Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Koszenie zbyt długiej trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Koszenie zbyt długiej trawy

Biedronka 13:50, 05 cze 2014


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Witaj Danusiu,
znowu mam problem, i znów proszę o radę. Nie wiedziałam, w którym wątku umieścić się, więc padło na ten.
Otóż po poprzednim koszeniu zostało mi dość dużo ściętej trawy, której nie zdążyliśmy schować przed deszczem i po prostu zgniła. Co mogę z nią zrobić?
Dopiero teraz robi się ciepło i słonecznie, ale dziś zaglądałam do tego bagienka i nie da jej się już według mnie wysuszyć, tak zgniła, a tutaj trawa ruszyła i za chwilę następne koszenie. Trawa leży na terenie, który ma być przeznaczony na rabatę ( wezmę się za nią niebawem). Mam tam sporo samosiejek drzew owocowych, które trzeba wyciąć, ale póki co, wisienki muszą dojrzeć.
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Gardenarium 14:08, 05 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem jak to wygląda dlaczego zostało dużo skoszonej trawy, kosiłaś bez kosza?? więc wklej zdjęcie abym mogła jak najlepiej doradzić, bo nieco zagmatwana Twoja wypowiedź
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedronka 16:01, 05 cze 2014


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
No tak, rzeczywiście trochę zagmatwana. Kosiłam z koszem, ale sypałam w miejsce widoczne na zdjęciu.
I jeszcze jedno ujęcie, z innej strony
Tak jak pisałam, chcę w tym miejscu zrobić rabatę, na której na pewno będą 2 jodły koreańskie.
Na zdjęciu na pewno zauważyłaś Danusiu pięknego cisa, jest przechylony, na pewno trzeba by go przyciąć, ale również nie wiem, jak mocno.
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Gardenarium 15:41, 06 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod skoszoną trawą wymarły chwasty, to jest pewnik, więc masz już z głowy pielenie w tym miejscu. Trawę trzeba zgrabić i zebrać, bo jak będziesz od razu sadzić to w siano nie wsadzisz

Wytycz kształt rabaty, wytnij kancik i resztę przekop, wybierając chwasty wieloletnie z korzeniami. Zresztą inne też możesz w sumie wybrać, ziemię wzbogać w kompost lub próchnicę i przekop widłami amerykańskimi.

Tu masz sporo informacji, szkoda pisać od nowa to samo

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:43, 06 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod drzewem liściastym rozłożystym nie można szdzić jodeł koreańskich, będzie to samo co z cisem, trzeba go albo wykopać (odchyla sie do światła, za mało ma miejsca, cięcie tu nie pomoże a przesadzenie, albo podcięcie gałęzi u drzewa.

Pod tym drzewem nie pasują iglaki a rośliny liściaste zimozielone i kwitnące byliny. Jodła pasuje do wrzosowiska, ogrodu z iglakami i trawami, ale nie pod drzewem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Biedronka 16:10, 06 cze 2014


Dołączył: 08 paź 2013
Posty: 78
Dziękuję Danusiu za rady. Mam zamiar wyciąć wszystkie drzewa owocowe w tym miejscu, dopiero sadzić jodły. Te drzewa lepiej prezentują się na zdjęciu niż w rzeczywistości. Nie będzie mi ich żal. Dziękuję jeszcze raz
____________________
ElaCzy potrafię stworzyć piękny ogród?
Gardenarium 07:12, 14 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kikker napisał(a)
Witam. 10 dni temu położyłem trawę w rolkach. Wszędzie na forum piszą że trawę można kosić po min. 14 dniach. U mnie po 10 dniach jest strasznie wysoka i już zaczyna kwitnąć. Czy powinienem już kosić? I druga sprawa, jak skoscić 1/3 wysokości trawy? Jak wjade moja kosiarka to zetnę przynajmniej połowę a regulację wysokości mam ustawioną na maxa.
Pozdrawiam.


Na naszym forum nie piszą, a wręcz piszą inaczej

Pokaż zdjęcia, ale ja koszę nawet po dwóch dniach, tylko uważaj na brzegach, aby noże nie wciągnęły trawnika. Wymaga czujności i precyzji. Wprawy także. Trzeba szybko kosić, a jak długa to już szybko nie skosisz no i kicha

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:14, 14 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytaj watek koszenie zbyt długiej trawy, jak to robić.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/732-koszenie-zbyt-dlugiej-trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kikker 07:14, 14 sie 2017

Dołączył: 03 sie 2017
Posty: 2
Dzisiaj skosiłem trawnik. Naostrzyłem nóż w kosiarce. Od nowości tak dobrze nie kosił. Ustawiłem kosiarkę na maksymalną wysokość. Kosiłem późnym popołudniem, także trawa była sucha. Po koszeniu obficie podlałem. Mam nadzieje że przeżyje. Jutro się okażę. Dodaje zdjęcie w trakcie i po koszeniu. Pozdrawiam.

Gardenarium 07:14, 14 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies