Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 19:48, 13 kwi 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Donia72 napisał(a)
Daria, a myślałaś o brzozach? Też fajnie by wyglądały w szpalerze. A liście to wiadomo, ze wszystkich drzew liściastych lecą. Ja też mam u siebie klona na rabacie. Pozdrawiam


Myślałam, podobają mi się, dają ładny delikatny cień, pień mają ładny cały rok, ale mam już za domem brzozy to bym może coś innego wzięła. W sumie to już decyzję podjęłam.
Przemyślałam wszystkie drzewa, faworytami były drzewa o jasnozielonych liściach i ładnych koronach, ale one są przypalane przez słońce.
Skłaniałam się też ku magnoliom czy wiśniom japońskim, ale i przemarzają i krótko kwitną i za wcześnie kwitną, bo teraz kiedy nie siedzi się w ogrodzie jeszcze, bo za zimno. Wiśnie zakwitną przyjdzie mróz i pozamiatane, a pozostałą część roku nie wyglądają najlepiej, stale łapią choroby grzybowe.
Glediczje, ambrowce, tulipanowce, głogi, judaszowce i dziesiątki innych odrzuciłam.
Zastanawiałam się nad Katalpą, ale ona rusza z wegetacją po 20 maja, więc liście dopiero widać od czerwca.
Więc wybrałam ... sztuczne palmy
Nie! to tylko żart
A to moje drzewa przy zejściu na łąkę.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 11:42, 17 kwi 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Drugi dzień Wielkanocy a od rana niespodzianka w postaci śniegu.
Jeszcze przed wyjazdem do kościoła zdążyłam uchwycić takie obrazki.



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 18:42, 17 kwi 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dzisiejsze zdjęcia. Różanecznik wczesny powoli zaczyna kwitnienie i będzie zmieniał kolory. Różowe pąki, kwiaty seledynowe, jasnożółte i białe.

Cyprysik groszkowy "Boulevard" szczepiony na pniu

Klon czerwony

Rododendron Inkarho- Golden Melody

Hiacynty White Pearl, Pink Pearl
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Monia81 18:58, 17 kwi 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8061
Szybciutki ten różanecznik, hiacynty ładniutkie, pogoda faktycznie płata nam figle. Pozdrawiam świątecznie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
SlonecznyOgrod 21:46, 17 kwi 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Monia81 Szybki i często przez to kwiaty mu marzną.
Mam tylko jedno zdjęcie jak kwitł ten różanecznik , zdjęcie jest z maja 2013r teraz jest znacznie większy

za pochwałę hiacyntów dziękuję , jesienią posadziłam 40szt białe i różowe ale są niespodzanki bo fioletowe też są

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
HanaK 09:31, 18 kwi 2017


Dołączył: 13 maj 2015
Posty: 302
Piękne to zdjęcie z tak dużymi drzewami, zazdroszczę, bo u mnie same maluchy, a mnie się marzą tysiące lampeczek rozwieszonych i owiniętych wokół pni

Mamy brzozy i fakt trochę brudzą, gdy kwitną, spadające liście mi nie przeszkadzają, mam dużo materiału do kompostowania

W moich rodzinnych stronach widuję przy płotach szpalery czereśni, pięknie wyglądają wiosną, gdy kwitną, latem z mnóstwem owoców, jesienią, gdy liście się przebarwiają na pomarańczowo - czerwone, chciałam taki u siebie, ale mnie wszyscy pytali, czy będę grabić spadające czereśnie. Rozmyśliłam się, a od ubiegłego roku mamy w dachu kolonię szpaków, jak na nie patrzę, to sobie myślę, że raczej musiałabym walczyć z nimi o owoce



A to moje drzewa przy zejściu na łąkę.
____________________
Hania Ogród nowoczesny w pradolinie Warty
SlonecznyOgrod 10:58, 18 kwi 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
HanaK Za pochwały dziękuję.
Za domem mam duże nachylenie terenu, schodzi się na łąkę i tam mam te duże drzewa, tam jest teren bardziej naturalny. Blisko domu takie duże drzewa by przeszkadzały. Niższe drzewa o ładnej koronie, gdzie nie wyłamują się gałęzie mogą być. Ja właśnie mam 2 czereśnie przed domem i teraz kwitną.
Bardzo podobają mi się kwitnące na różowo brzoskwinie.




____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 11:18, 18 kwi 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Różanecznik jak zwykle będzie poszkodowany , bo za wcześnie kwitnie.



____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anabuko1 11:52, 18 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
O kurcze ale zimowe widoki miałaś. brrr!!
Rośliny przeżyły? ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 13:39, 18 kwi 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale zima, ale z drugiej strony, śnieg mniej szkodzi, jak mróz. Szybki ten rodek, ale ładny.
rozważania o wyborze drzew przeczytałam, słuszne podejściei co w końcu będzie?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies