Gdzie jesteś » Forum » Róże » Szkodniki róż - problemy

Pokaż wątki Pokaż posty

Szkodniki róż - problemy

martika 19:59, 27 kwi 2017


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki za szyybka odpoiedz. Gąsienica jest zielona. widziałam tylko jedną. moze bedzie dobrze.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Martek 19:59, 27 kwi 2017


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja też zebrałam zielone tłuściochy i maleńkie, koniki skaczące. Listki smakują !
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
abiko 19:59, 27 kwi 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
martika napisał(a)
Dzięki za szyybka odpoiedz. Gąsienica jest zielona. widziałam tylko jedną. moze bedzie dobrze.
Jak jedna to tym bardziej.. zbierz i obserwuj czy nie ma więcej, mnie w tamtym roku okrywowe zjadły doszczętnie, ale było ich mnóstwo, musiałam pryskać..a pojedyncze też zbieram kury by się przydały
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
martika 19:59, 27 kwi 2017


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
No tłusta to była, ale ten szkodnik ma jakas konkretną nazwę? i w rzaie inwazji to czym je pryskać?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
abiko 19:59, 27 kwi 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Pewnie jakaś zwójka, zobacz tutaj.. http://www.oczarjk.pl/index.php?act=270/#bruzdownica_pedowka
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
agnieszka_ba... 20:00, 27 kwi 2017


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Coś się niedobrego dzieje z moją "angielką". Chyba ze względu na znaczne ilości wody, które spadają. Wydaje mi się, że jest to szara pleśń. Ze względu na ciągły opad atmosferyczny, chyba muszę wyciąć część gałązek. Co o tym myślicie ?



____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 20:00, 27 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno dodatkowo masz skoczka, widać kropki i białe odbarwienia, ale to mniejszy problem.

Nie wiadomo dokładnie co to jest, ale szara pleśń bardzo prawdopodobna, na pewno trzeba dokładnie oczyścić róże z chorych części, żeby zapewnić dobre osuszanie krzewu z wilgoci, liście porażone wyciąć, pędy poprzycinać do zdrowego i podlać oraz opryskać co zostało.

Jak będziesz cięła, pokaż zdjęcie poprzeczne pędu, czy nie ma wiązek pierścieni brązowych bo to oznacza werticiliozę. Przyjrzyj się dobrze pędom.

Opryskaj preparatem Rovral lub Kaptan.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ba... 20:00, 27 kwi 2017


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Będę robić po kolei . Dzięki wielkie za wskazówki.
A wygląda mocno na szarą pleśń, bo niestety pączki są zapleśniałe. Ale będę walczyć. W końcu przestało padać .

Brązowych pierścieni nie ma.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
hanka_andrus 20:00, 27 kwi 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
POd moim blokiem, róże w 3 dni z pięknie zielonych zrobiły się matowe i szare, W nocy było ochłodzenie znaczne i podejrzewam przemrożenie w czerwcu A jedna w załomie muru stoi jakby nigdy nic. Musiał być jednak zimny wiatr w nocy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
madzielena 20:00, 27 kwi 2017


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Witajcie, szukam odpowiedzi na pytanie co się dzieje z tą różą:



Liście, prócz tego, że zostały nieco nadjedzone, nie wykazują żadnych oznak choroby. Myślałam, że pierwszy kwiat choruje, bo pogada była jaka była - deszczowa i chłodna. Ale kolejne pąki, które się pokazują, również już na starcie są lekko zbrązowiałe, co pogłębia się wraz z otwieraniem. Żadna z pozostałych róż nie ma takich problemów. Czy to jakiś grzyb, czy może niedobór jakichś składników?

Chciałabym jej jakoś pomóc, ale nie wiem co zrobić. Pomóżcie proszę... Pozdrawiam, Magda
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies