Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gruszka_na_w... 22:51, 28 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Moim zdaniem dobrze. Wkopałaś go na głębokość w jakiej był poprzednio. Potem będziesz go jeszcze ściółkować.

No potwierdzam, zieleń trawniczka jest wyraźnie zieleńsza. Ale jako członek klubu zamieniającego trawniki w kolorowe rabaty, obstaję przy wygodzie. Jak mantrę powtarzam: trawnik jest najbardziej pracochłonnym i najdroższym elementem ogrodu Trawa jest w nim tylko w pierwszym roku, potem trzeba walczyć z mniszkiem, koniczyną i innym badziewiem, nawozić (wielokrotnie), nawadniać, aerować, wertykulować, wapnować, ścinać wąsy, dosiewać, no i systematycznie kosić. I jak to mówią Anglicy- robić to przez 100 lat i wtedy mamy piękny trawnik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:58, 28 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Makusia napisał(a)
Dalej....
wracając z odwiedzin Pierworodnego (aktualnie na obozie), skorzystałam z namiarów podesłanych przez AnięCh (dziękuję Aniu ) i takie coś przywlekałam. Giganty mają ze 20-30 cm.... Sztuk cztery. Cena dobra.



Czy dobrze rozpoznaję, że kupiłaś choinę Jeddeloh? Ona będzie rosła kopulasto. Gdzie ją planujesz posadzić?
Dziś widziałam w szkółce choiny kanadyjskie 70 cm- kosztowały 11 zeta za sztukę. Jeddelohy są droższe. Wszystko, co karłowe jest droższe
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 23:19, 28 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kurcze wydawało mi się, że dałam Marcie namiary na zwykłą, nie jeddeloh
A co kupiła?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 23:26, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
H Aniu, kupiłam choiny kanadyjskie sztuk 4
Pani mówiła "tak, można z nich zrobić żywopłot".... Gdzie? No chciałam je posadzić tam, gdzie Toszka planowała rząd cisów/hortensji/choin... Czyli przed drewutnią na okularowej...
No proszę....mam choinę Jeddeloh - przecież ja tego nawet nie wymówię

AniuCh, kupiłam w mieście B. Pani miała tylko takie, mówiła, ze te co na all.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 23:30, 28 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Półmetrowy żywopłot po 10 latach...no k(piiiiii)!!!!

I co mam zrobić z czterema choinami Jeddeloh??? Miedzy róże za niskie- zdominują je.Nie wiem. No nie....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 23:48, 28 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Moment, no może to jednak te zwykłe
____________________
Ania - Malutki pod lasem
elka_ 00:06, 29 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Nie denerwuj się nawet jeśli to nie są kanadyjskie (nie potrafię rozpoznać), to na pewno znajdziesz dla nich miejsce.
Głowa do góry
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
anbu 07:37, 29 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta te choiny są śliczne Nawet jak to Jeddeloh to gdzieś upchniesz, bo one są karłowate. Ale odnośnie zakupów tu masz powód dla którego warto kupować rośliny z karteczkami.

Odnośnie sadzenia rh. Ja się nie znam ale ten film poniżej przedstawia mniej więcej to, jak mocno powinny być wzruszone korzenie tych roślin przed posadzeniem.



korzenie rh przed posadzeniem - co z nimi zrobić

Miałam jeszcze jeden filmik na którym ktoś te korzenie molestuje jeszcze mocniej ale mi gdzieś zaginął :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
Dominika11 07:42, 29 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
choiny sa super
a miejsce zawsze znajdziesz
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makusia 08:21, 29 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AniaCh, Ela, Ania, Dominika- dzięki.
Pierwsze wk(piiii) już mi przeszło. Tak się starałam kupować to, co powinnam i to, co chcę, a tu może być kaszana. Na pewno gdzieś upchnę, tylko zanim znajdę miejsce, muszę zadołować, bo nie wiem ile czasu mi zajmie to szukanie

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies