Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 15:25, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Agania napisał(a)
Nie widać brzydszej pogody cudnie w każdym dniu u Ciebie


Aguś bardzo się cieszę, że podoba Ci się w moim ogrodzie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:26, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Właśnie u Dany nawet jak brzydko, jest ładnie

Blacha na rąbek gwarantuje, że nie widać łączeń. Też mi się podoba. Ale co z kolorem?


Kasiu jak mi miło, dziękuję!!
Blacha na rąbek jest bardzo ładna , kolor grafitowy w kolorze fugi
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:27, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pszczelarnia napisał(a)
Ja za pseudołupkiem.


Mnie też się podoba, ale co wybiorę to czas i portfel pokażą
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:37, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Rosa napisał(a)

Witam Właścicielkę pięknego, klimatycznego ogrodu robiącą wspaniałe zdjęcia.
Masz bardzo urokliwy ogród, dużo w nim uroczych zakątków, chętnie i często tu zaglądam i podziwiam i też kocham bergenie . Używasz naturalnych materiałów, masz sporo cegły. Popatrzyłam na to zdjęcie i przyszło mi na myśl inne pokrycie dachu niż rozważasz. Otoczenie tego domku ukształtowanie terenu pagórek, drzewa te brzozy i wierzba , drewniane ogrodzenie ..... moim zdaniem pasowałby tu gont osikowy, ale to ta wyższa półka z palety pokryć dachowych. Ale może tę propozycję warto rozważyć .
https://www.google.com/search?q=gont+osikowy&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjHuvWszaPeAhUC36QKHZXUA5oQ_AUIDigB&biw=1152&bih=530

Co do przyszłego domku to staraj się go tak zaprojektować, by po wprowadzeniu miejscowego planu można by było go rozbudować bez zbytecznej ruinacji. Więc musisz zaprojektować cały przyszły dom i potem okroić tak, by na tę chwilę był funkcjonalny i później także. To trudne, ale możliwe. Pamiętaj, że dopuszczalne 35 m2 zabudowy jest po obrysie zewnętrznym, środek więc będzie mniejszy.
I jeszcze podpowiem, że warto rozważyć odpowiednio posadowiony i zaizolowany taras... potem dać strop (będzie możliwość zrobienia większego piętra). A potem, gdy już będzie mp dodać jeszcze wiatrołap a z tego tarasu zrobić ogród zimowy albo powiększyć salonik, no i wtedy koniecznie dodać typowy taras ogrodowy .
Prawo budowlane dopuszcza budowę na działce więcej niż jednego takiego obiektu, pod warunkiem, że na każde 500 m2 działki nie przypada więcej niż dwa takie domki. Możesz to wykorzystać stawiając 2 domki, można też i 3 i dodać łączniki . Żeby było ciekawie można je ustawić w kształcie litery L, Z lub C (uzyskasz patio czyli ogród wewnętrzny - taras). Szeregowe ustawienie uzyskasz bungalow. Pomyśl nad tym, masz dużą działkę i miejsca dosyć a na stare lata schody to przeszkoda. Warto taką możliwość rozważyć.
To może Ci się przydać
https://www.budujemydom.pl/poradnik-prawny/20046-ktore-obiekty-budowlane-nie-wymagaja-pozwolenia-na-budowe

Pokazałaś na zdjęciu płytki klinkierowe cieniowane, czyli coś co udaje to czym nie jest a masz naturalną cegłę w ogrodzie i takie płytki wprowadzą dysonans i będą się kłócić z pozostałymi elementami. Rozważ raczej klinkier w naturalnym kolorze.
Tyle moich podpowiedzi, życzę powodzenia .


Witam serdecznie w moich skromnych progach
Co do gontu osikowego to cena to jedno, a drugie nie komponuje się w mojej wizji, widzę takie pokrycie w górskich okolicach na domach z bala

Tak właśnie podeszłam do mojego małego domku, będziemy go stawiać właśnie etapami. Nie potrzebuję już ogromnych przestrzeni i dobudujemy tylko sypialnię.
Znam dość dokładnie obecne prawo budowlane, bo czytam na ten temat od dłuższego czasu. Mam jednak nadzieję, że nim zacznę budowę miasto przekwalifikuje moją działkę, to rozwiązałoby wszystkie problemy.
Co do miejsca nie ma go wcale tak dużo, staw bardzo ogranicza możliwość budowy.
Mój klinkier nie jest sztucznie cieniowany i niczego nie udaje, to chyba najbardziej naturalny klinkier jaki widziałam to seria clasicc i rustica z cegielni Patoka, w poprzednim domu tez był zestawiony ze zwykłą cegła i nie "gryzł" się wcale.
Do tego rodzaju klinkieru najbardziej pasuje mi dachówka karpiówka, ale nie wiem czy nie będzie za ciężka na taki domek. Blacha na rąbek tez ciekawie wygląda.
Mam jeszcze sporo czasu na przemyślenia
Dziękuję za odwiedziny!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:45, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Rosa napisał(a)

Ten zakątek jest śliczny i pamiętaj, że ten styl, który sama narzuciłaś zobowiązuje by resztę dopasować do niego.
Kawa tu pita musi wspaniale smakować. Delektować się widokami, śpiewem ptaków, zapachami .... marzenie .


Ewciu, mam taka dziwną przypadłość, że jestem do bólu konsekwentna, a może wręcz nudna w swoich wyborach. Uwielbiam jak dom i ogród stanowią całość i zawsze dążę do tego żeby ogród był przedłużeniem salonu.

Masz rację kawa wypita w tym miejscu smakuje wyśmienicie!
Zapraszam!








____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:47, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
Widzę Danuś że sporo u ciebie się dzieje. Domek tak ślicznie posadowiony jakby od zawsze tm stał. Zdjęcia jak zwykle czarodziejskie.


Basiu sporo się działo, teraz już znacznie mniej dzisiaj tylko powywoziliśmy śmieci z ogrodu. Jutro skończymy.
Bardzo się cieszę, że podoba Ci się mój domek, chciałam żeby się wtopił w otoczenie
Dziękuję za serdeczne słowo!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:54, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Rosa, też byłabym za gontem, ale on jest okropnie drogi. Jak rozważałąm wymiane dachu, sprawdzałam i mnie ta cena pokonała. Poza tym o ile pamiętam kładzie się go warstwowo i to wcale lekkie nie jest. Potrzeba mocniejszej więźby niż do blachy dachowej. Pod blachę nie robi się też deskowania.
Bardzo ciekawe informacje podajesz o 2-3 domkach Ale to podraża koszty choćby ze względu na dachy.

Masz rację – cegła + klinkier wygląda źle. Tym bardziej, że to w końcu 2 rodzaje cegły. Tak nie powinno się łączyć materiałów.
Ja jestem zadeklarowaną przeciwniczką klinkieru. Każdy wygląda sztucznie, szczególnie ten cieniowany i powierzchnia nim pokryta jest paskudnie łaciata.
Cegła to cegła. Można ją łączyć z kamieniem np. gnejsem, który jest dosyć tani, albo z łupkiem, też rozsądnym w cenie. Będzie super. Można z drewnem lub po prostu z tynkowaną powierzchnią. Wtedy jest elegancko.


Kasiu a ja niekoniecznie, podoba mi się na góralskich chatach, stylizowanych knajpkach w górach, u mnie raczej się nie nada
Ja najchętniej położyłabym grafitową karpiówkę glazurowaną, ale M mówi że to za ciężkie pokrycie. Zobaczymy jak przeliczymy wszystko

Akurat ten klinkier jest bardzo ładny i super się komponuje z cegłą. On nie jest cieniowany tylko przepalony i te ciemne plamy to szlaka. Uwielbiam to jak on wygląda, Nie zamierzam zmieniać swoich decyzji i użyję tego klinkieru, bo z kamieniem akurat mam problem i mało który mi się podoba,a poza tym klinkier już mam Może nie będzie elegancko, ale będzie po mojemu

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:59, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Rosa napisał(a)

Kasiu, no to co ja zrobię, że tylko gont mi tam idealnie pasuje? A dach ma małą powierzchnię, majątku kosztował nie będzie no i ten klimat, który stworzy.
Klinkier jest bardzo ładny, ale naturalny, przecież to specjalnie wypalana cegła i nie wygląda sztucznie, popatrz na budynki na Nowowiejskiej, są przedwojenne. Jednak pod jednym warunkiem, że nie jest udziwniony. Tylko problem dostać DOBRY klinkier, bo to dziadostwo, co teraz produkują, na szybko wypalają i suszą, to lasuje się po kilku latach i ludzie przeklinają.
Kasiu gnejsu raczej nie łączy się z cegłą, bo gnejs świeci i odbija promienie słoneczne . Cegła raczej z łupanym kamieniem (polnym) i drewnem dobrze wygląda.


Ja mam ciut inne zdanie na ten temat
Ten dach ma małą powierzchnię, ale chcę żeby i jeden i drugi był pokryty tym samym a to już zmienia postać rzeczy.
Moim zdaniem ten klinkier nie jest udziwniony, kocham tą cegielnię i regularnie korzystam z jej oferty.
Większość produkcji idzie na rynek zagraniczny, choć coraz większa grupa ludzi w naszym kraju docenia jej produkty, ja jestem zachwycona!

Zobaczycie co mi wyjdzie z mojego domku, najwyżej nie będzie można na niego patrzeć
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Rosa 16:22, 26 paź 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
dana1s napisał(a)


Ewciu, mam taka dziwną przypadłość, że jestem do bólu konsekwentna, a może wręcz nudna w swoich wyborach. Uwielbiam jak dom i ogród stanowią całość i zawsze dążę do tego żeby ogród był przedłużeniem salonu.

Masz rację kawa wypita w tym miejscu smakuje wyśmienicie!
Zapraszam!


Dziękuję za zaproszenie, ale i tak przyznaję, że bywałam już
tu z kawą.
To co pokazałaś to także moje klimaty . Te serwety kołkowe, ten abażur, bombki koronkowe .... A wiesz, że ja dopiero 2 lata temu odkryłam, że jest coś takiego jak koronka wenecka? No i wpadłam po uszy .

Gonty są też na Podlasiu i wszędzie tam, gdzie było dużo lasów, nie tylko w górach. Dużo gospodarstw ekologicznych daje na dachy gonty i trzcinę a jako wyprawę ścian glinę. Nie przejmuj się, że coś takiego zaproponowałam, ale się rozmarzyłam. To Twój ogród tak wpłynął na mnie. A tak na poważnie, blacha ocynkowana nie ważne czy na rąbek stojący czy leżący pięknie się patynuje. Nawet konserwatorzy zabytków w zaleceniach dają nakaz jej stosowania, o tytanowej już nie wspominam i o cynkowej. Trzymam kciuki za domek. Pozdrawiam
dana1s 16:36, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Rosa napisał(a)

Dziękuję za zaproszenie, ale i tak przyznaję, że bywałam już
tu z kawą.
To co pokazałaś to także moje klimaty . Te serwety kołkowe, ten abażur, bombki koronkowe .... A wiesz, że ja dopiero 2 lata temu odkryłam, że jest coś takiego jak koronka wenecka? No i wpadłam po uszy .

Gonty są też na Podlasiu i wszędzie tam, gdzie było dużo lasów, nie tylko w górach. Dużo gospodarstw ekologicznych daje na dachy gonty i trzcinę a jako wyprawę ścian glinę. Nie przejmuj się, że coś takiego zaproponowałam, ale się rozmarzyłam. To Twój ogród tak wpłynął na mnie. A tak na poważnie, blacha ocynkowana nie ważne czy na rąbek stojący czy leżący pięknie się patynuje. Nawet konserwatorzy zabytków w zaleceniach dają nakaz jej stosowania, o tytanowej już nie wspominam i o cynkowej. Trzymam kciuki za domek. Pozdrawiam


Ewciu miło mi bardzo i cieszę się, że się odezwałaś
Ja kocham cegłę, starocie, mosiądz, szydełkowe robótki i białą porcelanę. I w taki sposób zamierzam wykończyć mój dom.

Ja się nie przejmuję wypowiedziałam tylko swoją opinię, każdy ma swój gust i to jest w nas piękne, bo jesteśmy niepowtarzalni
Co do dachu nie mam pojęcia, na dzień dzisiejszy, czym będzie pokryty ale mam nadzieję że wkomponuje się do ogrodu

Kiedyś robiłam sobie takie zestawienia
to przedmioty, które od lat gromadzę i wykorzystam we wnętrzach

w kuchni



w łazience



w salonie



Zaraz zerknę co to ta koronka wenecka
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies