nawet jak urośnie 1 pęd, nie jest tak okazały jak kępa jeżówek w doniczce za 15 zł
____________________
Ogród na glinie
ana_art 12:16, 08 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
olga_ napisał(a)
Ana a miałaś może kiedyś pustynnika? Zakupiłam w B kłącza 7 szt i zastanawiam się czy zakwitną w tym roku. Kłącza są dorodne.
nie wiem, nie miałam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kuba 12:19, 08 kwi 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Masz rację Małgoś- nie kupię, poczekam na te za 15 zł ale z kwieciem
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Milka 13:19, 08 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iryski cudne a z kancikiem lepiej, też mnie to czeka, ale mam lenia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ZielonaAnia75 13:22, 08 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
Ana a ja dopytam o bukszpany. Zrobiłam im teraz oprysk florowitem uniwersalnym, a czytałam że siarczanem potasu trzeba podsypać (chyba nie palnęłam głupoty) czy to prawda? i na co on działa oraz w jakich proporcjach podsypać? Boże, jaka ja jestem zielona.... -
____________________
ZielonaAnia75 13:23, 08 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
A dolomitem podsypujesz lawendę i perowską? Jeśli tak, to jak często i w jakich proporcjach?
____________________
ana_art 13:27, 08 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ZielonaAnia75 napisał(a)
Ana a ja dopytam o bukszpany. Zrobiłam im teraz oprysk florowitem uniwersalnym, a czytałam że siarczanem potasu trzeba podsypać (chyba nie palnęłam głupoty) czy to prawda? i na co on działa oraz w jakich proporcjach podsypać? Boże, jaka ja jestem zielona.... -
jeśli regularnie zastosujesz to florowit wystarczy dolomitu nie sypie pod rośliny
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Margarete 14:49, 08 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ZielonaAnia75 napisał(a)
A dolomitem podsypujesz lawendę i perowską? Jeśli tak, to jak często i w jakich proporcjach?

Sorry że sie tu wtrącę , Ana mi wybaczy
Zlezy jaka masz glebę...u mnie jest niedaleko lasu wiec mam raczej kwasna - stad regularnie co roku podsypuje dolomitem moje lawendy wiosna, tak po garstce pod krzaczek i dziabka wymieszac delikatnie z ziemią - no i jak sadziłam je to do dołka dałam troszke...
Poza tym stosuje dolomit tez na trawnik jako srodek przeciw zarastaniu mchem, w cieniu i wilgoci od strony lasu jest kwaśno i mokro i mam z tym problem wiec "wapnuję" trawnik dolomitem ale dopiero wtedy jak juz jest zmarznieta ziemia czyli pod koniec listopada albo w lutym przed sezonem.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 19:54, 08 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Macham wieczorową porą coby podkreślić, że na bieżąco jestem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ZielonaAnia75 19:57, 09 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 657
ana_art napisał(a)
jeśli regularnie zastosujesz to florowit wystarczy dolomitu nie sypie pod rośliny


No i super! To już nic nie kombinuję z tymi bukszpanami. Ale trochę przeraża mnie opryskiwanie czy podlewanie florowitem bukszpanów czy innych roślin tak systematycznie, jak podają na opakowaniu, czyli chyba co dwa tygodnie, nie jestem pewna czy dobrze pamiętam. Ana, Ty tak podlewasz regularnie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies