Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Martka 08:31, 27 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kasiu, różany Eden! ... a jak to wszystko musi pachnieć? Nadal nie mogę uwierzyć, że na dachu, w środku miasta takie cuda! Z pastelowych bardzo spodobała mi się Märchenzauber, ale także Pashmina. Dzięki za taki uporządkowany przegląd, no profeska Zbyt wiele jest róż, które są piękne, zbyt wiele...



Mary 08:51, 27 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
Trudno w to uwierzyć nawet jak się Kasi ogród w realu kiedyś widziało. Tyle pięknych róż.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:55, 27 cze 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
mrokasia napisał(a)
Ależ różano .
Ta róża, która zrzuciła pąki to ta niedwano kupiona z masą pąków? Szkoda.... Ale chyba jeszcze jakieś pąki się ostały to jest szansa zobaczyć kwiaty.
U mnie Buchanani też kiepsko. Przycięłam po zimie bo jakoś słabo wyglądały i wypuściły mi po kilka ździebełek tylko. Wszystkie w końcu wykopałam.

Też robiłam eksperyment z przycięciem do ziemi na jednym egzemplarzu. Efekt słaby, ale jeszcze poczekam.
Skojarzyło mi się co Toszka kiedyś napisało o Everillo. Pisała że trzeba wiosną wyczyścić i posadzić od nowa.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 09:07, 27 cze 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pięknie, różano, romantycznie.
Miałam zapytać o tę różę co pąki zrzuciła - co za odmiana?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 09:13, 27 cze 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18207
Mary napisał(a)

Też robiłam eksperyment z przycięciem do ziemi na jednym egzemplarzu. Efekt słaby, ale jeszcze poczekam.
Skojarzyło mi się co Toszka kiedyś napisało o Everillo. Pisała że trzeba wiosną wyczyścić i posadzić od nowa.


No to nie ma bata. Nie ma u mnie miejsca na rośliny, które wymagają corocznie takich złożonych zabiegów. Przyciąć, wyczyścić - jak najbardziej, ale wykopywać by oczyścić i sadzić z powrotem to zbyt dużo jak dla mnie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zuzka25 09:13, 27 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kasia_CS napisał(a)


No właśnie dziwna sprawa - też wiele kęp mi albo padło częściowo albo wypadło w ogóle! też byłam zaskoczona - ja swoich w zeszłym rku nawet nie tknęłam, więc to były same egzemplarze rosnące w tych miejscach odkąd je dostałam od Ciebie...
.

Kasiu, ja tak z doskoku zaglądam i czytam. Uwielbiam oglądać zdjęcia z Twojego ogrodu.
Moje carexy buchananii też nie odbiły po zimie. Zastanawiałam się, czy nie za mocno je przyciełam.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kasya 09:55, 27 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42454
Jej… przepiekna kolekcja…. i podpisana ! Dziekuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 12:07, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
Kasiunia jest cudownie sąsiedzi pewnie dumni z twojego ogrodka ❤


Dzięki Kasiu!! A jaki Ty masz piękny nowy avek z pazurem

Mary napisał(a)

Pięknie wygląda.
Nie czekaj za długo, bo Cię inni uprzedzą.
Szpak u mnie ostatnio maluchy czereśniami sąsiadki karmił.


U mnie na razie ptaki w ogóle nie są zainteresowane (tfu 5fu). Dam im nieco dojrzeć i dopiero zerwiemy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Dorii 12:24, 27 cze 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Piękne różane portrety, szersze kadry też zachwycają
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kasia_CS 12:30, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)



Dopiero co posadzona, nie wiadomo czy podlewanie coś by pomogło przy takich upałach, musiałabyś cieniować


Dobrze, że stare egzemplarze pięknie kwitną

Niby tata mój zajrzał podlać, wstawiłam też butelkę z wodą, żeby się sączyło, ale nie pomogło. Cieniowanie faktycznie by się przydało.

Niektóre stare też się nie popisują, ale z innych względów zapewne. Pozbędę się Artemis chyba, bo jeszcze NIGDY u mnie nie wyglądała ładnie, ani spektakularnie nie kwitła jak u większości posiadaczek tej odmiany- chyba słusznie nie podobał mi się jej korzeń przy jesiennym sadzeniu te 3 lata temu. Podobnie wypada Afrodyta, która 4 rok nie kwitnie i marznie mi sukcesywnie, Kimono przesadzę 2 do jednego dołka w jakieś inne miejsce, bo nawet rozchodniki je zasłaniają
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies