Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogropole- jeszcze nie ogród, ale już nie pole

AgataP 18:48, 10 sty 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AniMa napisał(a)
Tak, L to Lidl
Tez pojadę do B. zobaczyć jakie będą i po ile. Tak mi się spodobały, ze już mam kilka pomysłów na nie
Aniu, wyczytałam, że najlepiej im w półcienistych miejscach, nie kwaśnych. Lubią domieszkę dolomitu, ew. wapna? i dobry kompościk.

U mnie na pewno będa na razie w doniczkach - na wiosnę muszę im przygotować dobre stanowiska - bo u mnie kwaśno


Najlepiej pod krzewami liściastymi, zimą słonko, a potem liście krzewu dają im cień lub półcień. Ja posadziłam pod trzmieliną, wystawa wschodnia, potem już cień. Podsypuję mielonymi skorupkami od jajek i dobrym kompościkiem.
____________________
Z Pszenicznej...
AniMa 19:44, 10 sty 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Poli ciiii- nie zapeszaj

Angel- u nas w L. zgrzać sie można, jak jestem dłużej to muszę się rozpinać...albo mi tak gorąco....
W B. nie wiem kiedy będą, muszę zaglądać...

Agatko też tak mam
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 19:54, 10 sty 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
AgataP napisał(a)


Najlepiej pod krzewami liściastymi, zimą słonko, a potem liście krzewu dają im cień lub półcień. Ja posadziłam pod trzmieliną, wystawa wschodnia, potem już cień. Podsypuję mielonymi skorupkami od jajek i dobrym kompościkiem.

Chciałam pomiedzy runianką w półcienistym miejscu tuz obok tarasu... Mam tez plan na rabaty na tyłach z trzmieliną, tylko formowaną...ale tam na razie totalny brak cienia.
Do przemyślenia jest jeszcze rabata na froncie z bukszpanami. Jezeli przyjdzie tam drzewo, to bedzie cień...musze tylko poczekać aż cebule wyjdą
Ewentualnie rabata z brzozami i trawami przy placyku z basenem....
Jak widać, kupiłam za mało
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Basilikum 20:48, 10 sty 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a ja to nawet nie wiem czy moje kwitna, wszystko przywalone sniegiem tak, ze nic nie widac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
kasja83 07:31, 11 sty 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
AniMa napisał(a)
Tak, L to Lidl
Tez pojadę do B. zobaczyć jakie będą i po ile. Tak mi się spodobały, ze już mam kilka pomysłów na nie
Aniu, wyczytałam, że najlepiej im w półcienistych miejscach, nie kwaśnych. Lubią domieszkę dolomitu, ew. wapna? i dobry kompościk.

U mnie na pewno będa na razie w doniczkach - na wiosnę muszę im przygotować dobre stanowiska - bo u mnie kwaśno

Klękajcie narody!!!Już zakupy ogrodowe?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AniMa 08:01, 11 sty 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Basilikum napisał(a)
a ja to nawet nie wiem czy moje kwitna, wszystko przywalone sniegiem tak, ze nic nie widac

Wszędzie śniegu pełno, tylko nie u nas.....buuuuu
Należę do tych INACZEJ śniegowo zakręconych - ośnieżyłabym sobie podjazd, zrobiła z dziewczynami aniołka, bałwanka....saneczki pociągała....a tak...bleeee
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 08:02, 11 sty 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
kasja83 napisał(a)

Klękajcie narody!!!Już zakupy ogrodowe?

Nio Jeszcze B. trzeba napaść. Czekam też na ładne cebulowe (czyt. białe hiacynty)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
nawigatorka 10:01, 11 sty 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Tez mam ciemierniki w runiance
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kawa 13:25, 11 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
nawigatorka napisał(a)
Tez mam ciemierniki w runiance

ooo ja też
znaczy docelowo bo runaianka jeszcze tycia

śliczne są
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 20:39, 11 sty 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
To znaczy, że dobrze kombinuje
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies