Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 12:32, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
nicol21 napisał(a)
O widzisz, dobrze znasz kierunek który chcesz obrać. Wiadomo, że sugestie innych często są odzwierciedleniem ich preferencji. Ale to też daje różne opcje. Ba - projektanci też mają rośliny, które bardziej albo mniej lubią, czasem moze nawet podświadomie


Dokładnie tak jest z sugestiami, wiem sama po sobie
Nakręcam się na te bardziej kuliste formy bo bardziej do mnie przemawiają. Zasłonić nimi pewnie nie zasłonię ale przy samym domu nic dużego nie wsadzę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:36, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
GorAna napisał(a)
Asiu, a może Palibiny na pniu. Dały by zapachu do domu, mają też ładne korony.


O Palibinach myślałam a jakże. Ciekawe czy wysoko szczepione gdzieś by znalazł i jak dużą koronę mogą osiągnąć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
kami 12:38, 13 lis 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Ja polecam śliwy dziecięce szczepione na 1,60m. Długo trzymają bordowe liście. Wiosną kwitną obficie, po kwitnięciu można i polecam ściąć w kulę. W okolicach lata, gałązki poodbijają i zrobią się strzeliste, żeby wiosną na nich obficie zakwitnąć. I tak co roku
GorAna 12:40, 13 lis 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Margerytka40 napisał(a)


O Palibinach myślałam a jakże. Ciekawe czy wysoko szczepione gdzieś by znalazł i jak dużą koronę mogą osiągnąć

Ja kupiłam szczepiony na 2 m. Zobacz w necie na zdjęcia, potrafią być piękne
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 13:07, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
kami napisał(a)
Ja polecam śliwy dziecięce szczepione na 1,60m. Długo trzymają bordowe liście. Wiosną kwitną obficie, po kwitnięciu można i polecam ściąć w kulę. W okolicach lata, gałązki poodbijają i zrobią się strzeliste, żeby wiosną na nich obficie zakwitnąć. I tak co roku


Mam już sporo Pissardii i pewnie byłaby to już przesada jeśli chodzi o bordo w ogrodzie. W innych okolicznościach bordo i pomarańczowe róże.... mogło by zagrać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:10, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
GorAna napisał(a)

Ja kupiłam szczepiony na 2 m. Zobacz w necie na zdjęcia, potrafią być piękne
Pozdrawiam


2m?Suuuper. Ja bym chciała choć z 1,60 - 1,70. Gdybym spotkała na pewno były by moje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 18:28, 13 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


On ma jedną wadę i w obecnych czasach trzeba ją uwzględnić. Jest bardzo kruchy. Podczas ostatnich wichur mojego oskalpowało z 1/3 korony. Nie pomogło nawet zaciszne miejsce w pobliżu tarasu. U Miry też chyba się połamał.

Kurczę naprawdę??? Mój na wygwizdowie, wichura niejedna za nim, ale może jeszcze młody to dlatego daje radę...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:52, 14 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Też bardziej przemawiają do mnie mniejsze formy - palibiny, bo to jednak delikatna rabata pod domem. Drzewa pod domem, to za kilka lat inne oblicze tej rabaty. Bardzo przytłoczą niedużą bryłę domu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
nicol21 17:04, 14 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Decyzja należy do Ciebie. A chcesz kupić jeszcze jesienią czy dajesz sobie czas do wiosny na dywagacje?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 17:09, 14 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Fajnie Asiu planujesz z drzewkami
Palibiny mam i bardzo lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies