Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:15, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Pszczelarnia napisał(a)



A to już wiem, że to derenie kousa w hacone - super!


Ewuś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:50, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
nicol21 napisał(a)


Hmmm a może coś o lekko parasolotowatej budowie/pokroju? Zwłaszcza ta środkawa "na ścianie"? Może świdośliwa - kwitnie wiosna, ma pycha owoce i dość rzadkie liście więc dużo swiatła nie zabierze. A - i fajnie przebarwia się jesienią. No i jest tania. Wielopienna np?
Albo klon palmowy sango kaku [mój ukochany?!] ładny nawet w zimę bo ma takie czerwono-koralowe kolory gałązek, nawet tych najstarszych...

Czy miejsce w którym stoisz jest np siedziskiem, w sensie czy chciałabyś się przysłonić od drogi/wjazdu/od tego czerwonego domu? Widzę że obok jest wielkie drzewo ale sadzenie takich bardzo zwartych tak średnio mi się widzi.

Jeśli masz poduchy cisowe to zawsze możesz dodać tzw lizaki, czyli kulki na patyku.

zawsze z tyłu możesz dać hortensje lime light bądź fanila fraise albo inne które ci się podobją. jeśli ci się podobają....

Te cisy kolumnowe tam pasują jak kwiatek do korzucha....



Nooo, tak trochę te cisy odbieram.

Faktycznie myślę też o przesłonie. Tam mniej więcej skąd robione było zdjęcie jest altana. Tego wielkiego drzewa już nie ma. To fotka z zeszłego roku, jeszcze był tam orzech włoski.
Świdośliwy chyba nie, na pewno nie. Tych zwykłych nie kocham coś mimo wszystko a mam już trzy Robin Hill. Klon... marzenie ale nie da tam rady chyba. Tam jest dość wietrznie, jakieś takie miejsce. Trudno coś tam dobrać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:18, 12 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mój miał 20 cm jak sadziłam 6 lat temu, teraz jest blisko mojego wzrostu, uwielbiam go, nawet próbowałam rozmnożyć, ale mi się nie udało. Jak kiedyś gdzieś trafię to na bank jeszcze ze dwa dokupię Mira z Ogrodowego spektaklu ma i Ona podgoliła ślicznie od dołu, bo on ma jeszcze bardzo ciekawy kształt tych konarów gdy już jest dorosły. Takie drzewko do zakochaniaDo tego zero przy nim roboty


On ma jedną wadę i w obecnych czasach trzeba ją uwzględnić. Jest bardzo kruchy. Podczas ostatnich wichur mojego oskalpowało z 1/3 korony. Nie pomogło nawet zaciszne miejsce w pobliżu tarasu. U Miry też chyba się połamał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 08:18, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


On ma jedną wadę i w obecnych czasach trzeba ją uwzględnić. Jest bardzo kruchy. Podczas ostatnich wichur mojego oskalpowało z 1/3 korony. Nie pomogło nawet zaciszne miejsce w pobliżu tarasu. U Miry też chyba się połamał.


No to u mnie tam kompletnie się nie nadaje. Mam tam przewiew, jakiś prąd powietrza.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:22, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Póki co chodzą mi po głowie dwie opcje
1. Dęby Green dwarf
2. Jabłonie ozdobne np Adirondack

Albo coś kulistego albo lejkowatego
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:47, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Gdyby tak te dęby, robiły by za lizaki. Pomiędzy okna może jeden wyżej szczepiony i po bokach troszkę niższe. Albo wszystkie jednakowe

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
antracyt 11:00, 13 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Jabłonki ozdobne (w zależności od odmiany) mogą zdobić bardzo długo, nawet po zrzuceniu liści. Zostają kolorowe owocki. U mnie najdłużej trzymają je Prof Sprenger i Transitoria. Najszybciej owoców pozbywa się Dolgo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 11:23, 13 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
O widzisz, dobrze znasz kierunek który chcesz obrać. Wiadomo, że sugestie innych często są odzwierciedleniem ich preferencji. Ale to też daje różne opcje. Ba - projektanci też mają rośliny, które bardziej albo mniej lubią, czasem moze nawet podświadomie
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Margerytka40 12:24, 13 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
antracyt napisał(a)
Jabłonki ozdobne (w zależności od odmiany) mogą zdobić bardzo długo, nawet po zrzuceniu liści. Zostają kolorowe owocki. U mnie najdłużej trzymają je Prof Sprenger i Transitoria. Najszybciej owoców pozbywa się Dolgo.


Akurat tu te owocki mogą być trochę kłopotem. Między rabatą a domem mam chodnik i pewnie trochę by śmieciły
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
GorAna 12:29, 13 lis 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Asiu, a może Palibiny na pniu. Dały by zapachu do domu, mają też ładne korony.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies