Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

BEATA_S 14:08, 27 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dzień dobry wszystkim. Mam na imię Beata. Jakiś czas temu w poszukiwaniu inspiracji do moich eksperymentów ogrodowych : ) znalazłam stronę GARDENARIUM i od razu wiedziałam, że TO jest TO!
Byłam absolutnie oczarowana poczynaniami Danusi, jakoś tak wirtualnie poczułam, że mamy coś wspólnego i że mogłabym jej zaufać bezgranicznie w kwestii urządzania ogrodu.
Częścią wspólną są oczywiście kule bukszpanowe, które juz wtedy u mnie rosły (przesadzone z ogrodu moich rodziców). W zasadzie to od nich wszystko się zaczęło. One jako pierwsze zagościły u mnie po budowie i one w jakiś sposób ukierunkowały styl nasadzeń. Drugą rzeczą , która bardzo poboba mi się u Danusi to jednorodność gatunków roślin, umiarkowanie w ich dobieraniu, podoba mi się to, że nie ma feerii barw, tylko wszystko skomponowane z ogromnym wyczuciem.
Ja, rozpoczynając moją przygodę z ogrodem, nie miałam ani krzty doświadczenia i znikome pojęcie o roślinach, raczej bazowałam na wyczuciu. Ogród w tej chwili ma 3 lata i cały czas chciałabym coś zmienić, ulepszyć. Pokochałam to całym sercem, rękoma i kręgosłupem ) Jak w tej chwili patrzę na rozrastające się rośliny czuję ogromną radość. Po pierwsze dlatego, że jako zupełny laik poradziłam sobie a po drugie dlatego, że rośliny też mnie polubiły i odwdzięczają sie pięknym wzrostem.
Częśc frontowa jest raczej skończona - tak myślę , pewnie coś zmienię za jakiś czas, jednak teraz chciałabym zająć się częścią z tyłu ogrodu (od strony tarasu). Jest to strona południowo-zachodnia. Chciałabym obsadzić częściowo taras żywopłotem z cisa, stworzyć na tarasie taki zakątek ( jak dodam zdjęcie będzie bardziej czytelne o co mi chodzi). Nie jestem jednak pewna czy cis jest odpowiednią rośliną na takie stanowisko. W tej chwili rośnie tam świerk Conica, jednak muszę go albo przesadzić albo (gdyby jednak żywopłot z cisa okazał się niemożliwy do wykonania) czymś podsadzić, bo nistety mój pies go zniszczył od dołu i jest okropna czarna plama.
Drugą rzeczą jaką zaplanowałam to wyspa wokól istniejącej dużej sosny zwyczajnej (jedyna roślina jaka pozostała po budowie domu )
Resztę zdjęć wgram później, teraz ogólny wygląd działki. Zdjęcie nie jest zbyt aktualne. Działka ma kształt prostokąta, z tyłu działki budynek gospodarczy,w miejscu, gdzie po lewej stronie (południowa strona) widać plamę ziemi teraz stoi altana i dalej plac zabaw dla dzieci.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 14:19, 27 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
hafti 14:37, 27 maj 2011


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 76
Witaj, cieszę się że znowu mamy kolejną ogrodniczkę w rodzinie. Przed wczoraj zostałam tu bardzo mile przyjęta więc chciałam przywitać ciebie równie ciepło.
____________________
Magda - Setny ogród
bogumila 16:10, 27 maj 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Serdecznie witamy w naszym gronie - zakręconych .....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
hanka_andrus 18:08, 27 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
PO kilkudniowym pobycie na tej stronie zechcesz coś zmieniać,ulepszać lub po prostu przerobisz cały ogród!
Witaj ! Życzę silnego ,zdrowego kręgosłupa!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
BEATA_S 18:09, 27 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Kilka ujęć efektów naszej pracy. Zapraszam Wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane ))
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
A_G_A 18:12, 27 maj 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 51
Witamy wśród Ogrodowiczan
____________________
pozdrawiam Agnieszka - A_G_Aniowy ogródek
BEATA_S 18:21, 27 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 18:29, 27 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
A to ON - niszczyciel.. nie wierzcie tej niewinnej mince



____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 18:31, 27 maj 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Bardzo Wam dziękuję za miłe i ciepłe słowa.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies