Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Pi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pi

21:19, 18 sty 2017
Witam się i ja
Asieq 21:27, 18 sty 2017


Dołączył: 12 sty 2017
Posty: 31
Witaj Moniko, dziękuję za odwiedziny
Już widzę, że przez resztę wieczoru będę zwiedzać Twój ogród
____________________
Ogród Pi
pestka56 22:01, 18 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja już tylko obrazki oglądam w tempie ekspresowym.

Muszę przetrzepać mój pinterest, bo wyszło mi, że zbyt ogólne są te tablice. Jest trochę takich, które powinnam podzielić na bardzie ścisłe tematycznie. Tylko kiedy ;(

2 wejścia
Nie wiem jak to ugryźć. Może pogadaj z dziewczynami na fm.
Ja mam od frontu drzwi główne i garaż, a z garażu wejście do wiatrołapu, co bardzo sobie chwalę. Mam drugie drzwi gospodarcze od kotłowni z boku domu za garażem. Z kotłowni mam wejście do wiatrołapu. I znowu dobrze, bo tędy blisko do warzywnika, kompostownika, drewutni i śmieci.
____________________
Kasia
23:50, 18 sty 2017
Asieq napisał(a)
Witaj Moniko, dziękuję za odwiedziny
Już widzę, że przez resztę wieczoru będę zwiedzać Twój ogród

Zapraszam
patrycja 10:04, 19 sty 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
pozdrawiam
____________________
Patrycja mój ogródek
dana1s 07:16, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Cześć Asiu
Nie z taką gliną sobie ludzie radzili, dasz radę.
Trochę wymieszasz, nawieziesz, uzdatnisz i będzie super ziemia, a jaki na niej ogród
Pozdrawiam i zapraszam do mnie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Asieq 15:47, 22 sty 2017


Dołączył: 12 sty 2017
Posty: 31
Cześć Dana
Miło, że do mnie zajrzałaś. Już idę do Ciebie
____________________
Ogród Pi
Kasiek 15:55, 22 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mam taka gline, ze zeby wkopac jakas rosline to musze uzyc koparki...Ale daje rade, i ja, i moje rosliny
____________________
Bawarka
Asieq 19:17, 22 sty 2017


Dołączył: 12 sty 2017
Posty: 31
Kasiu, pocieszające jest to, co piszesz
Koparka trochę podziała, ale później już sama będę musiała machać łopatą

A oto pierwsze owoce ślęczenia nad projektem ogrodu.
Nasadzenia wzdłuż podjazdu.
Obrazek jest poglądowy, nie sprawdzałam jeszcze odległości między roślinami, więc wybaczcie, że wygląd mało realny.

Śliwa 'Pissardii' i 'Nigra', podsadzone hortensją 'Analelle' bądź 'Limelight', pomiędzy rozplenica, jakiś iglak kolumnowy (nie wiem co by się nadawało) i kosodrzewina (jakaś niezbyt silnie rosnąca odmiana). Najniższe piętro tawuła 'Goldflame' na zmianę z czerwono kwitnącym pięciornikiem krzewiastym.
____________________
Ogród Pi
Gruszka_na_w... 19:41, 22 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
U mnie też działka jest na terenach porolniczych. Strukturę gleby poprawiło wysianie zielonego nawozu (gorczyca), zmieszanie z piaskiem i przekopanie na głębokość dwóch szpadli. Nie miałam już miejsca na wpuszczenie ciągnika z pługiem. Wszystko rośnie jak na drożdżach.
Masz wejście do domu z boku budynku?
PS. Pięciorniki odmianowe o kolorze kwiecia innym niż żółty, kiepsko rosną. Tę informację mam od szkółkarza.
Kolumnowe do cienia to najlepsze byłyby cisy. Kosodrzewiny potrzebują słońca, jeśli na rabacie będzie cień, to można je zastąpić choiną kanadyjska Jeddeloh.
Zdobyte doświadczenie każe mi podpowiedzieć, że zanim zaczniesz planować nasadzenia, to rozrysuj sobie kształt rabat, ścieżek, położenie drewutni, kompostownika itp.
I wybierz swój styl ogrodowy., tzn. napisz nam, jaki ogród Ci w duszy gra.Kto będzie korzystał z ogrodu? W jakim celu? Łatwiej wtedy doradzać.
Działka nie jest duża i trzeba spokojnie wszystko przemyśleć, aby się zgrało.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies