Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Otrębusach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Otrębusach

UrsaMaior 12:40, 28 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
Słyszałam o tej plantacji w Żółwinie, ale jakoś nie byłam sprawdzić. Tam można podjechać i coś kupić w detalu?
____________________
ogród pod lasem
HamadaSan 13:32, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Nie wiem, ale się dowiem.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
HamadaSan 13:37, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
A tu jeszcze zdjęcie poglądowe z jakiej wielkości lawend startowaliśmy w tym roku.


____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
HamadaSan 13:45, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Z kolei za domem znajduje się część owocowa ogrodu. Poziomki, truskawki, jeżyny, maliny, porzeczki no i moje ulubione (na zdjęciu) borówki amerykańskie i jagody kamczackie. Przy odpowiednim doborze odmian ostatnią borówkę można było jeść jeszcze 2 tygodnie temu. Ciekawe czy dałoby się je tak wkomponować w ogród żeby były elementem ozdobnym a nie "szpetnym"?

____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
HamadaSan 13:46, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
kasja83 napisał(a)
Witam się!Pięknie u Ciebie.Lubię takie klimaty!Donice wypełnione tulipanami-super


Dziękuję za miłe słowa. Czyli że opłacało się spędzić dwa dni na kolanach
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
ivo 14:00, 28 wrz 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jaki piękny ogród ! Świetne nasadzenia! Mam pytanko jaka odległość jest grabów od tuj licząc od pnia tui do pnia grabu ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
HamadaSan 14:09, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
ivo napisał(a)
Jaki piękny ogród ! Świetne nasadzenia! Mam pytanko jaka odległość jest grabów od tuj licząc od pnia tui do pnia grabu ?


Ponieważ to nie pierwsze pytanie o tę odległość to zmierzę dziś dokładnie i odpiszę. Trochę jest inna przed domem bo tam graby są zaraz przy tujach. Trochę inna w ogrodzie, bo tam jest jeszcze pas hortensji.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
iwka 14:15, 28 wrz 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj Marcinie trafiłam do Ciebie przypadkiem od kogoś i od początku myślę sobie, ktoś już jest z Otrębus, doczytam do końca i poszukam a tu proszę nasza Ursa

Piękny ogród, rozplenice zaszalały na maksa

Czy ta donica jest ocieplana?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
UrsaMaior 15:16, 28 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
Iwka, jestem, jestem, nie może być inaczej, skoro jestem skrytopodglądaczką w realu;D
____________________
ogród pod lasem
HamadaSan 15:28, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
iwka napisał(a)
Witaj Marcinie trafiłam do Ciebie przypadkiem od kogoś i od początku myślę sobie, ktoś już jest z Otrębus, doczytam do końca i poszukam a tu proszę nasza Ursa

Piękny ogród, rozplenice zaszalały na maksa

Czy ta donica jest ocieplana?


Cześć Iwka,

Ocieplana nie jest. Jest z bloczka fundamentowego na klasycznym fundamencie z otwartym dnem. Natomiast będę kupował geowłókninę o dużej gęstości, żeby zaciągać je zimą przy dużych mrozach i braku śniegu. Może w tym roku uda się przezimować te lawendy.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies