Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Poppy 11:35, 08 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Asia, nie sadz wisni, one wszystkie maja korzenie, ktore ida plytko pod ziemia, rozwala tez murek, chyba, ze o to chodzi

cos a la boazeria to dobry pomysl, ale drogi, a stanowczo zbyt drogi, jesli mur to faktycznie trup i sie sypie. Te czape trzeba by jednak zrobic, bo odpadajacy beton bedzie uszkadzal drewno(nie znam sie, ale ktoras z dziewczyn napisala, ze jest zle zrobiona, woda wnika,mroz, erozja itd, i w koncu i tak sie rozwali)

Na Twoim miejscu chyba lepiej dogadac sie z sasiadem, po uprzednim go zlapaniu, oczywiscie, skoro wiecznie go nie ma

W pl jest photinia? Bo ostatnio widzialam fajne ekrany z niej. Tyle, ze drogie

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zana 11:47, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A może zrobić taką cienką ażurową drewnianą przysłonę - takie poziome listewki drewniane? A takie chudziutkie ciski jak masz pod drugim płotem? Drzewa to raczej nie. Jeżeli już to może trzmieliny na pniu, ale nie wiem czy lubisz.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
HannaR 11:49, 08 mar 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
A dlaczego nie otynkować i pomalować?
Ja tak zrobiłam ze swoim ogrodzeniem z cegieł i jestem zadowolona.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
makadamia 12:07, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Poppy napisał(a)


W pl jest photinia? Bo ostatnio widzialam fajne ekrany z niej. Tyle, ze drogie



Głogownik
Słyszałam o nim, ale nie jest popularny w Polsce, bo nie daje rady naszemu klimatowi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:09, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
HannaR napisał(a)
A dlaczego nie otynkować i pomalować?
Ja tak zrobiłam ze swoim ogrodzeniem z cegieł i jestem zadowolona.


To zależy od stanu muru.
O ile ze ścianą to może by przeszło (siatka, klej, tynk), to ta czapa za bardzo się rozpada, żeby ją tylko otynkować.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:11, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
A może zrobić taką cienką ażurową drewnianą przysłonę - takie poziome listewki drewniane? A takie chudziutkie ciski jak masz pod drugim płotem? Drzewa to raczej nie. Jeżeli już to może trzmieliny na pniu, ale nie wiem czy lubisz.


Nie no - nóż prosto w serce

Cienkie deszczułki to rozwiązanie na krótką metę. Chyba żeby traktować je jako tymczasowe, dopóki jakieś konkretne ustalenia z sąsiadem nie zapadną
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 12:15, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Czy ja wiem czy takie tymczasowe, pomalowane farbą (np. na szaro) myślę, że byłyby tzw. wieczną prowizorką. No nie mogą być aż TAK cieniutkie.
Iwonka z Ogródek Iwony robiła takie, fajnie to wyszło, ona rozpina na tym róże, więc raczej nie traktuje ich jako krótkoterminowe rozwiązanie.
Aha, ale dlaczego "nóż prosto w serce"?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 12:19, 08 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bo ja chcę drzewa kolejne sadzić
Żeby widok mi zasłaniały.
A trzmielina to najwyżej kawałek muru mi zasłoni (co też nie jest złą opcją)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 12:23, 08 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak byś chciała Nigrę szczepioną na 2m to Ci chętnie jedną oddam (a może nawet i dwie).
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Poppy 12:45, 08 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
makadamia napisał(a)


Głogownik
Słyszałam o nim, ale nie jest popularny w Polsce, bo nie daje rady naszemu klimatowi


A to szkoda, ze nie daje rady klimatowi Teraz sie pojawily nowe odmiany, z rozowymi mlodymi listkami, i nie tyko
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies