Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tonący w bieli

Pokaż wątki Pokaż posty

Tonący w bieli

aniasmyk 12:25, 02 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Szukałam przepisów na suszone pomidory i właśnie przypomniało mi się że San Marzano kupiłam z myślą o suszonych. Ale jak teraz patrzę na zdjęcia w internecie i na moje pomidory to wątpię czy to ta odmiana. Dlaczego moje nie są podłużne?
____________________
Ania Tonący w bieli
Makao_J 13:01, 02 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No faktycznie nie są podłużne. Aż wygooglałam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
aniasmyk 13:49, 02 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
No chyba kolejna pomyłka pomidorlandii
____________________
Ania Tonący w bieli
Makao_J 13:53, 02 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Hihi więcej pomidorów do sałatek i przecierów
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Basilikum 17:32, 02 sie 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a tych nie mozna suszyc?
jak znajdziesz przeis to sie podziel

ja tez kiedys mialam hmmm moze mi wpadnie znow w lapy to Ci napisze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mary 23:11, 02 sie 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
aniasmyk napisał(a)


Marysia ja też szukam. Żadna nie prezentuje się jakoś ekstra. Kupiłam 2 ostatnie szt w Lidlu. To co już przekwitło -pod koniec i tak wybarwiało się na fioletowo.

Obecnie wyglądają tak. To Felice White



Gdybyś znalazła coś ciekawego to pisz.


W ubiegłym roku miałam od wiosny jakąś z Allegro. Miała być "śnieżnobiała". Była jakaś taka wyblakła jasnoróżowa. Prawie cała wymarzła, resztę wykopałam. Teraz testuję coś zakupionego latem w ubiegłym roku (bez nazwy odmiany), co mi w przechowalniku przezimowała. Dopiero zaczyna u mnie kwitnąć, więc jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać.
W czasie urlopy byłam w Hortulusie w Dobrzycy. Mieli tam kilka białych odmian, te kwitnące wyglądały średnio. Pytałam, czy te które nie kwitną będą "bardziej białe" i Pani twierdziła, że nie będą.

Trudna sprawa.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Madzenka 21:34, 03 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tez zwykle podczytuję cichaczem ale takie wnętrza wymagają komentarza Gratuluje pieknych wnetrz i pomidorów!
Z zaciekawieniem bede podglądać zmiany w ogrodzie , bo o ile mam biało-czarne wnetrza to w ogrodzie kokoszę ze aż strach gdzieś muszę bo sie uduszę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
margaretka3 22:16, 03 sie 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
aniasmyk napisał(a)
No chyba kolejna pomyłka pomidorlandii

Nawet na pewno

Aniu, znalazłam Twój watek Przeczytałam. Pięknie i świadomie projektujesz swój ogród. Wnętrza domu przecudne. Zdolna z ciebie bestia, choć ty piękna, a nie bestia

A wracając do pomidorków, to do suszenia możesz wykorzystać Opałkę, ma dużo masy, mało wody. I jeszcze w kwestii zdeformowanego pomidorka, którego jakiś czas temu pokazywałaś. To nie dlatego, że tak ta odmiana może mieć, ale dlatego, że pomidorek zakwitł Ci staśmionym kwiatem, czyli takim znacznie większym, jakby podwójnym. Z takich staśmionych kwiatów potem zawiązują się zdeformowane owoce. W tym roku na moich pomidorach jest wyjątkowo dużo takich staśmionych kwiatów (obrywam je). A to z tego powodu, że wiosną sadzonki były narażone na niższe temperatury niż te bezpieczne dla nich 12 stopni.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
aniasmyk 15:35, 04 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Basilikum napisał(a)
a tych nie mozna suszyc?
jak znajdziesz przeis to sie podziel

ja tez kiedys mialam hmmm moze mi wpadnie znow w lapy to Ci napisze


nie wiem czy można bo nie wiem co to za jedne jak znajdę przepis to się podzielę
____________________
Ania Tonący w bieli
aniasmyk 15:40, 04 sie 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
MariBere napisał(a)


W ubiegłym roku miałam od wiosny jakąś z Allegro. Miała być "śnieżnobiała". Była jakaś taka wyblakła jasnoróżowa. Prawie cała wymarzła, resztę wykopałam. Teraz testuję coś zakupionego latem w ubiegłym roku (bez nazwy odmiany), co mi w przechowalniku przezimowała. Dopiero zaczyna u mnie kwitnąć, więc jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać.
W czasie urlopy byłam w Hortulusie w Dobrzycy. Mieli tam kilka białych odmian, te kwitnące wyglądały średnio. Pytałam, czy te które nie kwitną będą "bardziej białe" i Pani twierdziła, że nie będą.

Trudna sprawa.


dokładnie... trudna sprawa...
____________________
Ania Tonący w bieli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies