Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

Katkak 20:21, 26 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
dana1s napisał(a)


Sok z pigwowca też mam, ale ze zwykłym cukrem Też na oborniku
Czytałam o promiennikach, sama nie wiem. Chciałam maty elektryczne montowane pod podłogą w razie czego i kominek kocham żywy ogień. To jedyna rzecz której mi obecnie brakuje. Uwielbiam siedzieć i gapić się w ogień a w święta u nas była wojna kto bliżej kominka
Własnie szperam w necie szukając bardzo wąskiego i płytkiego wkładu a wpadł mi w oko piec żeliwny.
Do tej pory o takim nie myślałam, bo portal to moje wielkie marzenie ale on też jest niczego sobie.



Na ceglanej ścianie wyglądałby całkiem ładnie
ale Kasia pewno zna wszystkie małe wkłady i zaraz coś mi podpowie.

Czyli taki domek idealny ja własnie o takim marzę. Taki skrojony na miarę. Dla mnie i M dół czyli jakieś 40m2, po dobudowaniu sypialni i piętro dla chłopców lub wnuków zależy jak się szybko uwiniemy z budową



Danuś, a masz gdzieś projekt tego domku? Bardzo ciekawa jestem kozunia śliczna, ale fajniejsza by była z większym okienkiem, zeby więcej ognia było widać. Cudną kolekcję zgromadziłaś i dom też masz bardzo przytulny i klimatyczny. Lubię takie. Nowoczesne wnętrza są szybsze do sprzątania, ale ja ich nie czuję. Tzn u kogoś ok, ale u siebie bym nue chciała.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:26, 26 paź 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Co do dachu pseudo łupek mi się podoba.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
dana1s 20:32, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Katkak napisał(a)

Danuś, a masz gdzieś projekt tego domku? Bardzo ciekawa jestem kozunia śliczna, ale fajniejsza by była z większym okienkiem, zeby więcej ognia było widać. Cudną kolekcję zgromadziłaś i dom też masz bardzo przytulny i klimatyczny. Lubię takie. Nowoczesne wnętrza są szybsze do sprzątania, ale ja ich nie czuję. Tzn u kogoś ok, ale u siebie bym nue chciała.


Kasiu bardzo mi się ten piecyk podoba i jednak trochę widać tego ognia
Dom niestety miałam...teraz mieszkam u Mamy w zupełnie innych okolicznościach
Ja jestem staromodna i kocham retro styl, nowoczesność u kogoś u mnie nie

pv.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:33, 26 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Katkak napisał(a)
Co do dachu pseudo łupek mi się podoba.


No kochana też mi się podoba, ale zobaczy się
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 10:42, 27 paź 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Słuchajcie, wczoraj przepuściłam pigwowcowe owoce przez wyciskarkę wolnoobrotową Wyszło 6,5 litrów soku bez odrobiny cukru. Łamię się co mam z tym dalej zrobić i korci mnie żeby nie cukrzyć.
Pazerna jestem na sok z pigwowca i to co suche zostało wrzuciłam do słoja i zasypałam kilogramem cukru. Ciekawe co z tego będzie. Może jeszcze trochę syropu do herbaty?

Piękny ten żeliwniak Taki też możesz "pożenić" z portalem na ceglanej ścianie.
Pamiętasz Gaję z forum muratora. Dla niej wyszukałam taki szczupły bardzo płaski wkład, ale ze sporą szybą.
Poszukam więcej, żebyś miała wybór. Ale chyba lepiej, żebym wstawiała informacje na ten temat w twoim wątku na muratorze. Tu jeszcze się Gospodyni forum zdenerwuje za taki off top
Może warto też poprosić o podpowiedź Piotra Baturę. Nawiasem mówiąc udało mu się wreszcie zarejestrować Muzeum Kultury Ogniowej. Ma sporą kolekcję starych piecyków, które pokazuje na swoim blogu przed i po konserwacji.
____________________
Kasia
pestka56 10:53, 27 paź 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Promienniki podczerwieni nie ogrzewają powietrza. Skutecznie grzeją człowieka, który jest w zasięgu ich promieniowania. Dlatego muszą pracować non stop, bo gdy gasną natychmiast jest zimno. Mam takie dwa. Jeden przenośny, który można wykorzystać nawet na tarasie. Drugi zamontowaliśmy w łazience i grzeje mnie, gdy wychodzę z kabiny prysznicowej. Zawsze wtedy marzłam. Teraz mogę się spokojnie wytrzeć a nie wskakiwać od razu w gruby szlafrok frote.
____________________
Kasia
dana1s 14:24, 27 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Słuchajcie, wczoraj przepuściłam pigwowcowe owoce przez wyciskarkę wolnoobrotową Wyszło 6,5 litrów soku bez odrobiny cukru. Łamię się co mam z tym dalej zrobić i korci mnie żeby nie cukrzyć.
Pazerna jestem na sok z pigwowca i to co suche zostało wrzuciłam do słoja i zasypałam kilogramem cukru. Ciekawe co z tego będzie. Może jeszcze trochę syropu do herbaty?

Piękny ten żeliwniak Taki też możesz "pożenić" z portalem na ceglanej ścianie.
Pamiętasz Gaję z forum muratora. Dla niej wyszukałam taki szczupły bardzo płaski wkład, ale ze sporą szybą.
Poszukam więcej, żebyś miała wybór. Ale chyba lepiej, żebym wstawiała informacje na ten temat w twoim wątku na muratorze. Tu jeszcze się Gospodyni forum zdenerwuje za taki off top
Może warto też poprosić o podpowiedź Piotra Baturę. Nawiasem mówiąc udało mu się wreszcie zarejestrować Muzeum Kultury Ogniowej. Ma sporą kolekcję starych piecyków, które pokazuje na swoim blogu przed i po konserwacji.


Już drugi rok się przymierzam do kupna tej wolnoobrotowej wyciskarki i ciągle mi coś staje na drodze chyba czas zgłębić temat.
Taka koza by mi odpowiadała, ja raczej jestem kominkowa, ale ten piecyk skradł moje serce
Kasiu już nie mam wątku na muratorze, plany się zmieniły i całość stała się nieaktualna...
A może tutaj gdzieś byłoby miejsce na założenie wątku typowo pogaduchowego, taka kawka jesienno zimowa
Już kiedyś czytałam o p. Baturze, własnie za czasów Ewci Gaji i jej kominka
Jak Ci się przypomni jak się nazywa ten wkład i z jakiej jest firmy będę wdzięczna, może mieć max 60cm szerokości, ale może być pionowy i nacieńszy jaki istnieje najlepiej nie więcej niż 30cm.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:27, 27 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Promienniki podczerwieni nie ogrzewają powietrza. Skutecznie grzeją człowieka, który jest w zasięgu ich promieniowania. Dlatego muszą pracować non stop, bo gdy gasną natychmiast jest zimno. Mam takie dwa. Jeden przenośny, który można wykorzystać nawet na tarasie. Drugi zamontowaliśmy w łazience i grzeje mnie, gdy wychodzę z kabiny prysznicowej. Zawsze wtedy marzłam. Teraz mogę się spokojnie wytrzeć a nie wskakiwać od razu w gruby szlafrok frote.


Tak właśnie doczytałam, ale znam ludzi którzy tylko tym ogrzewają np. Iwonka z bukowej chatki i sobie chwali
Ja nie mam zdania na ten temat.
Kocham żywy ogień nawet za szybą i kominek mimo wszechobecnego kurzu kocham całym sercem.
Interesuje mnie tez opcja foli grzewczej pod panele i płytki podłogowe lub zwyczajnie pod płytą gipsową na suficie. Musze jeszcze o tym poczytać, ale chyba mi się nie opłaci ciągnąć gazu i robić instalacji na takie maleństwo?
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 16:24, 27 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj udało mi się ogarnąć chodniki z liści i zaczęło padać.
No i zdążyliśmy przesadzić trzy Globosy od Teścia. Zaczęła powstawać rabata pod naszą szopką

Tak było



a teraz jest tak







Pomiędzy kulkami zawiśnie okno z okiennicami i lustro, a pod nim kwietniki z jednorocznymi, jak już tam zamieszkam Nad nim będzie sie pięła biała róża. Dokupię płożących białych róż i stworzę zupełnie biała rabatę. Myślę, że ładnie rozświetli to miejsce.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 16:26, 27 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ogród dzisiaj mimo słoty jeszcze bardzo kolorowy







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies