Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tyle radości ile rozterek i dylematów :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Tyle radości ile rozterek i dylematów :)

Szanta 11:22, 03 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Witam wszystkich serdecznie.
Od dłuższego czasu podczytuję forum. Od ubiegłego roku nasadziłąm już troszkę roślinek, ale im dłużej czytam forum, tym mam więcej dylematów. Na pewno pogubiłam się już w tych nasadzeniach. Wiem, ze trochę trzeba poprawić, ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać

Może najpierw powklejam troszkę zdjęć


Widok od drzwi wejściowych. Na srodku po lewej stronie rabata z iglakami, kilka wrzosów (nie udały się, do wyrzucenia ) po prawej szpaler lilaków Meyera Palibin na pniu. Doradziła mi tak Pani w szkółce, zalecała podsadzić jałowcami płożącymi, ale jakoś mi to nie pasuje. Kombinowałam z różami miniaturowymi, ale też nie pasują. Póki co czeka na pomysł


tutaj widok na iglakową rabatę od strony ścieżki prowadzącej do domu


nieszczęsne Palibiny.... sama już nie wiem, czy dobrze zrobiłam. Kombinuję z hostami, bergenią.... sama nie wiem


Rabata pod oknem kuchennym. Trzy vanilki i jedna hortensja ogrodowa (no name, dostałam od teściowej i póki co czekam co wyrośnie). Z przodu żurawki. Z tyłu chciałąm trawy, ale chyba będzie brak miejsca.
Po lewej stronie rabaty magnolia Galaxy, po prawej stronie magnolia Susan.


Widok od strony ulicy, od furtki. Zastanawiałam się czy razem nie pociągnąć tej rabaty z Palibinami przy ścieżce, na końcu jest oddzielona samotna magnolia Susan, później pod oknem rabata z hortensjami, a za nią oddzielona magnolia Galaxy. Oddzielona tzn. trawa dzieli rabaty i magnolie.

Tył ogrodu, za domem powklejam później. Tam rośnie głónie trawa i rabata z bylinami, piwonie, ostróżki, monarda. W sumie taki misz masz.

Widok na ogród z tarasu. Tył domu, strona południowo-zachodnia.
Z lewej strony na murku rosną różne krzewy. W sumie nie mieliśmy wyboru, bo sąsiad postawił siatkę i jakoś musieliśmy murkiem zniwelować różnicę terenu. Na wprost tarasu tuje szmaragdy, które chciałam ożywić. W rogu rosną w zeszłym roku posadzone 2 rozplenice, miskant zebrinus i przetaczniki. Do przesadzenia. Mam trzy róże Louise Odier i zastanawiałąm się, czy gdzieś w to miejsce nie wsadzić. Kawałek dalej powsadzałąbym kilka róż Williama Szekspira, bo takie też mam, a wokół coś, co fajnie pasuje. Mam kupionych kilka rozchodnikó okazałych

Po środku co prawda rosną porzeczki i agrest na pniu, ale chyba nie przeszkadza jesienią mogę znaleźć inne miejsce na nie.

Powyżej rabata od prawej, trawy (do przesadzenia, dostałąm i musiałam gdzieś upchnąć dwie piwonie, monarda i dwie ostróżki. W zeszłym roku rosły też tam floksy i coś jeszcze, chyba gailardia. Jak powschodzi to zobaczę, Ta moja radosna, ubiegłoroczna twórczość
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
as226 11:33, 03 maj 2016


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
witaj czekamy na zdjęcia
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Gardenarium 11:37, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podam pomocne wskazówki

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Flower1 11:37, 03 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Witam,taka sama kostka jak moja piękny dom.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Szanta 11:47, 03 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Gardenarium napisał(a)
Podam pomocne wskazówki

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu


Dziękuję Pani Danusiu za zainteresowanie. Zaraz biorę się za czytanie Już tyle czytałąm, ze mam mętlik w głowie. Zaczynam notować, bo później zapominam
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
Szanta 12:04, 03 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
juuuupi udało mi się z podpisem
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
Szanta 12:12, 03 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Flower1 napisał(a)
Witam,taka sama kostka jak moja piękny dom.

Dziękuję. Miło mi, że się podoba
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
Szanta 18:53, 03 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Naprawdę nikt mi nie doradzi z tymi Palibinami, czym je najlepiej podsadzić wzdłuż ścieżki? Pytałam jeszcze w wątku projektowania pojedynczych rabat...

Tak to teraz wygląda



Południowo-wschodnia strona domu.
____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
paula23 15:08, 26 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Zastanów się nad dodaniem berberysów czerwonych dodadzą koloru przez cały sezon W tym ułożeniu rabaty najlepiej by się sprawdziły formy kuliste Admiration czy Atropurpurea Nana Moim zdaniem trzeba by uporządkować rabatę z iglakami żeby pasowała do tej z lilakami. Do lilaków mogłabyś dodać berberysy Red Rocket czy Orange Rocket pięknie będą wyglądać z żółtymi jałowcami.

A magnolie wciągnęłabym w rabaty z hortkami po co takie utrudnianie sobie koszenia trawy
____________________
Paula Moje trudne początki
Szanta 16:43, 30 maj 2016

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
paula23 napisał(a)
Zastanów się nad dodaniem berberysów czerwonych dodadzą koloru przez cały sezon W tym ułożeniu rabaty najlepiej by się sprawdziły formy kuliste Admiration czy Atropurpurea Nana Moim zdaniem trzeba by uporządkować rabatę z iglakami żeby pasowała do tej z lilakami. Do lilaków mogłabyś dodać berberysy Red Rocket czy Orange Rocket pięknie będą wyglądać z żółtymi jałowcami.

A magnolie wciągnęłabym w rabaty z hortkami po co takie utrudnianie sobie koszenia trawy


Paula23 dziękuję za zainteresowanie moim wątkiem
Fajny pomysł z tymi berberysami. Wykorzystam go w przyszłym roku, bo w tym już posadziłam osteospermum fioletowe.
O uporządkowaniu rabaty iglakowej już myślę. Też dobry pomysł z wciągnięciem magnolii w rabaty z hortkami, będzie łatwiej. Czekam tylko na męża, bo syn mi się już zbuntował w tych pracach ogrodowych

Teraz rabata z lilakami tak wygląda

____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies