Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zgodzie z naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

W zgodzie z naturą

Milka 12:51, 13 kwi 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cud malina, ta magnolia, ile ma lat i jaka odmiana???
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
JoannaDe 18:05, 14 kwi 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Hej Elu, dziękuję za życzenia. Odpisałam u siebie ale tutaj też napiszę zdrowych pogodnych świąt.

Patrząc na awatarek w życiu bymm nie powiedziała że masz wnusię

Magnolia u Ciebie też piękna. To chyba ta sama odmiana co moja.

Zazdroszczę warzywek, ja u siebie dopiero truskawki posadziłam. Skrzynia na warzywa jeszcze nie gotowa a chciałam z pomidorami spróbować. Może sie jeszcze wyrobię.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
elka_ 01:32, 19 kwi 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
jolanka Warzywnika, to z roku na rok mam za mało, tyle chciejstw Skręcaj, skręcaj te skrzynie, bo marchewka nie zdąży wykiełkować

mirkaka Dziękuję Mirko za wizytę Tak, cięłam płożącego, rozrośniętego jałowca i kolumnowego. Płożący na razie stoi, a kolumnowy już widać, że się odbudowuje. Wrzucę zdjęcia w najbliższym czasie. Pozdrawiam

Milka Magnolia, jeśli dobrze pamiętam, to pośrednia, Magnolia soulangeana, sześć lat czekałam na kwiaty, już miałam ją wyciepać, ale nie pozwoliła i zakwitła , może mieć około 10 lat

JoannaDe Serdecznie dziękuję za życzenia
Wnusie mam już trzy i jednego wnuka, w czerwcu urodzi się drugi wnuk, a w lipcu czwarta wnuczka
Lubię mieć swoje warzywa w ciągu lata, a pomidory w tym roku koktajlowe w pojemnikach.
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 01:37, 19 kwi 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Pozdrawiam wszystkich zaglądających

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
elka_ 10:08, 19 kwi 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Magnolia po dzisiejszej nocy




tulipany jedne na baczność inne dopiero wstają

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Pszczelarnia 10:37, 19 kwi 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Moczenie cebuli w koniaku albo kompostniku to dla mnie nowość. Ma zapobiegać czemuś, czy wzmacniać plon?


Pobiorę nauki u Ciebie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Makusia 18:09, 19 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja tam widzę piękną, kwitnącą magnolię!!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Warmia 21:17, 19 kwi 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Elu, magnolia piękna. Marzy mi się taka piękność, ale u mnie za często i za mocno wieje.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
patrycja 21:41, 19 kwi 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Zaglądam i patrzę a tu Wlkp.Z chęcią pospaceruję po twoim ogrodzie jeśli pozwolisz
____________________
Patrycja mój ogródek
elka_ 22:32, 19 kwi 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Pszczelarnia O moczeniu cebul przeczytałam u Hanusi, cytuję:
"Moja mama przed sadzeniem dymki zawsze moczyła przez noc cebule w rozcieńczonym nawozie końskim. Pozwalało to cebulom się napić, i nie wychodziły z ziemi po wsadzeniu na grządki, no i start z dobrym plecakiem jedzonka już był. Polecam sposób. Nawet można kompost zalać wodą i po wymieszaniu zamoczyć w nim cebulę. Moczy się, żeby cebule szybciej zaczęły się ukorzeniać i nie szukały wody. Suche cebulki wsadzone nawet dość głęboko mają tendencję wyłazić z ziemi i pokładać się na wierzchu. A dawka nawozu na start przyspiesza ukorzenianie."

Dziewczyny miksturę z nawozem końskim nazwały "koniakiem", a ja zrobiłam z kompostem stąd "kompostniak"

Makusia

Warmia Piękność jest niezaprzeczalna, ale krótka, a jeszcze krótsza jak przejdzie przymrozek.
U mnie też wywiejewo, może teraz trochę mniej, bo świerki porosły, ale w miejscu gdzie rośnie magnolia i tak jest ciąg powietrzny.
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies