Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami

iwonia8 11:51, 02 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 22
Witajcie Kochani!
Bardzo potrzebuje Waszej pomocy. Dzisiaj znalazłam Ogrodowisko i nie mogłam oczu oderwać od komputera. Otóż mam trawnik (ogródek)na którym panuje straszny bałagan. Mam kilka roślinek posadzonych bardzo przypadkowo i mąż dostaje szału jak ma kosić trawę. Jest tam brzózka, która rośnie 10 lat i chyba nie chciałabym jej ruszać (może jakoś ją podciąć bardziej?). Chciałabym tez wykorzystać jak najwięcej z tych roślin które tam są (złotokap szczepiony, bróżka, rhododendron, hibiscus bylinowy, azalia, hibiskus drobny, tegoroczne rajskie jabłuszko, lilak na paliku, konika, kalina, leszczyna czerwona, mały bukszpan, juka i róża taka jadalna),uporządkować w jeden (lewy) róg. Po oglądnięciu zdjęć Waszych ogrodów, to marzy mi się taki ogródek z iglakami ew rododendron, azalia lub coś innego kwitnącego, nie wiem i trawnik.
Może kulki z bukszpanu, wysypanie kamykiem lub korą
Miejsce to długi prostokąt i ma wymiary : szerokość 3,20 m i długość 20 m. Sama też będę kombinować ale może znajdzie się ktoś, kto mi pomoże, a może Pani Danusia? Pisałam w projektowaniu ogrodu ale nikt niestety nie pomógł.
____________________
Iwona Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami
iwonia8 12:16, 02 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 22
Nie wiem tylko czy tę brzozke wyciachać czy zostawić bo ona bardzo śmieci liśćmi jesienią
____________________
Iwona Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami
kerii 13:28, 02 cze 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witaj Iwona doradzić pewno wiele nie doradzę bo sama mam miszmasz i jestem na etapie jego ujarzmiania Ale wiele można samemu wymyslić podgladając innych(wiem, że podglądać nie ładnie ale co tam)
co do brzozy ja bym jej nie wycinała fajnie wygląda na tle tego muru. Podcięła bym ją tylko i czymś podsadziła. Nie wiem jaka to strona świata ale myślę, że trawy, żurawki, hosty dobrze by wyglądały.
Ogrodowisko to kopalnia pomysłów i inspiracji
____________________
Jola Moja glebo terapia
iwonia8 13:41, 02 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 22
Dziękuje Ci ślicznie, przeglądam cały czas i podglądam i szukam inspiracji. Wstępnie mam pomysł taki jak na szkicu. Nie wiem tylko co posadzić tak żeby odsłonić się od sąsiada. Proszę o pomoc.
____________________
Iwona Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami
Gardenarium 15:14, 02 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwona - Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami

Zrób cytuj i skopiuj to co napisane bez słow quote
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 15:25, 02 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwono, wątek powinnaś założyć w dziale projektowania. Wątek, a nie pytanie, bo twoje marzenie wymaga planu i burzy mózgu. Nikt za ciebie nie zrobi ci projektu, sama musisz pokombinować i zachęcić innych do zainteresowania sie twoim problemem wtedy krok po kroku otrzymasz pomoc. Bez wysiłku nie ma sukcesu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 16:13, 02 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam wątek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonia8 16:49, 02 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 22
Dziękuję serdecznie, poszło idę przeglądac forum i układac plan
____________________
Iwona Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami
Toszka 19:37, 02 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jakos nie mogę polapać się z ta twoją przyszłą rabatą
To front? Czy to przedpłocie? Bo piszesz, że tylko do żółtej kostki.
Czy to teren ogólnie dostepny, czy na terenie zamknietym?

Sorki za pytania, ale jeśli włascicielka nie wie jeszcze co chce, to nie pozostaje nic innego jak się dopytać.
Jak nasłoneczniona jest to miejsce?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwk4 22:37, 21 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Iwonko, jak tam plan i inspirację?
Nie wiem, co ci się podoba, ale może podaj kilka linków do tego, co cię zauroczyło?
Tu masz fajne zdjęcia z Ogrodowiska. Może coś ci się spodoba?
Ogrodowisko
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies