Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Martka 21:12, 19 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanko, dolna i brzozowa to dwie różne rabaty, zgadza się? Ale obie z brzozami? Trochę się w tych bujnościach zagubiłam ale to oznacza, że ogród bardzo spójny Stipa i gaury to jedno z piękniejszych połączeń. U Ciebie mega.
Gdyby rozplenice nie kwitły, byłyby dla mnie trawami idealnymi a tak oglądam u Was
Johanka77 05:52, 20 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)
Johanko, dolna i brzozowa to dwie różne rabaty, zgadza się? Ale obie z brzozami? Trochę się w tych bujnościach zagubiłam ale to oznacza, że ogród bardzo spójny Stipa i gaury to jedno z piękniejszych połączeń. U Ciebie mega.
Gdyby rozplenice nie kwitły, byłyby dla mnie trawami idealnymi a tak oglądam u Was


Martek, brzozowa to brzozowa

Rosną na niej brzozy zwyczajne



A rabata dolna to inaczej rabata wokół placyku (wglebnika) w dole ogrodu.
Tu też mam brzozy, ale Doorenboos i jedną starą Youngii

Zdjęcie robione kilka tygodni temu w trakcie walki z chwastnicą w placyku





U mnie rozplenice to akurat trawy, których kotki kompletnie mi nie przeszkadzają.
Za to miskantowe już niestety tak…
Ale dziś mamy w Polsce taki klimat, że i ML i gracki kwitną nawet we wrześniu…
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 08:02, 20 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jasność zapanowała Dziękuję!
Youngi dorodne okazy znalazłam ostatnio w szkółce w Józefowie, żałuję, że wcześniej ich nie spotkałam na mojej drodze. Drobne listki mnie zachwyciły. Będę podziwiać u Ciebie
April 09:03, 20 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10254
Johanka77 napisał(a)


Jola zależy z której strony się patrzy

A tak serio, to kolejne drzewo wymaga kolejnego poszerzenia rabaty. Teraz jest tak, żeby liście nie leciały na trawnik, większość leci na rabatę. I mi taki układ brzóz pasuje.



No tak, patrząc z tej perspektywy, to brzozę musiałabyś dosadzić sąsiadowi na polu

Pięknie masz, czyściutko, równiutko. Oj lubię taki spokój. Pytanie więc, czemu u siebie ciągle wprowadzam chaos?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 18:52, 20 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)


No tak, patrząc z tej perspektywy, to brzozę musiałabyś dosadzić sąsiadowi na polu

Pięknie masz, czyściutko, równiutko. Oj lubię taki spokój. Pytanie więc, czemu u siebie ciągle wprowadzam chaos?


Hahaha
Natury nie oszukasz…
Genu nie wydłubiesz
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 19:04, 20 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, możesz mi przypomnieć czy ta pergolę na placyku to kupowałam czy robiliście? A jeżeli kupowałas to pamiętasz gdzie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 21:03, 20 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Roocika napisał(a)
Asiu, możesz mi przypomnieć czy ta pergolę na placyku to kupowałam czy robiliście? A jeżeli kupowałas to pamiętasz gdzie?


Pamietam
W Leroy Merlin
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Dorii 22:07, 20 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Hehe, oplułam telefon, muszę zapamiętać z tym genem
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 23:05, 20 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)
Hehe, oplułam telefon, muszę zapamiętać z tym genem


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 23:21, 20 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Johanka77 napisał(a)


Pamietam
W Leroy Merlin

Dziękuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies