Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Anias 23:05, 26 kwi 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Eh cuda!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
lindsay80 23:26, 26 kwi 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ah te tulipany, szafirki, buksy - wszystko masz piękne!
____________________
Tu ma być ogród :)
kitek81 23:29, 26 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
śliczne wszystkie tulipanki jednak w ilości siła
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Margarete 00:18, 27 kwi 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zaczęło się, zaczęło.....czekałam cały rok na te widoki, myslę że i ty tez
...jest jak zwykle super !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
malgra 00:30, 27 kwi 2015

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 36
Mira napisał(a)

Musiałam zacytować to zdjęcie,niesamowicie energetyczne te tulipany i pomyśleć,że nie lubiłam żółtego koloru w ogrodzie ale zaczynam się do niego przekonywać,wprowadza taki wesoły nastrój i niesamowicie rozwesela rabaty.Bardzo mi się podoba to zestawienie


Też tak uważam, zdecydowany kolor najpiękniejszy wiosną ... i w końcu nie tylko róż. Co nie oznacza, żebym różu miała dość.
Pięknie jak zawsze!!!
____________________
ana_art 06:22, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)

Ana, chodzi o werbenę, czy szałwię ?
Cofnęłam się, na fotkach jest szałwia.
Nadrabiam u ciebie zaległości, bo w tym tygodniu choróbsko mnie dopadło i czasami nawet kompa nie odpalałam. Już lepiej.
Tak przy okazji, jakie klony masz przy wejściu? Czy je przycinasz, czy to ich naturalny pokrój?
oczywiście że o szałwie (tak mi się pomyliło) werbenę dostałaś w nasionach
Klony takie zwykłe czerwone. To nasz pierwsze drzewka kupowane jeszcze przed O jakio cieniutkie patyczki. Przycinam je co roku. Jeśli w kolonach są osobniki męskę i żeńskie to mamy po jednym bo zawsze wiosną jeden ma inne pąki, drugi inne
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 06:30, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
mira napisał(a)
O ja nie mogę, pamiętam jak sadziłaś,pięknie
teraz to tylko siedzieć w ogrodzie żeby to wchłonąć

czy tulipany traktujesz jako jednoroczne?, bo ja właśnie wyciągam liście tam gdzie z 12 zakwitło teraz 1 brr ale cóż cudne są nie trzeba się lenić jesienią

na niektórych rabatach niestety tak, z moich obserwacji wynika, że niektóre odmiany nie powtarzają kwitnienia w roku następnym, ale niektóre kwitną od 3 lat. Na rabacie przy furtce miałam z 60 a może i więcej tulipanów pełnych, nic na tej rabacie nie robiłam, nie przekopywałam, nie dosadzałam żadnych roślin. Czylimnie mogłam nic wykopać ani uszkodzić, w tym roku widzę tam z 7 pąków... jak zakwitną wstawię zdjęcia porównawcze,jak było w 2014 i 2015
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 06:32, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mira napisał(a)
Ale masz łany cebulowych A tak mniej więcej ile ich masz? Możesz się pomylić...no powiedzmy o 1000 bo podejrzewam ,że kilka tysięcy to masz jak nic Robią niesamowite wrażenie.A co to za odmiana szafirka ten dwukolorowy jasny niebieski z ciemnym granatowym dołem?
nie będę próbowała zgadywać, ale sporo nazwy szafirków musiałabym poszukać w zdjęciach, ale one są ciekawe bo i kwiat mają inny i liść jak tulipan, który wychodzi przed kwitnieniem a nie jak w innych szafirkach wcześniej
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 06:34, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mira napisał(a)

Musiałam zacytować to zdjęcie,niesamowicie energetyczne te tulipany i pomyśleć,że nie lubiłam żółtego koloru w ogrodzie ale zaczynam się do niego przekonywać,wprowadza taki wesoły nastrój i niesamowicie rozwesela rabaty.Bardzo mi się podoba to zestawienie
żółty w ogrodzie mam tylko wiosną, później nie mam nic w tym odcieniu.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 06:37, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
leon60 napisał(a)
Obłędnie !
Na jakim stanowisku rośnie u Ciebie grujecznik ?
hmmm myślę... że to będzie wschodnio-południowa strona
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies