Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Anda 14:13, 08 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
Mój szef mówił, że wszystkie Prunus mają korzenie zabierające po jakimś czasie wodę i pożywienie roślinom. Chciałam u siebie posadzić w rabacie Prunus serrula. Poradził mi zamiast niej Ahorn griseum, który nie wymaga aż tak kwaśnej gleby jak inni jego pobratymcy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:14, 08 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33749
A czemu jeszcz nie masz knautii?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 14:31, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
Eeee, od xx lat jeżdżę do roboty mijając Kanzany i mam wrażenie, że one w ogóle nie rosną. Ale z bryłą korzeniową to prawda, Madżen swego czasu pisała, że wszystko spijają i dookoła przestawały jej rośliny dobrze funkcjonować.

To posadź jarząby fastigiata. Też nieduże, wąskie, kwitną, mają czerwone korale. Same zalety


Jarzabki lubię ale fastigiaty idą w górę.
A ten kabelek to na ok. 4m wysokości wisi

No nic. Jeszcze pomyślimy.

A tymczasem jak Wam się widzą takie drzewka w tym miejscu?
Taki stelaż zrobić...
Nawet dołki duże nie są potrzebne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:32, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)
A czemu jeszcz nie masz knautii?

Bo wybierałam pomiędzy nią a scabiosą i wybrałam tą drugą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 14:32, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MartaKozak napisał(a)



O la la - przesliczne!
Wysialam go u siebie na lake na jesieni, strasznie jestem ciekawa czy cos wzejdzie.


My też jesteśmy ciekawe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 14:33, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Piękne zestawienie przegorzanów z liatrami mi się otwiera zamiast drzewek i stalaża. Sądząc po dołkach to coś chcesz upinać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kawa 14:40, 08 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Zana napisał(a)
Piękne zestawienie przegorzanów z liatrami mi się otwiera zamiast drzewek i stalaża. Sądząc po dołkach to coś chcesz upinać.

mi też
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Dragonka 16:07, 08 mar 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
ello! A u Ciebie jak zwykle ciekawe rzeczy się dzieją, widzę, że dobrze mnie tu przywiało, wybierasz jakieś fajne drzewka Może i mnie jakieś wpadnie w końcu w oko, na frontową..
Mnie też się link nie otwiera na drzewkach, tylko na liatrach i tych fioletowych tych..no wiesz, czym
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Margerytka40 16:13, 08 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
U mnie przegorzany osiągały wielkość średniego krzewu i bardzo mszyce je lubiły, wywaliłam
Z płotowych rozterek podoba mi się pomysł z boazerią
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 16:23, 08 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zana napisał(a)



Aaaa, zapomniałam
A teraz sądzę to samo i zastanawiam się gdzie je ulokować!


Co z Nigrami jest nie tak?

Bo ja je lubię w Combo Garden jako żywopłoty.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies