Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Malgosik 20:09, 07 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
marzena_perkowska napisał(a)
Krzewy hortensji u ciebie mają już pączki. Posadziłam na jesieni i boję się czy nie zmarzły.


ja też sadziłam jesienią i jeszcze nie ruszyły niestety
ale jak im obcięłam patyczki to w słoiku puściły liście
więc jeszcze się korzeni?
nie potrafię powiedzieć
____________________
Ogród na glinie
Krys 20:16, 07 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Aneta jak zwykle podziwiam za pracowitosc mam pytanie kiedy cielas pierwszy raz' tuje tzn ile mialy wysokosci i czy juz mozna ciac ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Dorotka 20:17, 07 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Ana, poradź mi w pewnym temacie:
mam zrobionę na przedogródku coś jakby rabatę ale nie do końca - jest to kwadrat taki na 1,50 na 1,50 na trawniku. W tym kwadracie nic nie ma teraz, jest on otoczony obwódka z kostki w kolorze białej. Miałam tam sadzić hortensje lub RH ale nie da rady poniewaz w tym kwadracie stoi woda po każdym deszczu. Odpada póki co jakieś odwadnianie etc.

Ponieważ to przedogródek nie chce aby tam była tylko glina otoczona kostką. Wiec pomyślałam że nasypię tam białego żwirku a pod nim dam agrowłuknine i teraz pytanie: co tam dac dalej. Zostawić taki kwadrat żwirowy w trawie czy tez jednak posadzić tam coś typku kle bukszpanu. Tylko tam jest naprawde bardzo mokro po deszczu - taki mały basenik. Agrowłuknina i żwirek poradza sobie tam ale rosliny?? A jeśli tak to jakie??
No chyba że dać jakieś ozdoby ogrodowe??
Proszę o poradę.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
ana_art 20:21, 07 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
olga_ napisał(a)
Anetko napisz czy obcinasz przekwitłe irysy? Czy traktjesz je tak jak tulipany, krokusy? Czyli pozwalasz aby zaschły i kumulowały substancje odżywcze? Moje iryski już przekwitły i troche teraz szpecą, ale nie chce im zaszkodzić. Mam nadzieje że się rozrosną.
a to różnie, trochę im pozwalam a później ciapię
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:22, 07 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marzena_perkowska napisał(a)
Krzewy hortensji u ciebie mają już pączki. Posadziłam na jesieni i boję się czy nie zmarzły.
niektóre mają tyciutki, niektóre jeszcze nie. Spokojnie nie martw się na zapas daj im szanse
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kasia73 20:22, 07 kwi 2015


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Anetko jak często podlewać bukszpan rozpuszczonym siarczanem potasu? Są bardzo brązowe po zimie. Pierwszą porcję dostały jak ruszyły.
ana_art 20:23, 07 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Krys napisał(a)
Aneta jak zwykle podziwiam za pracowitosc mam pytanie kiedy cielas pierwszy raz' tuje tzn ile mialy wysokosci i czy juz mozna ciac ?
pierwszy raz jak miały wysokość siatki, ile to może być, nie wiem, jutro mogę zmierzyć
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Krys 20:28, 07 kwi 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
ana_art napisał(a)
pierwszy raz jak miały wysokość siatki, ile to może być, nie wiem, jutro mogę zmierzyć


Ok nie musisz siatka standardowo,tez tak zrobie w najblizszym czasie,pozdrowka
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
ana_art 20:28, 07 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Dorotka napisał(a)
Ana, poradź mi w pewnym temacie:
mam zrobionę na przedogródku coś jakby rabatę ale nie do końca - jest to kwadrat taki na 1,50 na 1,50 na trawniku. W tym kwadracie nic nie ma teraz, jest on otoczony obwódka z kostki w kolorze białej. Miałam tam sadzić hortensje lub RH ale nie da rady poniewaz w tym kwadracie stoi woda po każdym deszczu. Odpada póki co jakieś odwadnianie etc.

Ponieważ to przedogródek nie chce aby tam była tylko glina otoczona kostką. Wiec pomyślałam że nasypię tam białego żwirku a pod nim dam agrowłuknine i teraz pytanie: co tam dac dalej. Zostawić taki kwadrat żwirowy w trawie czy tez jednak posadzić tam coś typku kle bukszpanu. Tylko tam jest naprawde bardzo mokro po deszczu - taki mały basenik. Agrowłuknina i żwirek poradza sobie tam ale rosliny?? A jeśli tak to jakie??
No chyba że dać jakieś ozdoby ogrodowe??
Proszę o poradę.

białe kamienie do mnie nie przemawiają , ale jak wiadomo z gustami się nie dyskutuje powiedz a w dlaczego tylko w tym miejscu jest tak mokro? większość roślin nie lubi stojącej wody, tatarak lubi wilgoć.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 20:31, 07 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)


Z kancikiem o wiele lepiej. Ja też się zastanawiałam, czy już nie ciachnąć, ale dzień mi się skończył, a właściwie wykończyło mnie zmęczenie. Ana, czy to jest Cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana ? Pięknie wygląda na żwirku. martwiłam się moją trawą, ale biorąc pod uwagę fakt, ze twoja jest później piękna, chyba nie mam czym się martwić
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies