Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 23:25, 15 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
KasiaWB napisał(a)
Aniu, bardzo bardzo ładnie dzięki za porównanie limek, bo u mnie jak wiesz zauważyłam coś podobnego, tyle, że te "podejrzane limki" ja kupowałam w ubiegłym roku wraz z innymi, zatem nie wiem skąd ta różnica teraz. Ale po tym co pokazałaś, spokojnie poczekam do przyszłego roku i wtedy zobaczę i zdecyduję.
p.s. myślę, że wkrótce zmienisz tytuł wątku
Kasiu daj im szanse a się okarze co dalej. Jestem ciekawa czy te które sadzilam w tym roku w następnym bed ą jak ta z poprzedniego roku. Jesli tak to będę uszczęśliwiona
Co do watku to moze typowego ugru jak w tamtym roku juz nie ma ale nie ma też jeszcze ogrodu, a walka trwa...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
GabiK 23:29, 15 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ana, grzeszysz dziewczyno. Ugoru dawno nie masz i to na pewno jest już ogród.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Milka 13:40, 16 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ana_art napisał(a)








Przytnij cisy górą, aby miały ładną linię poziomą

Już przycięte


Aniu, cieszę się, że pokazałaś tę rabatę, bo ja też się będę na niej wzorować; powiedz, co rośnie w gazonach? i co dasz w środek!

Witaj Irenko
W gazonach jest macierzanka o białych kwiatach jestem pod wrażeniem jak sie rozrasata była taka tycia Ne wiem co masz na myśli pisząc ' co dasz w środek'?


czyli macierzanka przetrwa w nich zimę? a o środek pytałam, bo co dasz w środku tej rabaty podwyższanej? wokół są żurawki i hosty, ale jeszcze widzę wolne miejsce, o to mi chodzi te żurawki są na słońcu? wytrzymają? i jaka odmiana tych cisów? ale pytań
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Enya73 14:14, 16 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
GabiK napisał(a)
Ana, grzeszysz dziewczyno. Ugoru dawno nie masz i to na pewno jest już ogród.


Zgadzam się z GabiK w całej rozciągłości. To już naprawdę ładny ogród. I ta piętrowa rabata stanowi ciekawe urozmaicenie. Jak gazony z zewnątrz zarosną cisem, to będzie miodzio
Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
ana_art 12:21, 17 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
WSCHODZI
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 12:22, 17 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
a co Aniu posiałaś?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ana_art 12:26, 17 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
irena_milek napisał(a)









Przytnij cisy górą, aby miały ładną linię poziomą

Już przycięte


Aniu, cieszę się, że pokazałaś tę rabatę, bo ja też się będę na niej wzorować; powiedz, co rośnie w gazonach? i co dasz w środek!

Witaj Irenko
W gazonach jest macierzanka o białych kwiatach jestem pod wrażeniem jak sie rozrasata była taka tycia Ne wiem co masz na myśli pisząc ' co dasz w środek'?


czyli macierzanka przetrwa w nich zimę? a o środek pytałam, bo co dasz w środku tej rabaty podwyższanej? wokół są żurawki i hosty, ale jeszcze widzę wolne miejsce, o to mi chodzi te żurawki są na słońcu? wytrzymają? i jaka odmiana tych cisów? ale pytań

Irenko, no ja mam nadzieję ze przetrwa skoro rośnie w bylejakiej szczelinie, na skalniakach to chyba da radę no niech tylko spróbuje inaczej... Ten pusty trójkąt zostanie pusty tzn będzie tam kamyk, w projekcie jest ciurkadlo, ale marzy mi się taki mini-mini stawiczek okragły ze stali nierdzewnej a w nim lilie wodne... narazie wysypie kamykiem i moze postawie przenosne palenisko . Hosty chyba wymienie na hakone...mam przed domem posadzone co 20 cm... a cis he nie wiem albo hili albo hici hahhaha
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 12:27, 17 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
irena_milek napisał(a)
a co Aniu posiałaś?

no trawkę obok gazonów
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 12:31, 17 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gabi, Enya ale ja nie grzesze.... przecież powiedzialam że nie ma już tego ugoru z kwietnia ubiegłego roku,



ale ogrodu jaki bym chciała tez jeszcze nie ma ... jest w trakcie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 12:32, 17 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, dzięki za odpowiedź; pytałam finkę o macierzankę, ale ją mozna kupić tylko wiosną, więc poszukam u niej coś, co od razu wsadzę i będzie się zwieszać i mam nadzieję przetrwa; luknę też na cisy, albo na zwieszające jałowce, liczę, że jak Marta dostała foto tej rabaty, pomoże mi w doborze roślin; hosty tej odmiany mogą na słońcu się przypalać, ale hakone też nie lubi pełni słońca, posadziłam swoje 4 szt, w takim pół na pół miejscu i tak ruszyły bardzo szybko; jedną chyba już przesadzę, bo za blisko są obok siebie, minimum 40 cm zalecają!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies