Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Gosiek33 12:36, 27 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
znaczy masz miniaturową kimono
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Johanka77 12:53, 27 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Szerokie kadry boskie!
Bardzo dojrzał Twój ogród
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 14:04, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
Ależ różano .
Ta róża, która zrzuciła pąki to ta niedwano kupiona z masą pąków? Szkoda.... Ale chyba jeszcze jakieś pąki się ostały to jest szansa zobaczyć kwiaty.
U mnie Buchanani też kiepsko. Przycięłam po zimie bo jakoś słabo wyglądały i wypuściły mi po kilka ździebełek tylko. Wszystkie w końcu wykopałam.


Tak, to ta.. te pąki co zostały były żółte i też by zaraz odpadły-ściskam wszystkie końce pędów i zaczekam na nowe.

No coś wyjątkowo niekorzystna ta zima była dla nich faktycznie, skoro w naszym rejonie, mimo że każdy ogród reprezentuje inne warunki, to tak marnie przetrwały... Ja część wykopałam też, bo nie dały znaku życia, w kilku tli się życie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:23, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Martka napisał(a)
Kasiu, różany Eden! ... a jak to wszystko musi pachnieć? Nadal nie mogę uwierzyć, że na dachu, w środku miasta takie cuda! Z pastelowych bardzo spodobała mi się Märchenzauber, ale także Pashmina. Dzięki za taki uporządkowany przegląd, no profeska Zbyt wiele jest róż, które są piękne, zbyt wiele...


Sprostuję tylko, że to nie dachu gdzieś na którymś piętrze, tylko garaż podziemny, na którego stropie wysypano warstwę drenażu, ziemi..

Cieszę się Marta, że różany przegląd przypadł Ci do gustu Jeszcze kilku różyczek nie sfotografowałam. Pashmina u mnie mi nie do końca się podoba, bo wiem, że u innych potrafi być cudna, a u mnie zazwyczaj biedna taka.. ja nadal mam ciągoty do kolejnych róż, z tego się człowiek nie leczy

Mary napisał(a)
Trudno w to uwierzyć nawet jak się Kasi ogród w realu kiedyś widziało. Tyle pięknych róż.


Słoneczka sporo, a przecież róże, w większości, je uwielbiają Ziemia mogłaby lepiej trzymać wilgoć co prawda, ale jak gęsto nasadzone to jest lepiej.. choć z drugiej strony wyginęły mi jeżówki Green Jewel od tej gęstwiny...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:05, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Też robiłam eksperyment z przycięciem do ziemi na jednym egzemplarzu. Efekt słaby, ale jeszcze poczekam.
Skojarzyło mi się co Toszka kiedyś napisało o Everillo. Pisała że trzeba wiosną wyczyścić i posadzić od nowa.

W zeszłym roku poza przycięciem Everillo nic nie robiłam i była świetna.. ale cięłam dość szybko. W tym roku wyjątkowo późno się za to zabrałam, trawy wyglądały naprawdę marnie.. z 4 kęp w ziemi ostała się jedna, resztę oczyściłam i wsadziłam do doniczki, ale urlopu nie zniosły zbyt dobrze...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:09, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Pięknie, różano, romantycznie.
Miałam zapytać o tę różę co pąki zrzuciła - co za odmiana?


Gdyby jeszcze róże nie oberwały tak od zmiennej pogody, byłoby cudnie i kwiaty mniej popalone by były... A zapączkowana panienka to Amica. Może też zwyczajnie miała za dużo pąków i tak się broniła przed zbyt dużym wysiłkiem kwitnienia. William Shakespeare mimo, że długo go mam, to tak się zachowuje.

Muszę podlać róże gnojówką z pokrzyw, bo to ostatni dzwonek..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:13, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


No to nie ma bata. Nie ma u mnie miejsca na rośliny, które wymagają corocznie takich złożonych zabiegów. Przyciąć, wyczyścić - jak najbardziej, ale wykopywać by oczyścić i sadzić z powrotem to zbyt dużo jak dla mnie.


No takich też nie lubię, choć mam mały ogród... Teraz pokusiłam się o czyszczenie tych traw wyjątkowo, bo zawsze je do lubiłam, ale co roku to bym nie chciała
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:19, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


No to nie ma bata. Nie ma u mnie miejsca na rośliny, które wymagają corocznie takich złożonych zabiegów. Przyciąć, wyczyścić - jak najbardziej, ale wykopywać by oczyścić i sadzić z powrotem to zbyt dużo jak dla mnie.


No takich też nie lubię, choć mam mały ogród... Teraz pokusiłam się o czyszczenie tych traw wyjątkowo, bo zawsze je do lubiłam, ale co roku to bym nie chciała

Zuzka25 napisał(a)
.

Kasiu, ja tak z doskoku zaglądam i czytam. Uwielbiam oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu.
Moje carexy buchananii też nie odbiły po zimie. Zastanawiałam się, czy nie za mocno je przyciełam.

Fajnie, że jesteś! Cieszę się, że się foty podobają :*
Ja swoje buchanani przycięlam na 10cm jak nie wyżej i to samo...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:23, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
Jej… przepiekna kolekcja…. i podpisana !
Dziekuje

Zawsze podpisy są i dla mnie cenne, więc zawczasu opisuję fotki

Dorii napisał(a)
Piękne różane portrety, szersze kadry też zachwycają

Dzięki Dorii dojrzał ten mój ogród trochę i odkrywam go powoli na nowo i otwieram się na zmiany w nim
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:25, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)
znaczy masz miniaturową kimono

Tak mi przemarza, że robi się miniaturowa i ledwo zipie

Johanka77 napisał(a)
Szerokie kadry boskie!
Bardzo dojrzał Twój ogród


Nabrał przede wszystkim mięcha i tak się go lepiej ogląda Dzięki Asiu!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies