Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:24, 20 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
gosika67 napisał(a)
Ela trawy zachwycają kiedy moje takie będą.A to fioletowe na 3 fotce to budleja?


Te foty były robione ok. 15 dni temu.
Wczoraj z samego rana zrobiłam jeszcze foty jak była rosa na trawach dosłownie krople pokażę później najpierw te wcześniejsze. Teraz to się wszystko szybko zmienia bo podlewane były jeszcze wczorajszy i dzisiejszy deszcz im dobrze zrobił

Gosia to samosiejka, od kilku lat sam się rozsiewa pod różnymi postaciami ten akurat jest młody i będzie taki zwisający. To jest amarantus czyli szarłat. Bardzo ma cenne nasiona przeczytaj w internecie.
Doskonale nadaje się na suche bukiety. Bardzo dekoracyjny, wyrasta nawet na 1,5 metra.

Jeżeli chodzi o trawy to ok. 3 lat trzeba liczyć juz na piękne wiechcie.

Ja w przyszłym roku na wiosnę juz będę rozsadzać bo jedna o druga się ocierają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:33, 20 sie 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)
Foty z każdej strony.



Dereń bardzo wyrósł jest piękny i jak go tu podcinać chyba go zostawię.



To zakamarek mojego ogrodu między tujami a kurnikami rośnie trawa po lewej i sekwoja po prawej





Elu trawy masz cudniaste☺Moje dopiero nabierają masy,z każdym rokiem coraz ładniejsze.Dawno i ja fotek nie robiłam ale jak dziś mogłam na działkę jechać tk cały dzień lało no i nie pojechałam.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 23:38, 20 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
an_tre napisał(a)
Wpadłam z rewizytą i zachwyciłam się trawami u ciebie,
ja w temacie traw jestem debiutantką


Ja kocham trawy i róże. trawy u mnie wyrośnięte - róże jedne starsze drugie młodsze. Starsze juz pięknie kwitną młode pewnie też za trzy lata dopiero bedę w pełni sił pokazać swoje kwiatostany, o ile znowu jak tego roku - mróz im bardzo zaszkodził i musiały na nowo nawiązać pączki.

Ale u ciebie mnóstwo kwiatów przepięknych więc jest na czym oko zawiesić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:41, 20 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Mirka napisał(a)
Elu trawy masz cudniaste☺Moje dopiero nabierają masy,z każdym rokiem coraz ładniejsze.Dawno i ja fotek nie robiłam ale jak dziś mogłam na działkę jechać tk cały dzień lało no i nie pojechałam.


Oj Mirka trochę deszcz pokrzyżował moje plany ale cóż woda też potrzebna.

Za to zrobiłam wszędzie porządki z Emem bo nic nie robimy tylko siedzimy w ogrodzie a w garażu i drewniaku Sodoma i Gomora.
Więc cieszę się, że zrobiłam wreszcie porządek bo wiosną nie było czasu.

Mieliśmy kośić trawe bo juz wysoka, teraz dostała wody i jeszcze bardziej wyrośnie, może przestanie to w tygodniu wykosimy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kerii 23:44, 20 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Wow ależ masz piękne trawy

Może i moje kiedyś takie będą. Sadzone na wiosnę i to jeszcze z podziału jedna na kilka to prawie nie widoczne ale światełko jest bo widać że się przyjęły, więc na przyszły rok jest szansa że je będzie widać
A co to za jedna taka delikatna nad rozplenicą?
____________________
Jola Moja glebo terapia
ElzbietaFranka 23:51, 20 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
kerii napisał(a)
Wow ależ masz piękne trawy

Może i moje kiedyś takie będą. Sadzone na wiosnę i to jeszcze z podziału jedna na kilka to prawie nie widoczne ale światełko jest bo widać że się przyjęły, więc na przyszły rok jest szansa że je będzie widać
A co to za jedna taka delikatna nad rozplenicą?



Dzięki za odwiedziny - zajrzę do Ciebie to zobaczę trawy.
Te trawy dopiero będa ładne za ok. 2 tygodni jak ich kwiatostany wyrosną, już już mają grube pędy na czubkach.
To proso bardzo delikatna to o niej pisałam, że deszcz ja bardzo namoczył i się położyła trochę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kerii 00:00, 21 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Tych nowo posadzonych nie fociłam bo nie było co ziemia i kilka badyli ale jak najbardziej zapraszam do mnie.
Mam jeszcze w planach na skalniaku zrezygnować z wątpliwej jakości i urody kwiatków właśnie na rzecz traw ale to dopiero na wiosnę bo teraz to boję się że się mogą nie zdążyć do zimy zaklimatyzować. Na razie sobie miejsce pod nie przygotuje i wymyślę co i jak posadzić.

A to proso masz z roku na rok? Ja mam jakieś takie, które po zimie wymarza za to na wiosnę siewek co nie miara
____________________
Jola Moja glebo terapia
ElzbietaFranka 00:27, 21 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Kończę już na dzisiaj następne foty za kilka godzin.
Przestało padać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rosa 07:36, 21 sie 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Elu sprawdziłam, u mnie przez 2 dni 4 cm napadało. Dla ziemi piaszczystej to mało, ale i z tego się cieszę. U mnie padało może 1,5-2 godz. tak porządnie, ale nie lało później ledwo kropiło, mżyło. Pewnie wszystkie chmury poszły do Ciebie.
Trawy masz cudnie rozrośnięte a zieleń taka soczysta, kamyczki i żwirki .... no wiesz, że je uwielbiam .
pestka56 09:17, 21 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)



Kasiu nawoz w proszku do rododendronu i innych kwasnych do rozcienczenia w wodzie "agrecol". Myslalam, ze jeszcze dam rade roze nawiezc, ale leje a to juz ostatni dzwonek.

Trawy az czarna taka dorodna, syn podlewal.


Pytam, bo znowu spadła kwasowość pod największym rododendronem i zastanawiam się czy jeszcze mogę zakwasić.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies