Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Otrębusach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Otrębusach

UrsaMaior 11:15, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
Edyta, no świat jest taki mały Jasne, że znam, nie wiedziałam tylko, że Marcin jest na forum
____________________
ogród pod lasem
HamadaSan 11:19, 27 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
UrsaMaior napisał(a)
Haha ale numer, często przechodzę obok Was spacerując z synkiem do sklepu Dzień dobry!


Dzień dobry! To skoro masz okazję widzieć ogród na żywo to od razu przepraszam za wszelkiego rodzaju elementy szpetne, jak np. worki, które leżą od wiosny. Ciągle sobie obiecuję, że je sprzątnę, ale od kiedy pojawiły się w domu dwa szkraby, to jedyne na co mnie stać to koszenie trawnika. Jedyne czego nie jestem w stanie usunąć to tego paskudnego, nieotynkowanego domu na rogu. Ale mam nadzieję, że z czasem zasłonią go świerki i posadzone w tamtym roku wierzby przy rowku
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
lindsay80 11:24, 27 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
UrsaMaior napisał(a)
Edyta, no świat jest taki mały Jasne, że znam, nie wiedziałam tylko, że Marcin jest na forum


Może to odkrycie zaowocuje znajomością nie tylko wirtualną ogrodomaniaków
Ja w ten sposób zyskałam już kilka koleżanek ze swojego miasteczka, z którymi regularnie się spotykamy
____________________
Tu ma być ogród :)
UrsaMaior 11:52, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
Marcin, no co Ty, życie nie ze sprzątania się składa Ja też mam malucha i wiem jak to jest Nie wiem jak ludzie ogarniają dwójkę, naprawdę.
Ta chałupa na rogu faktycznie niefortunna...ale ja do niedawna miałam drewniany kibel sąsiadów pod oknem kuchennym i nie dało się go pozbyć po dobroci. Niestety musiał wkroczyć nadzór:/

Edyta, no ja właśnie też się cieszę, że w końcu ktoś jest w pobliżu, bo sama jestem elementem napływowym i nie mam tu znajomych z czasów szkolnych Mam wrażenie, że wszyscy na Ogrodowisku są ze Śląska
____________________
ogród pod lasem
HamadaSan 12:10, 27 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Możliwe, że trochę osób z naszych okolic jest na Ogrodowisku. Jest trochę posesji w naszym sąsiedztwie (gł. w stronę Podkowy Leśnej), gdzie ewidentnie widać, że ktoś spędził sporo czasu nad myśleniem nad ogrodem, a teraz utrzymuje go w dobrym stanie. Szczególnie podziwiam te ogrody, gdzie mimo kompletnego zacienienia drzewami jest trawnik.

Ostatnio w oko wpadł mi ogród przy nowo budowanym domu za torami. Tam są bagna. Ktoś je oczyścił, bo zrobiło się sporej wielkości jeziorko. Teren wygląda bardzo pagórkowato i zrobione są już jakieś nasadzenia. Kiepsko to widać od drogi, ale wygląda to na tyle interesująco, że któregoś dnia wskoczę w kalosze i zobaczę jak to wygląda od drugiej strony No i mamy także pierwszą mini-plantację Oxy-tree (zaraz obok). Ciekawe czy te drzewa faktycznie tak szybko rosną.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
UrsaMaior 12:18, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
Tak, tak, wiem o którym miejscu mówisz. Zastanawiałam się nawet czy ten ktoś miał świadomość co kupuje, bo tam zawsze było bajoro i bardak.
Te Oxytree też widziałam, różnie na ten temat fachowcy mówią...
____________________
ogród pod lasem
HamadaSan 08:38, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
No niestety za wcześnie wstaję, żeby było dobre oświetlenie. Ale na prośbę są:

1) Donice z lawendami (posadzone nowe sztuki na wiosnę, bo te z zeszłego roku szlag trafił)




2) Aktualny wygląd rozplenic.

____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
UrsaMaior 09:04, 28 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
No ładnie, ładnie, ale za małooo;D Świetna ta rabata z lawendą, tulipany też mi się podobały. Jaka to była odmiana, pamiętasz?
____________________
ogród pod lasem
HamadaSan 09:23, 28 wrz 2016

Dołączył: 17 sie 2015
Posty: 35
Gatunek tulipana to zagadka. Znajomi którzy maja hodowlę tulipanów w Żółwinie mają w domu kalendarz z setką gatunków. Wskazaliśmy palcem ten akurat bo nam się podobał i przyjechały z Holandii. Jakiś papuzi. Ale jest jeden minus. Nie są wieloletnie. Zostawiłem cebulki w ziemii ale podobno szans nie ma na powtórkę. W tym roku już nie sadziłem z braku czasu. Ale za rok na pewno już bedą następne. Z planów są jeszcze dalie i kilka róż Chopin w donicy na tarasie. Tyle że donicy jeszcze nie ma, też czeka na zrobienie.
____________________
Marcin Ogród w Otrębusach
kasja83 12:28, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witam się!Pięknie u Ciebie.Lubię takie klimaty!Donice wypełnione tulipanami-super
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies