Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Otrębusach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Otrębusach

HamadaSan 08:48, 27 cze 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Witam forumowiczów,

Minął rok od kiedy założyliśmy ogród z pomocą firmy ze Szczecina. Aura nie sprzyjała, bo na końcówce zeszłego roku było sucho, a i w tym roku na palcach jednej ręki można policzyć deszczowe dni. Ale wreszcie wczoraj nas zalało, rów melioracyjny który przechodzi przez nasz ogród wypełnił się wodą i zaczęło to lepiej wyglądać. Widać, że roślinki posadzone w zeszłym roku przybrały trochę na rozmiarze i zaczęły się ze sobą "przegryzać". Jeszcze parę lat i będzie git. A na razie jest to:









____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
lindsay80 08:58, 27 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
bardzo ładnie - przed hortensjami są rozplenice? Jaka odmiana?
____________________
Tu ma być ogród :)
jolanka 09:29, 27 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Witam niedaleką sąsiadkę. Bardzo fajnie już u Ciebie .Pozdrawiam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
HamadaSan 11:21, 27 cze 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Przed hortensjami to rozplenica japońska Hammeln. Ale może być kłopotliwa. Ta na zdjęciu po zimie idealnie ruszyła. Mieliśmy ją też przed domem i z 40 sztuk przetrwały może ze 2-3. Więc ze złości je wywaliłem do reszty. Może to kwestia zimy. Te co widać na zdjęciu są osłonięte z jednej strony przez tujki a z drugiej przez bukszpany. Tamte były trochę na "wygwizdówku". W przyszłym roku przed dom trafi hortensja drzewiasta, bo jest i efektowna i w miarę mało wymagająca w uprawie.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
HamadaSan 11:24, 27 cze 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
A tu jeszcze znalazłem zdjęcie, jak na wiosnę startowały tulipany papuzie w donicach. Mam gdzieś zdjęcie jak są w pełni rozwinięte. Jak znajdę to dorzucę.

____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
justi 11:25, 27 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witam! Świetny ogród, rozplenice zwiazuj na zimę w snopki to trochę je chroni przed mrozem i fajnie wygląda.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
HamadaSan 12:20, 27 cze 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Odnośnie związywania rozplenic w snopki, to sam już nie wiem. Bo te co wypadły, były właśnie pięknie powiązane na zimę, bo nie chciałem, żeby przy froncie całą zimę straszyły. Może znajdę jakieś zdjęcie z tamtego okresu to też dorzucę. Na wiosnę zgodnie ze sztuką były krótko ścięte no i tyle ich było. Jak przy ich wywalaniu oglądałem bryłę korzeniową i suche końcówki z zeszłego roku miałem wrażenie, jakby były podgniłe. Ale ziemia była wszędzie tak samo szykowana. Ściółkowanie wszędzie jest wyłącznie przekompostowaną korą ok. 5cm. System podlewający jeszcze wtedy nie był odpalony. No coś im tam nie podpasowało.

Z kolei te w ogrodzie się na zimę położyły. Same się wzajemnie pookrywały suchą słomą no i ani jednej straty.

Ogólnie po jednym roku ogrodowania już mogę powiedzieć, że może być super stanowisko i warunki pod roślinę, a ta z jakichś niewyjaśnionych przyczyn padnie. Inna będzie świetnie rosła w teoretycznie kiepskich warunkach. Poniżej sekcja z ogrodem owocowym. Na tyłach domu po zachodniej stronie, w cieniu przez pół dnia, a borówki duże, słodkie, a przecież powinny mieć stanowisko nasłonecznione.


____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
HamadaSan 12:24, 27 cze 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Znalazłem jeszcze zdjęcia tulipanów i pewnego gościa. Ptaszysko było z nami przez tydzień, ale stało się namolne i trzeba je było przegonić.







____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
justi 12:52, 27 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
ŚLICZNY GOŚĆ!
Czy to bażant srebrzysty?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
HamadaSan 13:23, 27 cze 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Dokładnie tak. My go znaliśmy pod nazwą Kiściec srebrzysty jak próbowaliśmy wygooglować tego cudaka. Po dwóch dniach nie dało się od niego opędzić. Biegał przy nodze jak pies. Uniemożliwiał prace ogrodowe wszędzie wkładając swój dziub. Tylko koty miały radochę z nowego kompana do zabawy.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies