Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

kamcia 15:36, 15 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Od dłuższego czasu jestem na Ogrodowisku i oglądam Wasze wspaniałe ogrody.
Mój ogródek jest mały ma 650 m i niestety potrzebuje zmian. Wprowadzając sie do domu, nie mogłam doczekać się kiedy będę sadziła pierwsze rośliny. Więc kupowałam, dostawałam i sadzilam wszystko co sie dało i gdzie się dało. I powstało takie cuś Murki układałam sama , a ogródek wtedy bardzo mi sie podobał






Potem trafiłam na Ogrodowisko i stwierdziłam, że potrzebne są mu zmiany
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 15:52, 15 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Miałam np take róże, oczywiscie każda inna jak wszystkie roślinki kupowane tylko pojedyńczo, a jeśli tego samego rodzaju to oczywiscie innego koloru





irysy też wszystkie kolory
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 16:00, 15 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Po trafieniu na ogrodowisko stwierdziłam, że koniecznie mojemu ogródkowi potrzebna jest pomoc.

Wtedy 90% moich roslinek porozdawalam

Zwróciłam się do Danusi o pomoc

I tak też zaczęłam działać od nowa. Pierwsze nasadzenia zaczęlam robić w zeszłym sezonie. Daleka droga jeszcze przede mną, liczę na Waszą pomoc, bo przyznam szczerze, że im wiecej czytam tym mniej wiem i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że wszystko robię źle, tzn. na szkodę roslinkom
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
MirellaB 17:17, 15 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam. Czerwona róża bardzo mi się podoba.
Zakładałam ogród podobnie jak Ty nie znając O. Trochę poprawiłam i zmieniłam, ale nie wszystko. Trudniej jest tworzyć ogród, który już istnieje. Ja jeszcze jestem taka, że nie wywalam roślin, więc mam jak mam, ale jest zdecydowanie lepiej niż było.
Co chcesz zmienić? Od jakich miejsc zacząć? Chcesz zmienić wielkość, kształt rabat? Jakie rośliny lubisz? Jakie ogrody Ci się podobają?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kamcia 19:26, 15 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Witaj Mirello

Kształt rabat już jest i częściowo zrobione "ramy", sporo roślin trzeba posadzić inne przesadzić.

Na wiosnę zrobiliśmy murek, po jest różnica w poziomie. Poprzedni robilam sama i był to tzw. suchy murek, gdzie po czasie ziemia się osuwała gdy podlewałam roślinki.





ziemia została przekopana i nawieziona nowa.

Obecne zdjęcia



tutaj zostało miejsce na wrzośce golden starlet, ale nie mogę ich nigdzie dostać, więc chyba muszę poczekać do wiosny





jeżówki z lawendą



ta jedna rabata prawie skończona
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
GorAna 21:23, 15 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16004
Piękny ogród, jak z żurnala, ten murek robi wrażenie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
asiak 21:56, 15 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ślicznie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
KamaG 22:11, 15 wrz 2016

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 3
cześć Kamcia, tak sobie biegam po ogrodach na forum i nagle myśl... kurcze ja już widziałam ten ogród... i to poznałam ze zdjęć jeszcze przed metamorfozą. Świetnie wyszło, na zdjęciach i w realu.
Witam Cię serdecznie, miło znów spotkać Cię na forum, teraz ogrodowym.
Kama G
PS. to mój pierwszy post, a na forum już od 2011 roku, sama jestem w szoku.
Mary 22:18, 15 wrz 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witam i współczuję problemów z rodkami.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Marzenaka 22:29, 15 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Witaj. Zmiany na lepsze widać gołym okiem u ciebie. Podoba mi się ten murek.
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies