Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć

Aurelllia 01:02, 28 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witaj Przychodzę się przywitać i zaznaczam wątek do podglądania Masz niesamowite róże, tak obficie kwitnące Ogród bogaty w nasadzenia, rożne fajne zakątki, zakamarki - bardzo fajnie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Winnie 16:17, 28 lut 2018


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Miro - nerine kupiłam w zeszłym roku w Janinie. Różowe nie zakwitły, białe tak. Rosły w donicy, w żyznej, przepuszczalnej glebie, wraz z gaurą. Stworzyły jesienią piękny duet, ciężki do sfotografowania. Donica stała w ciepłym miejscu, w zasadzie w pełnym słońcu. Myślę, że różowe nie zakwitły ponieważ cebule były zbyt młode, wyraźnie mniejsze od białych. Mam nadzieję sprawdzić moją hipotezę w tym sezonie.
Róże - z ich rozmiaru byłam zadowolona w 3 lub 4 roku uprawy, ale już w drugim było wyraźnie widać postępy.
Przygotowania do wiosny:
- wzrastają wysiane kardy, karczochy i stipa
- w taczce w garażu czeka "zadołowany" żywopłot z grabu, który sprzedawca przysłał mi nieoczekiwanie tydzień temu
- przyrastają zasoby nasion, które będę stopniowo wysiewać
- kilkadziesiąt razy dziennie wizualizuję sobie nowe nasadzenia. Uwielbiam!
W ogrodzie od późnej jesieni nie zrobiłam nic.
Danusiu - to wielki zaszczyt gościć w moim wątku. Podziwiam za szybkość reakcji i ciągłą chęć pomocy innym. Dziękuję za Ogrodowisko.
Koliberku - bardzo się cieszę, że do mnie trafiłaś.
M-Gosiu - ogród w ostatnim roku powiększył się magicznie dwukrotnie, a w tym sezonie zrobi to jeszcze raz. Trochę się martwię, czy dam radę wszystko ogarnąć. Najstarsza część ma już wiele lat i nie wymaga tak dużo plewienia, przesadzania itp. Nowsza część będzie leśno-bylinowa, a w najnowszej ma się zmieścić mały sad, duży warzywnik i ogromna rabata trawiasto-bylinowa.
Aurelio - bardzo mnie cieszy, gdy ktoś docenia moje róże. Niestety część ogrodu, w którym rosną, staje się coraz bardziej cienista i obawiam się, że z czasem zmarnieją. To między innymi dlatego powiększyłam znacznie ogród posuwając się w stronę słońca. Charakter nasadzeń tam obecnych/planowanych wymaga trochę innych róż, bardziej dzikich, o skromniejszych kwiatach. Przygarnę kilka ramblerów, o których zawsze marzyłam, a nie miałam na nie miejsca. Mam nadzieję na wiele nowych ogrodowych wrażeń.
____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
m_gocha 17:51, 28 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Winnie napisał(a)

M-Gosiu - ogród w ostatnim roku powiększył się magicznie dwukrotnie, a w tym sezonie zrobi to jeszcze raz. Trochę się martwię, czy dam radę wszystko ogarnąć. Najstarsza część ma już wiele lat i nie wymaga tak dużo plewienia, przesadzania itp. Nowsza część będzie leśno-bylinowa, a w najnowszej ma się zmieścić mały sad, duży warzywnik i ogromna rabata trawiasto-bylinowa.
Och! Winnie! Jak ja bym chciała aby tak mój ogród powiększył się magicznie dwukrotnie
Możesz pokazać szersze kadry swojego ogrodu?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Winnie 19:20, 28 lut 2018


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Szersze kadry - stary ogród



i nowy


Jeszcze poszperam w archiwach..
____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
koliber 19:24, 28 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Stare ogrody to jednak mają swój niepowtarzalny klimat Rozmarzyłam się
____________________
Zielona przestrzeń
m_gocha 19:31, 28 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
koliber napisał(a)
Stare ogrody to jednak mają swój niepowtarzalny klimat Rozmarzyłam się
Dokładnie to samo chciałam napisać
Pięknie, klimatycznie
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Winnie 20:00, 28 lut 2018


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Bardzo dziękuję.
Staram się nie tupać niecierpliwie w oczekiwaniu na wiosnę. Świadomość, że mam tylko jedno życie do przeżycia powoduje, że nie lubię przyspieszać czasu. Cieszę się, że mimo, że za oknem biało, na parapecie wychylają się z ziemi malutkie zielone główki.. Jednak, nie da się ukryć, budzi się we mnie tęsknota.
Dorzucam więc jeszcze trochę lata




Muszę zacząć jakoś inaczej podpierać piwonie. Cóż.

____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
koliber 20:03, 28 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Wspaniałe lato

P.S. Daleko ode mnie mieszkasz??? Zauroczyłam się Twoim ogrodem
____________________
Zielona przestrzeń
Winnie 20:09, 28 lut 2018


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Autostradą godzinkę, więc całkiem blisko. Lato niedługo..
____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
koliber 20:11, 28 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Ohoho... Ale suuuuper
____________________
Zielona przestrzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies