Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć

katel 16:51, 23 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj ale wielkie masz już róże - piękne.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
vita 17:26, 23 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Winnie napisał(a)
Vito, Ogród znajduje się w Małopolsce. Bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś. Twój ogród podziwiam od wielu lat, znam go jeszcze z innego forum. Był dla mnie wielokrotnie inspiracją. Poznałam u Ciebie wiele roślin, niezmiennie zachwycam się kompozycją ogrodu i Twoją dbałością o detale. I zawsze zazdrościłam Wam lubelskich szkółkingów.


Jak miło przeczytać takie słowa, dziękuję, aż pokraśniałam.
Szkółkingi uprawiamy nadal, teraz bardziej rekreacyjnie.

Wyczytałam, że ogród ma dwadzieścia lat, że najbardziej pasjonują Cię róże, obejrzałam bardzo udane portrety roślin, chciałabym zobaczyć coś więcej.
Na jednym ze zdjęć jest formowane przejście, łuk? Pokaż więcej fotek

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 18:11, 23 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Winnie napisał(a)






Jaka to odmiana epimedium?

Zapowiada się interesująco i smakowicie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:12, 23 sty 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Winnie napisał(a)
Sylwio, to epimedium x rubrum. Wspaniały zadarniacz. Nadaje się nawet do suchego cienia. Twardziel o eterycznej urodzie. Przyjazna skrzatom i elfom.


Dziękuję, doczytałam. Pyszne róże!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malkul 19:01, 23 sty 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702



przepięknie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Winnie 20:26, 23 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Witam serdecznie nowych gości w moim ogrodzie.
Pszczelarnio, Kokoszko bardzo się cieszę, że coś u mnie Wam się spodobało. Od kilku lat rozpoczynam dzień od zajrzenia, co u Was nowego. Podziwiam Wasze ogrody. Są niepowtarzalne. Autorskie.
Katel tak, niektóre z moich róż są całkiem spore. Największa, Albéric Barbier wypuszcza ok. 6-metrowe pędy. Mam nadzieję, że nie przemarznie w tym roku.



____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
Winnie 20:59, 23 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Vito niestety brakuje mi całościowego zdjęcia przejścia, o które pytasz. Mimo, że lubię jego formę, bywa, że unikam go wzrokiem ze względu na optymistyczny tujowy kolor. Spróbuję w najbliższym czasie zmierzyć się z tematem. Na razie mogę pokazać fragmenty.






____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
Winnie 21:08, 23 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Miłko, do Ciebie też często zaglądam. Podziwiam żywioł i bujność Twojego ogrodu. Widać, ze rośliny Cię lubią. Tak, jak i ludzie. Zarażasz swoim optymizmem i pogodą ducha. Wcale się nie dziwię, że zwróciłaś uwagę akurat na kosmitę.



____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
Wendy79 23:44, 23 sty 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Winnie napisał(a)


arystokratki



i dzikuski





Dojrzałość ogrodu dało się wyczuć już po pierwszych zdjęciach Jak ma na imię ta arystokratka? Jakie masz dzikuski? Szukam dobrej odmiany na mieszany żywopłot.
Przyjazność elfom i skrzatom - zauroczyło mnie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Winnie 18:03, 24 sty 2017


Dołączył: 22 sty 2017
Posty: 40
Wendy, arystokratka to ‘Uetersener Klosterrose’.
Z dzikich mam pomarszczone: ‘Kórnik’ (u mnie niewiele ponad metr wysokości, kwiaty dość duże, białe),



'Ritausmę' (ok. 1,2m, cudowne białe kwiaty z różowym muśnięciem, zebrane w bukiety)



i jedną NN (szkoda, że nie wiem, jak się nazywa, bo byłaby świetna na żywopłot – ma ok. 1,8 m., kwitnie w zasadzie nieprzerwanie do zimy, szybko utworzyła bujny krzew).



Mam też rosa canina i rosa glauca. Ta ostatnia ma niezwykłe, sinozielone liście na purpurowych gałązkach. Kwiaty ma raczej nieciekawe, ale jesienią zdobią ją owoce. Polecam.



U mnie w części dzikiej rośnie też 'Nevada'. Co prawda to róża parkowa, ale jeśli chodzi o wymagania i wygląd, doskonale pasuje do reszty. W czerwcu jest cała pokryta kwiatami jak białe motyle, potem kwitnie w zasadzie nieprzerwanie do jesieni, choć już nie tak obficie.


____________________
Miejsce, gdzie najłatwiej mnie znaleźć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies