Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny ogród z lasem.. oby się udało..

Gdanszczanka 19:40, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witajcie
ogrodowisko podglądam już jakiś czas.

Uwielbiam ogrody Gosi-Malkul, Sylwii czy Madżenki ale ich ciężko nie lubić
Kombinuję, zbieram inspiracje, spisuje gatunki roślin i tak średnio co tydzień zmieniam koncepcję
Z jednej strony podobają mi się ogrody minimalistyczne i uporządkowane a z drugiej boję się, że nie będę potrafiła się ograniczyć do kilku wybranych gatunków i w pewnym momencie przegram tą walkę. Ale dostrzegłam ten problem w kilku miejscach gdzie ogrody minimalistyczne powstawały i jakoś Panie dzielnie ogarniały swoje zapędy, więc liczę, że i ja dam radę

Działka nie jest mała (1300m2) ale ogrodu jako-takiego w niej niewiele
Sporo zajmuje garaż a raczej część na której jest budowany a jeszcze więcej las z sosnami. Mamy przy tym sporo skarp, murków oporowych i temu podobnych ale o tym później bo póki co mam konkretny i to jeden z niewielu płaskich kawałków na działce do zagospodarowania.

Ogródek ogarniam własnymi rękoma (nie licząc formowania terenu, który jest nieskrywanym talentem M ). Budżet też nie jest no-limit bo budujemy garaż i tam idą całe finanse. M twierdzi, że on by wszędzie trawę zasiał i wtedy moje planowane wydatki na rośliny momentalnie robią się astronomiczne

Pomóżcie błagam

Póki co ogarnęłam sobie jedną małą rabatkę na której mam bukszpany, beatelsy, pony tails i okresowo białe byliny. Teraz akurat szaleją zawilce.




pozdrawiam
Gosia
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
jazzy 19:56, 02 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Witaj!
Będę podglądać i kibicować Ci w tworzeniu pięknego ogrodu Jestem bardzo ciekawa efektów, a pierwsza rabata już wymiata
Pokaż koniecznie więcej zdjęć i szersze kadry
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gdanszczanka 20:28, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Tutaj miejsce, które mam do obrobienia


A poniżej moje "projekty"

Od strony skarpy z podkładów chciałam kilka drzewek na pieńku ale po wymianie zdań doszliśmy do wniosku, że nie chcemy oddzielać tej części od wjazdu, żeby przestrzeń wydawała się większa. Czymś wyższym musi być na pewno obsadzone miejsce gdzie jest śmietnik.
Przy samych podkładach chciałabym obramowanie z jakiegoś niskiego żywopłociku albo niskie rośliny. Chciałabym też, żeby coś je stopniowo zarastało.

Rośliny, które już rosną to : karagana syberyjska, wierzby hakuro i szpaler thuj (oznaczone na szkicu)
W miejscu gdzie są kreski mamy spadek terenu wysokości ok. 30 cm. Tam jest słońce dopiero po 15tej i chciałabym tam dać np rododendrony z jakimś podsadzeniem np żurawkami. Na chwilę obecną rosną tam thuje ale pójdą pewnie w inne miejsce (miejsce gdzie koparka ma łyżkę)

Projekt "na czysto"


A tutaj wersje
1. to raczej odpada bo jednak wprowadzimy podział ale to by mi się podobało najbardziej
- obwódka z czegoś zimozielonego do formowania
- miłorząb "w skarpecie" z bukszpanu a na przemian lawenda/jakaś trawa albo szałwia
- w narożniku (chcę go w każdej wersji ) podsypany żwirkiem na planie kwadratu albo klon palmowy albo jakieś bonzai ale to drugie to dość droga opcja
- tam gdzie hakuro bylinowa




2.
tutaj znów kulki na pniu ale może zamienić je na coś niskiego?
gubię się chyba



3.
najprostsza z wersji


Gosia
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Gdanszczanka 20:34, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99

witaj Jazzy i z góry dziękuję za kibicowanie

tutaj najszerszy jaki znalazłam

póki co walczę na niej z bukszpanami bo kupiłam z niepewnego źródła a teraz walczę z chorobami

____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
bleebla 20:46, 02 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Hejka Będę trzymać kciuki na minimalizm
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gdanszczanka 21:00, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
hejka Aga
bardzo dziękuję
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Efffa 21:06, 02 lip 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj, ja też trzymam kciuki za minimalizm, ale nie przesadny
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Gdanszczanka 21:21, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
a tymczasem kilka fotek z donic wokół domu - bo tylko tam się mogę "wyżyć" póki co
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Gdanszczanka 21:29, 02 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Witaj Ewelina
miło Was tu gościć
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Efffa 21:40, 02 lip 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Pokaż taras,pliss
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies