Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 19:46, 27 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
gosika67 napisał(a)
Cały czas podziwiam trawy, zresztą wszystko mi się podoba, kącik biesiadny, murki, lubię bardzo cegłę i kamień, przy ścieżce to masz bergenię?


Gosiu bardzo dziękuję!
Trawy bardzo lubię wprowadzają taką zwiewność do ogrodu.
Miło to czytać, że to jak zaaranżowałam ogród Komuś się podoba Dziękuję!
Bergenie mam chyba wszędzie, a będzie jeszcze więcej, bo na wiosnę będę trochę przerabiała i dociągnę obwódki bergeniowe wszędzie. Chodzi mi głównie o front ogrodu on był pierwsze zakładany i wsadzałam jak leci rośliny ze starego ogrodu. Teraz trzeba trochę uporządkować teren. Powoli zakładam bodziszkowe, marcinkowe i hostowe zakątki. Przesadzając w grupy, rezygnuje z totalnego misz masz

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
BasiaLT 21:17, 27 paź 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Danusiu zgromadziłaś piękne i stylowe rzeczy. Wprawdzie to nie mój styl ale i tak mi sie podobają.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
gosika67 22:19, 27 paź 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mam trochę bodziszków, bergenie też mam i lubię, posadzone mam w kilku miejscach.
Hosty też cały czas dosadzam i przesadzam, będę podglądać co się dzieje i zmienia u Ciebie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Kasiolaaa 03:24, 28 paź 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
patrze porzadeczek juz zrobiony wszystko pieknie sie poprzebarwialo slicznie schludnie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
dana1s 07:10, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
Danusiu zgromadziłaś piękne i stylowe rzeczy. Wprawdzie to nie mój styl ale i tak mi sie podobają.


Basiu co ja poradzę, że kocham starocie a biała porcelana powoduje, że szybciej mi bije serce. Kocham to
Miło mi, ze Ci się podoba i dobrze że każdy ma inny gust i lubi coś innego. Przez to świat jest ciekawy!

Teraz też mimo, że mam malusio miejsca upchałam moje graty i się delektuję



Na pierwszym widać mój nowy nabytek zegar wiszący i bijący
Kocham moje meble i bez nich się nie ruszę, muszę tak zaplanować domek żeby wszystko sie zmieściło i nie stało na sobie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 07:16, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
gosika67 napisał(a)
Mam trochę bodziszków, bergenie też mam i lubię, posadzone mam w kilku miejscach.
Hosty też cały czas dosadzam i przesadzam, będę podglądać co się dzieje i zmienia u Ciebie.


Gosiu ja w pewnym momencie kupowałam tylko bodziszki, bardzo je lubię . Teraz muszę je uporządkować. Bergenie to chyba znak rozpoznawczy mojego ogrodu. Mam ich kilkaset sztuk w kilkunastu odmianach o różnych kolorach kwiatów. Uwielbiam je!
Hosty to miłość mojego M i nagromadziliśmy kilkadziesiąt odmian, ale nie przywiązywałam uwagi do nazw, więc u nas to po prostu hosty
Zapraszam, u mnie rotacja dopiero na wiosnę, ale już nie mogę się doczekać



Tu jeszcze nie ma obwódek z bergeni i tak myślę, ze idealnie się wpasują i ujednolicą ogród

A za mostem to były późniejsze nasadzenia i tam już całość obwiedziona bergeniami

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 07:21, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Kasiolaaa napisał(a)
patrze porzadeczek juz zrobiony wszystko pieknie sie poprzebarwialo slicznie schludnie


Kasiu porządek to może jeszcze nie jest, ale już nie straszy z kilometra
Faktycznie w tym roku zauważyłam, że mój ogród jest najpiękniejszy własnie na jesień. Podoba mi się też zimą, wtedy jest taki sterylny otulony białym puchem
A lato wymaga sporo pracy i rotacji roślin.
W praniu wyszło, że niektórym roślinom wcale mój starodrzew nie służy i zwyczajnie nie kwitną, bo mają za ciemno.
Na wiosnę M planuje wielkie postrzyżyny i prześwietlenie ogrodu, bo nie ma tyle słonecznych rabat żeby wszystko przesadzić
Zobaczymy co się uda osiągnąć
Póki co delektuję sie kolorami tej jesieni!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Rosa 09:12, 28 paź 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
stka56 napisał(a)

Bardzo ciekawe informacje podajesz o 2-3 domkach Ale to podraża koszty choćby ze względu na dachy.

To nie moje informacje, tylko tak mówi Prawo budowlane. Trzeba je umieć czytać, interpretować i potrafić zastosować do własnych potrzeb. Poza tym, każda ustawa ma luki prawne i trzeba je tylko znaleźć .
Z tymi kosztami to nie jest tak do końca jak napisałaś. Strop międzypiętrowy i schody też kosztują. Jedno wejdzie w drugie. Gdzie indziej leżą wyższe koszty budowy i eksploatacji parterowego domu, ale trzeba dokonać wyboru, co lepsze i tę decyzję powinien podjąć inwestor po rozmowie z architektem.
Tu najważniejszą sprawą są proporcje budynku. Malutki domek o wymiarach np. 5 x 7 m o wysokości 2 kondygnacji czyli jakieś 8-9 m to wyjdzie potworek . Nie wiem, który szanujący się architekt zechce się pod takim projektem podpisać. Bo projekt trzeba dołączyć do zgłoszenia i musi podpisać go projektant z uprawnieniami. To, że nie jest wymagane pozwolenie na budowę nie znaczy, że można sobie budować bez projektu. Uproszczona procedura to mniej pracy dla urzędników, bo nie wydają decyzji a dla inwestora nic się nie zmieniło.
Budowa każdego budynku powinna być zgłoszona, by nie narazić się na wizytę nadzoru budowlanego, wysoką karę i decyzję nakazującą rozbiórkę.

Danusiu
Znam Twój watek, ale chyba nie pokazywałaś, albo ja nie zauważyłam zdjęcia, gdzie ten domek planujesz. Najlepiej byłoby zrobić je od strony ulicy a drugie od str. ogrodu, ale w taki sposób, by były widoczne drzewa i otoczenie, czyli z pewnej odległości.
ElzbietaFranka 12:10, 28 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
dana1s napisał(a)


Basiu co ja poradzę, że kocham starocie a biała porcelana powoduje, że szybciej mi bije serce. Kocham to
Miło mi, ze Ci się podoba i dobrze że każdy ma inny gust i lubi coś innego. Przez to świat jest ciekawy!

Teraz też mimo, że mam malusio miejsca upchałam moje graty i się delektuję



Na pierwszym widać mój nowy nabytek zegar wiszący i bijący
Kocham moje meble i bez nich się nie ruszę, muszę tak zaplanować domek żeby wszystko sie zmieściło i nie stało na sobie





Tez bym chciala miec taka witryne i te dzbanki.
Kiedys zbieralam zegary ostaly mi sie tylko dwa zrobie fotki i pokaze na swoim watku. Syn ma smykalke i oddalam starocie.
Mam troche staroci. Lubie chodzic po sklepach ze starzyzna. Na Slasku to bogactwo wszystkiego,. Kiedys bylam taka durna jak rodzice wyrzucali przedwojenne garnki kamionki, filizanki ktore wisialy w Kuchni nad stolem, miednice w ktorej sie mylo rece tzw toaletke, wiele wiele rzeczy wtedy nie przywiazywano wagi do tego.

Danka bardzo ładny zbior i ladnie utrzymane meble.

pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:14, 28 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Tez chcialam zapytac gdzie ten domek ma stac. Ewa ma racje podpisuje sie pod tym.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies