Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:14, 21 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
pestka56 napisał(a)


Pytam, bo znowu spadła kwasowość pod największym rododendronem i zastanawiam się czy jeszcze mogę zakwasić.


Kasiu zakwaszac zawsze mozesz wsyp kory pod niego i polej woda wierzchnia ziemie zmieszaj z kora. Smialo mozesz do konca sierpnia podlac ja jeszcze raz chce je podlac nawozem albo podsypie kora.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 12:28, 21 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu bardzo lubię podziwiac u Ciebie Twoje trawy Za bardzo się na nich nie znam, bo żadnej u siebie niestety nie mam, już wyjaśniam dlaczego Jestem alergikiem uczulonym własnie na trawy, żboża itd... i mama moja niestety stwierdziła, że będą mnie uczulać i jakoś nigdy nie sadziłyśmy, a szkoda bo są pięknym dodatkiem do ogrodu Właśnie się teraz zastanawiam czy te ozdobne też by negatywnie działaly, czy tylko te polne, no nie wiem... W każdym razie Twoje zdjęcia rabaty z nimi, oraz innych kobitek z forum rekompensuje mi ich brak
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 13:00, 21 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Aurelia musisz wypróbować bo inacze nke bedziesz wiedziala, ze tobie szkodza.
zacznij od malych traw. Jak kwitna trawy to juz schylek lata moga nie pylic.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:05, 21 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
OKEY. On jest wielki ma średnicę 160-180 cm. Sama kora mu nie wystarcza. Podlewam rozpuszczonym siarczanem amonu.

GRAD ! Z jasnego nieba kilkanaście minut leciały 1-centymetrowe kule ;( A potem przylało ostro i nawet kilka pioruników błysnęło.
____________________
Kasia
pestka56 13:33, 21 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Aurelllia napisał(a)
Elu bardzo lubię podziwiac u Ciebie Twoje trawy Za bardzo się na nich nie znam, bo żadnej u siebie niestety nie mam, już wyjaśniam dlaczego Jestem alergikiem uczulonym własnie na trawy, żboża itd... i mama moja niestety stwierdziła, że będą mnie uczulać i jakoś nigdy nie sadziłyśmy, a szkoda bo są pięknym dodatkiem do ogrodu Właśnie się teraz zastanawiam czy te ozdobne też by negatywnie działaly, czy tylko te polne, no nie wiem... W każdym razie Twoje zdjęcia rabaty z nimi, oraz innych kobitek z forum rekompensuje mi ich brak


Aurelia, Ela ma rację. Mam w domu alergika, ktory kiedyś nawet z astmą miał kłopoty. Traw mam tyle co Ela. Te wysokie jak miskanty dopiero zaczynają teraz kwitnąć. Mojemu J kompletnie nie szkodzą. Zresztą one słabo pylą.
Poza tym są takie trawy, które w naszych warunkach nie zakwitają. Najlepiej zapytaj Mariusza Surowińskiego, które trawy nadają się dla alergika. Nie wiem czy prędko odpowie, ale warto spróbować jeśli trawki Ci się podobają
https://www.facebook.com/zielonatrawa.trawyozdobne/
albo tu https://www.facebook.com/groups/trawyozdobne/
____________________
Kasia
Radziu2013 14:00, 21 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)









Ja nawet nie wiem na co patrzeć...czy na ten zielony dywan czy na ten piękny zielony busz za nim

pozdrawaim
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Kasiolaaa 14:56, 21 sie 2017


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Co za przestrzen uwielbiam
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Aurelllia 16:01, 21 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pestko dziękuję
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 20:48, 21 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Jeszcze pokażę trochę fot z ostatnich 2-ch tygodni. Róże powtórnie kwitnące.







To młoda różyczka kwitnie drugi raz ale coś nie może ruszyć z krzaczkiem może w przyszłym roku. Ładnie pachnie i kolor boski.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 20:52, 21 sie 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Elu fajnie, że wypoczęta jesteś i że pogodę miałaś pięknie zielono masz, trawnik ekstra
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies